1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Хороскопски знак со најубави карактеристики

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од MarchelineAmaru, 9 јули 2011.

  1. Unique.chick

    Unique.chick Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2011
    Пораки:
    1.258
    Допаѓања:
    2.390
    Рибите ... и Лав :)
     
  2. Libera

    Libera Популарен член

    Се зачлени на:
    1 септември 2011
    Пораки:
    1.278
    Допаѓања:
    5.907
    Пол:
    Женски
    Ги обожавам водолиите! Мислам дека нема подобар пријател од овој знак, секогаш се спремни да помогнат на другите, да ти се најдат кога ти е тешко, целосно заборавајќи на себеси. Зрачат со некоја енергија, знаат да ти го разубават денот. Реални се, искрени и оригинални. Голема чест е да познавате некој во овој знак, а уште поголема ако ви е близок пријател. Поздрав од мене до сите водолии. :hai:
     
    На mynameislove, anichka94, ChocolateStrawberry и 9 други им се допаѓа ова.
  3. vaga95

    vaga95 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2011
    Пораки:
    909
    Допаѓања:
    2.036
    вага и шкорпија, а има и по некоја девица ама ретко...барем по мојот вкус и физички и психички ми се погодени, посебно првите две :D
     
  4. Emma89

    Emma89 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2010
    Пораки:
    1.258
    Допаѓања:
    425
    Забележав дека повеќето мислат дека рибите се оние со најубави карактеристики.
    Јас сум риби во хороскоп, не велам дека рибите се совршени, но вистина е дека се личности со кои можеш да се пронајдеш себе си. Со емотивноста што ја поседуваат и својата добрина, никогаш нема да ве разочараат. Во хороскоп не верувам, но основните карактеристики кои ги поседува секој знак се точни.
    И запаметете, никогаш не ја искористувајте рибата! Ако нешто давате, знајте дека таа дупло ќе ви врати.
     
  5. Beauchamp

    Beauchamp Популарен член

    Се зачлени на:
    4 септември 2011
    Пораки:
    1.930
    Допаѓања:
    5.607
    Пол:
    Женски
    Хм.. секој знак си има и позитивна и негативна страна.Така да.што знам :?:
    Најверојатно девицата,и водолијата :^) што знам,ај така нека биде,ама и други има убави :)
     
    На baby-star му/ѝ се допаѓа ова.
  6. MiaBeMia

    MiaBeMia Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јули 2011
    Пораки:
    80
    Допаѓања:
    35
    Мажето ми е водолија :) и вистина е се што е тука напишано :inlove: веќе 7 години ми е најдобриот пријател, мојот партнер кој на секое поле ми помага, мојот прекрасен љубовник, мојата половина без која тешко би функционирала. Харизматичен, друштвен, забавен, лојален, разговорлив, искрен, реален ... навистина знак со многу убави карактеристики
     
    На Libera му/ѝ се допаѓа ова.
  7. LUNA.girl

    LUNA.girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 септември 2011
    Пораки:
    255
    Допаѓања:
    135
    Леле колку пофалби :$ :$ :$
    Искрено само тоа за сексот барем за мене не е точно затоа што ретко отворено разговарам на таа тема(освен со неколку особи) :x :x :x
    Само искрено од мое искуство можеби е мана што толку веруваме во другите и сакаме да помогнеме,па често пати на крај сме БАШ ПОВРЕДЕНИ. ;( ;( ;(
     
    На ChocolateStrawberry и Phyramide им се допаѓа ова.
  8. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    јарец,стрелец,рак,лав и девиците мислам дека имаат најдобри особини
     
    На baby-star и thebesta им се допаѓа ова.
  9. Phyramide

    Phyramide Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    3.009
    Допаѓања:
    14.809
    Да ви кажам право, што фино сте не испофалиле нас - водолиите :$

    Ама со право бе па! Останатите водолии кои ги познавам се најубавите суштества за кои знам почнувајќи од мојата фамилија :)
    Така да водолиите минус мене, за да не звучам патетично ниту пак фалбаџиски и тупаџиски затоа што смрди опасно човек самиот кога ќе се пофали и ќе претера нали, се навистина прекрасни, позитивни, оригинални, и крајно ама крајно емпатични луѓе. Они не помагаат туку така бре, него крајно се соживуваат со ситуацијата.
    Тој длабок поглед полн со емоции може да го има само водолијата.
    И ме оставаат секогаш :x

    Е сеа не дека во секој знак нема да се најде убав претставник, ама - таков ми е денот, да им го посветам на водолиите :lol:
     
    На mynameislove, A-j-a, ChocolateStrawberry и 6 други им се допаѓа ова.
  10. Acerola

    Acerola Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 мај 2011
    Пораки:
    537
    Допаѓања:
    630
    Благодарам за убавите зборови низ целава тема. :bow:
    Од една горда водолија :D

    Шала на страна,ама многу си го сакам знакот и со сите водолии од мојата блиска околина се сложувам одлично.Го сакам овој знак и сите негови особини па го ставам на прво место во хороскопски знак со најубави карактеристики.
    Друг знак со исто така доста убави карактеристики ми е вага.
     
    На ChocolateStrawberry и anneyy им се допаѓа ова.
  11. SexyLady

    SexyLady Популарен член

    Се зачлени на:
    5 септември 2010
    Пораки:
    2.792
    Допаѓања:
    3.262
    Пол:
    Женски
    Јас сум Девица, но според мене најубави карактеристики има Шкорпијата. Некако ми е многу моќна и бесмртна. :)
     
    На cupcake27a и miss.ella им се допаѓа ова.
  12. anneyy

    anneyy Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јули 2010
    Пораки:
    1.280
    Допаѓања:
    1.421
    ASTROLOGY AWARDS-2011

    ...and the award for best zodiac sign goes to:
    [​IMG]
    :D
    Most voted. ;)
     
    На ChocolateStrawberry и CIA им се допаѓа ова.
  13. snake

    snake Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    877
    Допаѓања:
    124
    Имам коментирано на тема али ај пак јас да си кажам :D (не ми замеравајте обожавам хороскоп) :D
    Сеа ќе ги издвојам БИКОТ и ВАГАТА како знаци со најубави карактеристики.


    БИК-стабилни,решителни,реални(сметам дека секој треба да има барем еден бик во друштво).Секогаш го кажуваат тоа што го мислат но секогаш со одбрани зборови,внимаваат да не ги повредат чувствата на другите(а ако го направат тоа значи дека се премногу изнервирани од некоја ваша постапка т.е сте им згазиле на жуљ).Понекогаш се сурови и знаат да ве треснат на земја со некој нивен збор и реченица (но тоа го прават со цел да ве прекинат во фантазирањето и реално да ги согледате работите и ситуациите).Секогаш се тука за да помогнат.Во нивно присуство се чувствувате стаблно.Многу добро знаат што сакаат и никогаш не летаат со памет.Тврдоглави се.

    Имаат силно изразено чувство за естетика.Се сакаат да им биде под конец,обожаваат да читаат списанија И се што е поврзано за уредување на внатрешен ентериер.Љубители се на уметноста,музиката и книгите.

    ВАГА- урамнотежени,бистри,уникатни,позитивни.Не трпи неправда,секогаш трага по идеалното,шири позитивна енергија.Имаат смисла за хумор.Сакаат светот да го направат подобро место за живеење.Склони се кон долга љубов и пријателство.Иако имаат широк круг на пријатели еден или двајца од нив им се вистински.Секогаш ги сваќаат луѓето и се обидуваат да им помогнат.
    Шарматни се и го сакаат луксузот.

    И тие како и биковите имаат изразено чувство на естетика секогаш се убаво дотерани и затоа поминуваат часови и часови пред огледало.Обожаваат шопинг и секогаш купуваат квалитетна и уникатна облека,претерани педантери.
    Сакаат да се издвојуваат од другите.
    Самокритично настоени.Лесно верни особено во љубовта.
    Никогаш ништо не планираат,секогаш се оставаат на спонтаност.
     
    На Hiii, xxAngelxx, julie77 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  14. Kasha

    Kasha Популарен член

    Се зачлени на:
    24 август 2011
    Пораки:
    1.724
    Допаѓања:
    3.266
    уф темава. :)

    ја ретко со некој да се погодам во сите нишани.

    воздушните знаци (Близнаците, Вагата и Водолијата) ми се премногу баш такви во облаци, неодлучни, не знаат што сакаат, детинести, незрели.

    огнените (Овен, Лав, Стрелец) овие се најдобри машки знаци според мене бидејќи ја имаат таа некоја авторитативна нота, сакаат да бидат лидери, да шефуваат, полни се со енергија и темперамент и љубовџии.

    земјените (Бик, Девица, Јарец) овие се многу ладни за мене. ептен ми се сериозни, страшни педантерии, ги бива за бизнис, вешти со пари.

    и водените т.е. мојот :) (Рак, Скорпија, Риби) ова се боеми луѓе. храна, вино, музика, литература, топла семејна атмосфера, најдобри пријатели, најверни партнери, чести промени на расположение, крајно егоистични и самобендисани, флегматични, каприциозни, тешки карактери.


    а најубав ми е мојот :rofl: не можам да се замислам со карактеристики на другиве знаци. :)

    и сите најдобри другарки ми се Бик, а дечковци ми биле Огнени :D
     
    На Бисерче95 и baby-star им се допаѓа ова.
  15. CIA

    CIA Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2011
    Пораки:
    1.525
    Допаѓања:
    3.029
    Не дека сум водолија,ама некако со најубави карактеристики ми е :)
    Тука спаѓаат и лавовите,зборливи ми се,паметни,интересни. (ова изгледа го кажувам бидејќи си имам еден добар пријател,што е Лав,го обожавам :inlove: )
    е добро де,малце и го бендисувам :tmi: :rofl:
     
    На baby-star му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Girly101

    Girly101 Активен член

    Се зачлени на:
    14 декември 2011
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    2
    јас сум рак па затоа го одбрав мојот партнер за вага нели си одговараме ??? :D :D <3 <3 се извинувам но сум залјубена и таа емотивност што на другите им е досадна мене ме прави по различна па јас обожавам да сум различна од другите на кој било начин :D
     
  17. Sara123

    Sara123 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 мај 2011
    Пораки:
    3.279
    Допаѓања:
    2.305
    Пол:
    Женски
    Јас сум РАК. Навистина не можам да си го критикувам знакот. Тоа не треба да значи дека сум самобендисана.
    Сепак мислам дека и подзнакот многу влијае . Карактеристиките на ракот се : чувствителни,различни,оптимисти,брзото менување на расположениа,емитивни,лесно се повредуваат,но сепак оваа преголема емотивност кај мене се ублажува и станувам стабилна бидејќи подзнакот ми е бик.
    И заклучокот ми е дека ракот(мојот знак) рибите,стрелците, и бикови го сметам за најдобри 70 % од нив.Хах незнам барем тие мене лично ми одговараат....... ;) ;)
     
    На Бисерче95 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. caroline.costa

    caroline.costa Популарен член

    Се зачлени на:
    29 октомври 2010
    Пораки:
    1.268
    Допаѓања:
    2.587

    Дали ние водолиите испаднавме премногу пофалени :lol: .
    Мислам дека со ова ме опиша во целост. Од почеток до крај!
    Туку јас да си кажам. Не зошто и јас сум водолија, но кога сум во дискусија со друга водолија мислиш неможеме да се назбориме. Сите водолии кои ги имам запознаено ми делувале позитивно, и таков впечаток ми оставиле. Вака ко два плуса, па се привлекуваме бре. Дури имав и дечко водолија. Па и дали беше баксуз или не дури и на исти ден бевме родени :lol: , ама таман си се погодувавме. Никогаш се немавме скарано.

    Со Шкорпиите исто така можам да се поднесам. Можеби ја имаат таа арогантност, со цврсти ставови се, но мене лично ми одговараат. Зборливи луѓе и секогаш имаме тема за разговор.
     
    На ChocolateStrawberry му/ѝ се допаѓа ова.
  19. moonlight-girl.55

    moonlight-girl.55 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2010
    Пораки:
    1.502
    Допаѓања:
    2.746
    Рак :)

    Повеќето имате пишувано за Водолиите. Јас пак имав другар Водолија, што е еден од најужасните карактери што ги имам сретнато во животов. Лигав, скржав, самобендисан, љубоморен, крајно лицемерен и завидлив до висока точка на вриење. Али секој со негово искуство :D
     
    На Sara123 и macysh им се допаѓа ова.
  20. suGarBaby

    suGarBaby Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    178
    Допаѓања:
    112
    Според мене Девиците имаат најдобри карактеристики. :)
    Секогаш се спремни да помогнат, искрени, остроумни, дарежливи, оптимисти секогаш весели! :D
     
    На baby-star, thebesta и macysh им се допаѓа ова.