Хороскопски очи

Дискусија во 'Канта' започната од Snow-Queen, 11 мај 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.969
  Пол:
  Женски
  Дали знаете дека можете да го определите хороскопскиот знак врз основа на изгледот на нечии очи?
  [​IMG]
  Оние што добро ја проучуваат астрологијата тврдат дека може. Сепак понекогаш изгледот на очите многу е поврзан и со подзнакот, па ако вашите очи не изгледаат како сончевиот знак, можеби повеќе наликувате на подзнакот како физички така и карактерно.

  Овен: очи полни со самодоверба, поглед кој открива знаење

  Бик: земјен поглед кој е мил и продорен во исто време

  Близнаци: пријателски очи полни со привидна искреност

  Рак: јасна форма и срамежлив поглед

  Лав: разиграни очи кои како да велат „не сакате да живеете со мојот хаос, ама ако сепак се решите на тоа нема да си поминете лошо“

  Девица: критички поглед кои ве следи со внимание

  Терезија: нејзините очи се симбол на поглед полн со надеж

  Скорпија: продорен поглед кој ве кочи и пробива се пред себе

  Стрелец: тежок, мудар поглед кој ве следи дури и тогаш кога не сте направиле ништо лошо

  Јарец: харизматилни очи на кои не им е грижа за тоа што се случува надвор од нивниот свет

  Водолија: немирни очи кои постојано гледаат наоколу

  Риби: весел, но помалку загубен поглед кој изгледа како да е задлабочен некаде

  Изворно
   
  На Macushkaa му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Macushkaa

  Macushkaa Нов член

  Се зачлени на:
  18 ноември 2011
  Пораки:
  608
  Допаѓања:
  155
  мМм..
  За ова досега немам слушнато, Баш е интересноо .. Браво Сноу..! :)
   
 3. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.177
  Пол:
  Женски
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.