1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Хороскопски знак со најубави карактеристики

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од MarchelineAmaru, 9 јули 2011.

  1. sadangel

    sadangel Популарен член

    Се зачлени на:
    7 март 2010
    Пораки:
    983
    Допаѓања:
    781
    Најдобри се рибите :lol: (да не бидам пристрасна) , мене близнаци ми е супер знак добро се сложувам, овните и покрај тоа што се големи инаетчии мислам дека се доста праведни, кај јарците ми се допаѓа искреноста а како знак со кој неможам да најдам заеднички јазик е дефинитивно лавот ]:) - не поднесувам луѓе кои мислат дека се секогаш во право :!:
     
    На wolf4e му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.716
    Допаѓања:
    150.560
    Јас мислам нас најдобрите више да не извадите од натпреваров зошто растур направивме.У секоја комбинација влагаме,тоа е сеа.Луѓе за сечиј вкус,такви сме. :D
     
    На Smilly, yawn и AngelGirl им се допаѓа ова.
  3. enca.69

    enca.69 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    1.709
    Допаѓања:
    3.449
    Јарците - дефинитивно :lol: ,
    Мислам, на нас ни е најубаво, самите со себе, според тоа ми одговараат карактеристиките, и лично, обожавам што ги имам баш типичните карактеристики на овој знак....али не би сакала да си имам работа со друг јарец, што е право право е...јас секогаш би едно рипче да имам, едново покрај мене (мажето ми) е срцко, така да отворена сум за рипчиња....хохохохохох :lol: ги јадам за доручек :lol: т.е за вечера :lol:
     
    На LyckliG, TheKiketoo, pink4ever и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  4. 1209

    1209 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2010
    Пораки:
    5.815
    Допаѓања:
    38.294
    Пол:
    Женски
    Овен јас сум и си го сакам знакот, но не би рекла дека сме најдобри имаме маани што можат да иритираат некого :tmi:
    Лавови, со нив сум секогаш во сојуз, една од најдобрите другарки ми е лав и секогаш во се се согласуваме,исто и со мајка ми, според мене најдобар знак.Забавни се, знаат да почитуваат но некогаш иритираат со изразена нарцисоидност иако не сакаат да остават таков впечаток знаат да претераат.
    Риби имам две познајнички, со едната може да се каже дека сме сродни души, со неа на долго и широко можам да разврзам муабет, уметнички души, смирени, секогаш се тука кога ти требаат.Е оваа другарка е претставничка на таа страна, а другата другарка е исто риби, но не е уметничка, ниту романтична душа...вечен писимист дури некогаш делува депресивно врз мене, но наоѓаме заеднички јазик некако пошто ја знам скоро цел живот.
    Овие би биле со така најизбалансирани карактеристики од луѓето што ги знам, може немаат најубави карактеристики но со нив секогаш наоѓам заеднички јазик...а за другите ќе пишам во друга тема.
     
    На Tikvice му/ѝ се допаѓа ова.
  5. professoressa

    professoressa Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2011
    Пораки:
    98
    Допаѓања:
    106
    Рак,риба и вага - најбољи разбираш :D
     
    На Sara123 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.796
    Допаѓања:
    65.514
    Пол:
    Женски
    Девојки, за секој знак посебно и како вие го доживувате си има посебна тема.
    drugata-nauka/znacite-spored-vas-t3465/
    Во оваа тема си кажувате за тоа кој знак според вас ги има најдобрите/најубавите особини. Значи издвојувате еден или неколку, а не ги разглабате сите :)
    (Да не доаѓа до забуни.)
     
  7. Stam

    Stam Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2010
    Пораки:
    269
    Допаѓања:
    175
    Се е точно од ова! :wasntme:
     
    На AmandaS му/ѝ се допаѓа ова.
  8. anabela931

    anabela931 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2011
    Пораки:
    125
    Допаѓања:
    41
    THe grab -- значи иста сум и јас рак а во подзнам јарек и дефинитивно неможам да се дефинирам ни да кажам што сакам зависно од расположението затоа што често ми се менува.Чуствителна сум, приврзана за семејството и пријателите-убивам за нив , исто и за дечко ми кога сакам сакам но многу често чувстувам дека сакам да се одмаздам дали е до познакот незнам и голем инает сум.. А да оделам само еден знак неможам сепак секој знак си има свои + и
    - :D :D
     
  9. teddybear

    teddybear Популарен член

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    2.679
    Допаѓања:
    10.370
    Хороскопски знак со најубави и најдобри карактеристики, па се знае мојот бре - БИК. :D И не коментирам понатака, доволно е мене да ме запознаете. :emo:

    [​IMG]


    Се шалам де ее одма со очите превртувате, моќи имам ве гледам, ај достате. :D Најдобар знак според мене е никој. Секој знак од еден до последен си имаат негативности. ( Па дури и јас :D )
     
    На do-re-mi, najubava2010 и julie77 им се допаѓа ова.
  10. felisity

    felisity Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2011
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    13
    Би рекла дека водолиите се најдобар хороскопски знак. Не познавам водолија која не е комуникативна, средена, сталожена, воздржана е кога треба, едноставно во секоја прилика соодветно се однесува. Како пријател и другар е прекрасна, знае да биде добар слушател, советник и секогаш е спремна за разговор.
     
    На A-j-a, x.Daisy.x, Phyramide и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  11. Neytiri

    Neytiri Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    1.289
    Допаѓања:
    2.457
    Ако го ставам мојот знак на листата одма ќе кажите еве ја оваа типичен пример што се замислува :lol: Затоа ќе си молчам ама се знае. Јас лично си сум горда со тоа што сум и го сакам мојот знак најмногу.
    Близнаците би ги издвоила. Немам проблем со ниеден др знак освен со бикови и со скорпии ама тоа дека најлошите карактеристики ни се слични и затоа, битно секси се скорпиите (мажите) и може некако да им простам :rofl:
     
  12. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.584
    Допаѓања:
    80.670
    Пол:
    Женски
    Рак (и јас сум ракче, ама ќе ми опростите - морав :D ), Бик, Близнаци - многумина се жалат од припадниците на овој знак, ама јас не сум имала лошо искуство со нив и мили ми се некако :)
     
  13. cvetce93

    cvetce93 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2011
    Пораки:
    1.434
    Допаѓања:
    575
    Мене многу добар знак ми е девица, си знаат што сакаат во животот луѓето :)
    Инаку јас сум овен, и си го сакам знакот, да можам да бирам пак ќе бидам овен.. т.е овца :D
     
    На thebesta му/ѝ се допаѓа ова.
  14. IndieGirl

    IndieGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    13 октомври 2010
    Пораки:
    846
    Допаѓања:
    707
    рак е далеку од хороскопски знак со најубави карактеристики. Јас како рак воопшто не сакам да бидам на моменти. Прво променливо расположение -катастрофа, мразам кога ми се случува ова а се случува најмалку 10 пати во ден;срамежливост - друга ужасна работа што ја мразам;на моменти се пре наивни и можат да ги влечат за нос лесно;знаат исто и да бидат доста љубоморни;..............
    ова е само мал дел има уште многу ама ај да не набројувам сега

    Според мене најубави карактеристики имаат рибите. :) :)
     
  15. Amore

    Amore Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    339
    Допаѓања:
    71
    Јарец. Јас јарец и сите околу мене јарци, многу убаво се сложуваме :) и шкорпија (мама) :)
     
  16. dankee

    dankee Популарен член

    Се зачлени на:
    24 февруари 2011
    Пораки:
    292
    Допаѓања:
    772
    Јас не поради тоа што хороскопски знак сум бик но се сметам за еден од подобрите хороскопски знаци а за други ги сметам водолијата и рибите :)
     
  17. LGBT

    LGBT Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јули 2011
    Пораки:
    231
    Допаѓања:
    108
    Јас не верувам во хороскопски знаци.
     
  18. The.Crab

    The.Crab Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 февруари 2011
    Пораки:
    629
    Допаѓања:
    370
    Пол:
    Женски
    Да додадам:

    - тешки мрзи :lol: :P
     
    На fierce и IndieGirl им се допаѓа ова.
  19. Breezy

    Breezy Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2011
    Пораки:
    476
    Допаѓања:
    765
    Постарите знаци се подобри, according to me.
    Овните се детинести, Биковите и Раковите се незадоволни, Близнаците се непредвидливи, Лавовите се секогаш "Јас, Јас и само Јас", Девиците се негативни.
    Знам дека иритирав многу луѓе :$ .
    Вагите и Скорпиите се шармантни и паметни, Јарците се сериозни и амбициозни.

    Риби.
    Затоа што се лојални, чувствителни и се грижат. Ги имаат најубавите карактеристики од другите знаци завиткани во едно. Можат да бидат подеднакво сексуални како Скорпија, храбри како Лав, агресивни како Овен откако ќе ги запознаете подобро. Од прв поглед се срамежливи како Рак. Упорни како Јарец. Независни и паметни како Водолија.

    Не сум риба :) .
     
  20. macysh

    macysh Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јуни 2010
    Пораки:
    1.090
    Допаѓања:
    767
    Дефинитивно мојот,Девица! :) I'm proud :wasntme: И не сум опседната со чистење и средување,олабавете малку.Не се сите исти.Си го сакам знакот.Девиците се многу вредни и способни,трудољубиви и великодушни.Сакаат да работат,не сакаат безделничење.Обожаваат да помагаат и делат совети.Не сакаат да се во центарот на вниманието и да бидат фалени (скромност бре),тивки луѓе кои не покажуваат емоции..Е ајде сега,кој има најубави карактеристики,м,м?? :D :D Единствена особина која ја мразам кај мојот знак е ненормално големата САМОКРИТИЧНОСТ! Мислам дека на моменти ме излудува.
    Инаку,од другите знаци многу си ги сакам бикчињата,приземјени и реални.Забавни и динамични.Со сите бикови сум во прекрасни односи.

    Според мене,во оваа група никако не спаѓаат овните.Не,не и не.Без исклучоци.Бегам подалеку од нив.
     
    На Dream-Girl и thebesta им се допаѓа ова.