1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Хороскоп: Паѓате ли на убавина

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од rici.aaaaa, 5 септември 2013.

 1. rici.aaaaa

  rici.aaaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  25 април 2012
  Пораки:
  1.240
  Допаѓања:
  3.403
  Шампион за убавина и естетика е Вагата. Имаат око како детектор и можат да ги проценат луѓето со стил. Сакаат покрај себе личност која изгледа...

  Со слични карактеристики се и Лавот и Девицата. Лавот прв паѓа на луѓе со добар изглед, реагира на класична, вечна убавина обоена со сексипил, додека Девиците пак сакаат посталожени личности, интелектуалци и уредни девојки/дечки.

  Стрелците се познати по уживањето во животот, па така и ги регистрираат припадниците на спротивниот пол. На нив им се важни и карактерот и авантуристичкиот дух.

  Водолијата сака егзотични ликови, припадници на друга раса и поднебје.

  Бикот е оној кој најмногу сака шармантни личности, изразито машки особини и облини кај жените, расна и вистинска убавина.

  Скорпијата е трагач која не ја интересира убавината - повеќе сака партнер кој ќе ја забавува. Овенот исто не е заинтересиран за убавината: ако некој изгледа прекрасно, а е празен во душата - нема воопшто ни да го погледне.

  Рибите имаат свои стандарди за убавина - често ги заинтригираат луѓе кои се далеку од идеални, кои ќе предизвикаат вибрации кај нив.

  Јарецот дури и се плаши од совршени луѓе и секогаш е внимателен со нив. Тој сака нормална, природна, атрактивна личност.

  Раковите сакаат убави партнери, но маните ги сметаат за симпатични. За цврста врска пресудна им е емотивноста.

  Близнаците ретко паѓаат на убавина. Повеќе го ценат односот и комуникацијата. Сепак не одолеваат на згодни и шармантни заводници.
   
  На cresa-jagoda и Cecyska им се допаѓа ова.
 2. Azriel1

  Azriel1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 октомври 2012
  Пораки:
  307
  Допаѓања:
  406
  Нема врска, ништо не е точно. И за другите знаци тврдам.
   
 3. SEKERLEMA

  SEKERLEMA Популарен член

  Се зачлени на:
  11 февруари 2013
  Пораки:
  264
  Допаѓања:
  408
  Аааа немој така Azriel1 секој си зборува сам за себе :)
  За мене е точно.
   
  На rici.aaaaa му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Azriel1

  Azriel1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 октомври 2012
  Пораки:
  307
  Допаѓања:
  406
  Па за мене и за тие јас што ги знам убаво тврдам, секој нека напише тоа што знае. А овие статии не се точни, онака ги пишуваат, за занимација.
   
 5. Savana93

  Savana93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 август 2013
  Пораки:
  162
  Допаѓања:
  159
  Па која не би сакала уредни и средени мажи, шармантност, култура ? Доколку зборуваме за физички изглед, и која нема одреден страв од така наречени ''совршени мажи''? Авантуристички и егзотичнo настроени партнери? Мислам дека е до личноста на девојката, не хороскопот.
   
 6. Barca-Gril

  Barca-Gril Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2013
  Пораки:
  874
  Допаѓања:
  927
  Пол:
  Женски
  Вага.... :D онака...
   
 7. Azriel1

  Azriel1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 октомври 2012
  Пораки:
  307
  Допаѓања:
  406
  Јас немам страв од ништо и од никого :D и не сакам егзотични лица

  Мене ми пишува дека не ме интересира убавината, а не е точно. Точно е дека не би била со некој што е плиток и дека нема да го забележам колку сака нека е убав, ама тоа не значи дека не ме интересира убавината кај некој друг.
   
 8. vitomir

  vitomir Нов член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2011
  Пораки:
  2.095
  Допаѓања:
  3.628
  Стрелците се познати по уживањето во животот, па така и ги регистрираат припадниците на спротивниот пол. На нив им се важни и карактерот и авантуристичкиот дух  ТОЧНО :)
   
  На rici.aaaaa му/ѝ се допаѓа ова.
 9. psychic

  psychic Популарен член

  Се зачлени на:
  23 септември 2012
  Пораки:
  2.360
  Допаѓања:
  1.252
  Пол:
  Женски
  Раковите сакаат убави партнери, но маните ги сметаат за симпатични. За цврста врска пресудна им е емотивноста.
  така некако :D
   
 10. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.900
  не ее баш точно...
   
  На rici.aaaaa му/ѝ се допаѓа ова.
 11. nikiiii

  nikiiii Популарен член

  Се зачлени на:
  22 август 2013
  Пораки:
  1.370
  Допаѓања:
  942
  Стрелците се познати по уживањето во животот, па така и ги регистрираат припадниците на спротивниот пол. На нив им се важни и карактерот и авантуристичкиот дух.
  точноо :D
   
 12. Flower27

  Flower27 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2012
  Пораки:
  1.530
  Допаѓања:
  4.179
  Пол:
  Женски
  Вага шампиони сме :rock: :D
   
 13. MorbGoth.666

  MorbGoth.666 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 септември 2013
  Пораки:
  531
  Допаѓања:
  148
  Близнаци-Точно е :)
   
 14. ohana

  ohana Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 август 2013
  Пораки:
  275
  Допаѓања:
  268
  Точно! :!:
   
 15. smurffi

  smurffi Популарен член

  Се зачлени на:
  6 август 2012
  Пораки:
  714
  Допаѓања:
  378
  Пол:
  Женски
  Близнаците ретко паѓаат на убавина. Повеќе го ценат односот и комуникацијата. Сепак не одолеваат на згодни и шармантни заводници.

  Ко скроено за мене :lol:
   
 16. Primadonna

  Primadonna Популарен член

  Се зачлени на:
  6 август 2012
  Пораки:
  1.341
  Допаѓања:
  2.163
  Пол:
  Женски
  Лав сум и точно е,паѓам на убавина.
   
 17. top-of-the-world

  top-of-the-world Активен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2013
  Пораки:
  35
  Допаѓања:
  9
  Други раси? :^) |( Воопшто.
  Не е точно.
   
 18. Gioia

  Gioia Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2011
  Пораки:
  628
  Допаѓања:
  599
  Пол:
  Женски
  Апсолутно погодено! Многу повеќе ценам однос и комуникација...Можно е да паднам под мало влијание на нечиј шарм или убавина ама се е моментално и брзо пролазно! ;)
   
 19. Jule.Sk

  Jule.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  1.314
  Допаѓања:
  736
  Пол:
  Женски
  Близнаците ретко паѓаат на убавина. Повеќе го ценат односот и комуникацијата. Сепак не одолеваат на згодни и шармантни заводници.

  ]:)
   
 20. mil4ence

  mil4ence Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2012
  Пораки:
  265
  Допаѓања:
  173
  Точно. :D