1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Хороскопски несовршености

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од angie, 5 ноември 2010.

  1. Barbie-mwa

    Barbie-mwa Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    1.237
    Допаѓања:
    528
    Пол:
    Женски
    Близнаците размислуваат со брзина на светлината, но имаат проблем да се изразат кога треба да разговараат за своите емотивни потреби. Бидејќи сигурно не сте во врска со некој што чита мисли, треба да ризикувате и да го побарате она што ви треба и да му кажете на партнерот што ве плаши.

    Точно, секогаш ми се биле проблем искажувањата на емоциите. И кажување на моите желби!
     
    На unlucky му/ѝ се допаѓа ова.
  2. GiaMarie

    GiaMarie Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 февруари 2011
    Пораки:
    76
    Допаѓања:
    40
    Се од збор до збор е точно дури се зачудив :)
     
  3. Shery

    Shery Популарен член

    Се зачлени на:
    15 декември 2010
    Пораки:
    1.981
    Допаѓања:
    4.832
    Пол:
    Женски
    погодено :$
     
  4. princessofthedark

    princessofthedark Популарен член

    Се зачлени на:
    15 април 2010
    Пораки:
    1.018
    Допаѓања:
    149
  5. IndieGirl

    IndieGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    13 октомври 2010
    Пораки:
    846
    Допаѓања:
    707
    точно е се за ракот ама има уште работи мене многу ми пречи тоа што сум премногу срамежлива, емотивна и понекогаш премногу добра со сите бидејќи колку си подобар толку те газат. Нааајвеќе ми пречи тоа со срамежлчивоста никако од тоа да се ослободам :|
     
  6. innablood

    innablood Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2011
    Пораки:
    788
    Допаѓања:
    1.324
    СЕ‘ е точно за овен. Знам да кажам многу работи набрзина, а после да се каам. :tmi:
     
  7. Sunshine555

    Sunshine555 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2011
    Пораки:
    269
    Допаѓања:
    69
    Се е апсолутно точно! :)
     
  8. LadyN

    LadyN Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 октомври 2010
    Пораки:
    265
    Допаѓања:
    124
    Јас више не коментирам кај хороскопов зошто секогаш се ми е погодено до точка... дали дека сум и знак и подзнак скорпија :!:
     
  9. nesa

    nesa Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јули 2010
    Пораки:
    840
    Допаѓања:
    1.223
    Пол:
    Женски
    Леле мајко :x , апсолутно вистинито :x
     
  10. Gita

    Gita Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2011
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    4
    Ова за овенот многу е точно.Јас сум овен, а и мојот сопруг е овен. Разлика сме само во еден ден. Толку многу несогласувања имаме, не можам да ви опишам. Еднаш бевме многу близу до развод, се надевам дека нема да се повтори.
     
  11. MarchelineAmaru

    MarchelineAmaru Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    2.255
    Допаѓања:
    1.343
    Вагата верува дека сè може да се избалансира, но додека да го постигне тоа може да биде нарцисоидна и да ја наруши рамнотежата. Следниот пат кога мислите дека партнерот бара премногу од вас или дека не може да го сфатите, обидете се да ја разгледате ситуацијата од аспект на „нас“, а не на „мене“. Сторете го ова и ќе ја добиете посакуваната рамнотежа.

    Апсолутна вистина !
    Немам коментар ,ме погодивте в :l:
     
  12. Rock-a-Fella

    Rock-a-Fella Популарен член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2011
    Пораки:
    1.392
    Допаѓања:
    1.384
    По неколку неуспешни планови, се откажав од контролирање на настаните, луѓето, итн...
    Нека си течат нештата природно, можеби така ќе биде подобро...
     
  13. The.Crab

    The.Crab Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 февруари 2011
    Пораки:
    629
    Допаѓања:
    370
    Пол:
    Женски
    Точно. Не знам што би додала повеќе, отколку тоа дека максимално се трудам да бидам пофлексибилна личност. А тоа, за простувањето, простувам, но никогаш не заборавам! (кога станува збор за работи што сериозно ме повредиле, не ситници. :lol: :P ) - можеби тука се крие проблемот.
     
  14. nesa

    nesa Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јули 2010
    Пораки:
    840
    Допаѓања:
    1.223
    Пол:
    Женски
    Се срамам колку е точно ;)
     
    На Hipica му/ѝ се допаѓа ова.
  15. CrazyGirl15

    CrazyGirl15 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    4.803
    Допаѓања:
    25.068
    Пол:
    Женски
    Стрелецот треба да сфати дека неговите вечни немир и нетрпеливост се лични проблеми, а не проблеми во врската. Штом ве избрал, вашиот партнер ги сака вашиот слободен дух и независност, но исто така сакаат да почувствуваат дека се дел од
    вашиот живот. Ако сакате љубовта да трае треба да сфатите дека одговорноста што ја носи секоја врска не е еднаква со ограничување, но мора да вклучува партнерство.
    Не е се погодено ама....Има некои работи кои се баш погодени :lol:
     
  16. duffi

    duffi Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 април 2011
    Пораки:
    12.495
    Допаѓања:
    144.177
    Точно дека сум тврдоглава, ама ова во врска со љубовта-не.
     
  17. crazyinlove19

    crazyinlove19 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.753
    Допаѓања:
    3.729
    Скорпијата сака да ги контролира нештата, а во врска е вистински мајстор на тивката манипулација. Скориите сакаат да победуваат, но кога се во врска треба да се запрашаат дали ги привлекува само играта или вистинската награда е освојување на срцето на партнерот.

    Првата реченица е точна. :)
     
  18. Buttterfly

    Buttterfly Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2010
    Пораки:
    630
    Допаѓања:
    776
    Точно е дека тврдоглавоста ни е главна особина, но не ја користам кога нема потреба од неа, па така (барем со мене) секогаш може да се најде компромис.
    Бидејќи досега не сум била во врска, втората реченица не можам да ја потврдам ни да ја негирам.
    Третата воопшто не ме опишува. Никаде не брзам и уживам во љубовта која ја пружам и ми ја пружаат.
     
  19. mona.s

    mona.s Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2011
    Пораки:
    579
    Допаѓања:
    153
    епа за водолијата тотално сте во право,секогаш сакаме да бидеме независни,и се нервираме кога треба да зависиме од некој друг,се осекаме како неважни понижени и слично не секогаш така ама баш кај мене знам не можам да го контролирам
     
  20. MilanoGirl

    MilanoGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2011
    Пораки:
    417
    Допаѓања:
    152
    Близнаците размислуваат со брзина на светлината, но имаат проблем да се изразат кога треба да разговараат за своите емотивни потреби. Бидејќи сигурно не сте во врска со некој што чита мисли, треба да ризикувате и да го побарате она што ви треба и да му кажете на партнерот што ве плаши.

    Близнаците размислуваат со брзина на светлината, но имаат проблем да се изразат кога треба да разговараат за своите емотивни потреби
    Точно, точно, точно.