1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Хороскопски знак со најубави карактеристики

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од MarchelineAmaru, 9 јули 2011.

  1. t.i.n.k.b.e.l.l

    t.i.n.k.b.e.l.l Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2012
    Пораки:
    253
    Допаѓања:
    92
    Пол:
    Женски
    се согласувам со тебе
     
    На TheaEsposito му/ѝ се допаѓа ова.
  2. 1-Lady-in-red

    1-Lady-in-red Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2012
    Пораки:
    193
    Допаѓања:
    44
    Бик-Познавам неколку личности кои го носат овој хороскопски знак и морам нив да ги издвојам го имат она кое јас најмногу го ценам и навистина е така, секогаш работите ги гледаат најреално и пресудата ја донесуваат одмерено точно, стабилни личности кои не поднесуваат неправди. Колку е важно мислењето од страна на другите нивно е, ако судат правилно нека пресудат, ;) тие си ја знаат правдината и лесно им е на душичката. :)
     
    На Abeja и pupymor им се допаѓа ова.
  3. Ella.313

    Ella.313 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2012
    Пораки:
    337
    Допаѓања:
    149
    Пол:
    Женски
    Се согласувам со Lady in red.
     
    На pupymor му/ѝ се допаѓа ова.
  4. pupymor

    pupymor Активен член

    Се зачлени на:
    5 јули 2012
    Пораки:
    31
    Допаѓања:
    2
    браво конецно до сега некој бик да каже... навистина ми е најубав знак :inlove:
     
  5. Ella.313

    Ella.313 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2012
    Пораки:
    337
    Допаѓања:
    149
    Пол:
    Женски
    Јас ги сакам бикот и шкорпијата како знаци-страсни се во се што прават,горделиви,свои,имаат свои ставови и принципи,емотивни се,вистински пријатели,но не сакаш да ги повредиш-е тогаш се појавува нивната страна која не сака никој да ја запознае...
    А многу се пожртвувани за пријатели и дечкото кој го сакаат,се додека го добиваат оној третман кој го заслужуваат..
    Јас инаку сум бик..
     
  6. i...ja

    i...ja Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јули 2012
    Пораки:
    320
    Допаѓања:
    177
    Грешно. Водолијата е воздушен знак а не воден ;) шкорпијата е во вашата група водени
     
  7. TheaEsposito

    TheaEsposito Популарен член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2010
    Пораки:
    2.004
    Допаѓања:
    2.462
    ВОДОЛИЈА, дефинитивно!
     
  8. thebesta

    thebesta Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 септември 2011
    Пораки:
    33
    Допаѓања:
    19
    ДЕВИЦААА И ВОДОЛИЈААА
     
  9. Cacy

    Cacy Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јули 2010
    Пораки:
    2.244
    Допаѓања:
    1.546
    Риби и водолија!
    Сестра ми е риба во знак.И стварно многу е смирена и трпелива,а јас сум овен :tmi: знам дека овој знак е арогантен,нестрплив,понекогаш сакам да сменам некои од моите карактеристики,но сепак си се сакам себеси и мислам дека и овнот има неколку позитивни работи,како лидерство,верен другар и страсен љубовник :D
    Водолијата исто е многу добар знак.Со неа можеш да разговараш за се :)
     
  10. Lining

    Lining Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јули 2012
    Пораки:
    271
    Допаѓања:
    185
    Ја малце ќе се свртам од другата страна па ќе искоментирам за хороскопски знак со најлоши карактеристики (хаха таква сум забегана што да праам рак сум) :D .

    Значи имам најдобра другарка девица стварно функционираме топ ама тоа што е перфекционист ме убива. Еднашка на една друга другарка и се запна дела ракавот и бил изгужван одма да го соблечела дуксерот. Абе се запна и готово и оваа виде не виде не може да излезе на крај соблече дуксерот. После и се запна дека многу шарено била облечена да не се облекувала веќе така. :rofl:

    Сите и замеруваме за тоа а она вика ќе се сменам и за гоолемо чудо - не се смени. :^) :D
     
  11. Lining

    Lining Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јули 2012
    Пораки:
    271
    Допаѓања:
    185
    Све ме погоди мајке ми. Лееле не ми се верува инаку рак сум. Тоа за љубовта точно, за физичката привлечност точно :$ не сум некој самобендисана ама кажувам тоа што сите ми зборат. :D Ама тоа што кажа за пријателити апсолутно не е точно. На сите гледам да им помогнам и кога на некој од другарките им е лошо им треба совет и утеха сите трчаат кај мене. И на фемина прочитав дека најдобра професија за раковите било психијатар или некоја сфера од медицината бидејќи многу сме ги сакале луѓето што е вистина. Во подзнак сум девица и имам некои карактеристики. А дружењето ми е интензивно и до максимум барем сега. :)
     
    На CharmedGirl му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Grunge

    Grunge Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2011
    Пораки:
    369
    Допаѓања:
    625
    И јас сум дупли рак ! :wasntme:

    Јас мислам, најдобри се рибите. Бар за моиве 15 години. Има време, ќе видиме понатаму :)
     
  13. MaggieTatum

    MaggieTatum Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јули 2012
    Пораки:
    651
    Допаѓања:
    509
    Пол:
    Женски
    хаха јас сум вага и веќе на 12 години ги имам карактеристикиве шо ги опиша :$ посебно ова со малечките деца ептен е точно, внуката на една комшивка, 3 год. е и кога и да дојди од Скопје за мене прашувала :$ и еднаш дури и рече на баба и дека нема да јади доручек ако не појдам кај нив и јас со неа да јадам :lol: инаку за внатрешните, емотивните карактеристики на знакот се сосема различни кај секој (според мене), на пример јас сум премногу емотивна и можам и да плачам ептен (да праам реки по куќава :doh: ) на еден обичен филм шо има барем 1 тажна сцена.. една од девојчињата што учат со мене е самобендисана ептен (вага е, како и јас), што е спротивно од мене, а една и да го гледа Dear John (на кој што сум плачела ептен ;( ) и да го гледа Hachiko (исто така тажен) ни една солза нема да испушти.. така да мислам дека не е се до хороскопскиот знак, повеќе е до личноста :D
     
    На anichka94 и PeaceLoveBasketball им се допаѓа ова.
  14. i...ja

    i...ja Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јули 2012
    Пораки:
    320
    Допаѓања:
    177
    Па, зависи и од подзнак, месечина,планетите, не е само знакот важен. :)
     
  15. bumbi

    bumbi Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2010
    Пораки:
    494
    Допаѓања:
    262
    Пол:
    Женски
    Јарец, со подзнак овен! Е ајде де, два пара рогови :)

    И не сум опседната со работа, така да си знаете :D
     
    На GirlLove и PeaceLoveBasketball им се допаѓа ова.
  16. PeaceLoveBasketball

    PeaceLoveBasketball Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јули 2012
    Пораки:
    589
    Допаѓања:
    1.176
    Cите си се убави на свој начин :D
    Jас сум скорпија со подзнак во риби,и се пронаоѓам и во двете :)
     
  17. Ireney

    Ireney Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 март 2011
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    11
    овен-его преголемо..недајбоже нешто погрешно да им кажеш..се лично сваќаат..настрана тоа..ако не им стапнеш на жуљ..се супер пријатни позитивни..срциња..позитивна енергија..ги сакам..ама треба да знаеш како со тие луѓе, за да ги уживаш.
    бик-бик..досадно..
    близнаци..секогаш спремна да ми забијат нож во грб..лицемерни, дволични секогаш сакаат да бидат центар пазња..заебанти..комуникативни....ама сепак не се од доверба!..со нив само оддалеко дружба.
    рак-психопати! манипулативни..само себе се гледаат а се праат пред другите дека и за нив мислат..се во нивна корист..драма царици...не ги сакам...
    лав- не ми смета со сакаат цел свет да се врти околу нив..всушност тоа им е шармот.фини луѓе.добри души.иако оставаат поинаков впечаток.
    девица-кога се опуштени и расположени..нема подобро друштво од девица..ама малце да се осетат под закана..или напнатост..готово...девицата се претвора со опсесивно компулсивна личност...замара со тривијалности..мислам дека е механизам за да не мислат на тоа што ги мачи..како и да е..не се баш стабилни.инаку се добродушни..ама знаат да љубоморат.
    вага..бескрајни уживачи.романтични..малце безцелни..ама со има везе..и онака животот е краток..не се воопшто површни..иако делуваат така..поради самобендисаноста..вага нема да се заљуби во плитко сворење! тоа сигурно!јас ги сакам...се заљубувам..ама тоа крае на кратки стази..додека не дојде сериозниот дел и тука потфрлуваат..за жал
    шкорпија..флертувачи тешки..стално се фалат колку се они нај нај..хахах малце се смешни ама ок не ги мрзам..сакаат да се наметнат на околината..и им успева..шармантни личности..посесивни!
    стрелец-..ветрушки!..happy without a reason..позитивни и пријатни во секој случај.
    јарец-чудни луѓе..чудна енергија шират..тешки материјалисти...знаат да сакаат како никој друг знак..ама не знаат тоа да го покажат најдобро поради нивната резервирана природа.
    водолија-секогаш спремни за журка..не губат време за ништо..живот тече..нема време за тага..со било било..јас ги сакам..малце знаат да се опуштат премногу и да заборават на обврските..али секоја водолија што ја знам има некој специјален талент...претставник Charlie od two and a half men:)
    риби- досадно..лигаво..досадно
     
    На MarchelineAmaru и baby-star им се допаѓа ова.
  18. Tej4e

    Tej4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јули 2011
    Пораки:
    110
    Допаѓања:
    37
    Пол:
    Женски
    и јас сум во риби, и мислам дека сме добар знак, но јас сепак ги почитувам вододолиите и раковите исто како тебе, но и стрелците ми се допаѓаат :$
     
  19. bumbi

    bumbi Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2010
    Пораки:
    494
    Допаѓања:
    262
    Пол:
    Женски
    Маж ми е водолија и луѓе каква енергија има да не ви се верува. Ќе збори 24/7, за шегување и вицеви е прв. Не знам, најголемата глупост да ја каже пак ќе се насмееш. Некогаш од што сака да се пошегува дури и ќе каже нешто што не треба и тука знае да ме изнервира. А има и сосема друга страна у која плаче на тажни филмови, а богами и по свадби :tmi: Е сега претходно имав дечко што исто беше водолија, ама скроз се разликуваат. Бившиот нон стоп молчеше, гласот мнооогу ретко му се слушаше, му требаше и доста време покрај мене да се опушти. А за водолиите сум читала дека се авантуристи, дека ретко се верни и сакаат да пробуваат нови работи. Ете и брат ми е водолија, и он е молчалив, дури сега на 23 години почна да ја користи устата :D Па сега зависи и од човекот во голема мера, не е се до знакот.
    Јас сум јарец и за себе би кажала дека имам доста карактеристики на јарец, ладна личност сум понекогаш, многу внимавам на однесувањето и тешко се спријателувам (ова со некои личности не важи, не знам зошто така, веројатно зависи какви вибрации ке добијам од другата страна, па така се и однесувам. Затоа половина од луѓето што ме знаат ке кажат дека уста не отворам, а другата половина дека не ги затворам :lol: ). Со работата не сум опседната, ама сакам така кога се имам под конец.
    Со близнаците никогаш не знаеш на што си, едно денес кажуваат, утре друго. Тоа е моето искуство со нив.
    Лавовите ич не ги сакам и ми се мн самобендисани, се они да зборат, они да бидат секаде, све они у центар пажње (ова повеќе кај машките сум го приметила)
    Вагата ми е ок личност, смирена, дружељубива.
    Ракови, леле колку ми се греотички, сестра ми е рак и не можам да и се изначудам колку се замара за глупости. Се ги погаѓа, и најмалата глупост. Ептен треба да се исчеличат.
    Овните опседнати со мода. А не дај боже нешто двосмислено да кажеш (па и да не е двосмислено они така ќе го сфатат) цееел ден ќе мислат шта је песник хтео да каже. (не дај боже и ја да станам ваква, у подзнак сум овен)
    За рибите единствено што знам е дека имаат многу среќа во коцкање, бинго, лото, такви ствари. Особено мажите риби треба да играат почесто игри на среќа.

    За другите немам некое лично мислење и затоа не ги спомнувам.
     
    На Бисерче95 му/ѝ се допаѓа ова.
  20. blueeparadise

    blueeparadise Популарен член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2010
    Пораки:
    3.545
    Допаѓања:
    6.311
    Мене најмногу ми се допаѓаат водолиите и ракчињата, инаку јас сум водолија во подзнак и делам некои карактеристики со нив, имам и водолија најдобра другарка. Луди се, откачени, авантуристи, добри пријатели кои се секогаш тука за тебе да те сослушаат, е сега во љубовта не се баш верни и секоја недела имаат некој нов :D и единствена мана им е што пребрзо се лутат и се инатат, ама брзо им поминува. :) Потоа кај ракчињата ми се допаѓа што се мили, емотивни, нежни, можат многу да те насмеат.. само ме нервира што многу се плашат од се и сешто и понекогаш се лигават, ама инаку супер се. :) Покрај овие два знака, ми се допаѓаат и рибите (не дека јас сум риба де) ,кај нас ми се допаѓа тоа што сме сочувствителни, емотивни, сакаме да помагаме на другите ама не ми се допаѓа што сме инат и тврдоглави, не прифаќаме совети, запаѓаме во депресии за ништо и така.. :)
     
    На anneyy му/ѝ се допаѓа ова.