Хороскоп на љубомората

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од crazylady, 28 декември 2011.

 1. crazylady

  crazylady Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  4.736
  Допаѓања:
  7.612
  Љубомората е најчесто видена причина за расправија кога двајца се во врска. Дали сте вие љубоморна личност? Проверете што вели вашиот хороскопски знак.  Ние би ви препорачале да бидете умерено љубоморни – ни премногу, ниту воопшто.

  Овен

  Вашите сентиментални односи се јасни и точни. Секогаш се чувствувате сигурни во себе. Кога ќе ве обземат страстите станувате многу чувствителни. Вие сте “мајчински“ тип, кој цврсто и сигурно се грижи за своите блиски. Заради оваа особина исто така љубоморно ја чувате и саканата личност.

  Бик

  Кој ќе се одлучи да биде со вас, ризикува многу затоа што Биковите се исклучиво љубоморни личности. Положбата е трагична ако вашиот партнер не сака да биде ваш роб. Ако изберете Водолија или Скорпија ќе ви биде многу полесно. Тие имаат многу лицемерност во себе така што ќе ви го кажат тоа што сакате да го чуете.

  Близнаци

  Давате впечаток на неутрална и рамнодушна личност, а во суштина сте одличен глумец кој одлично ја игра секоја улога. Сакате да бидете господар на саканата личност и да управувате не само со нејзината љубов туку и со материјалното богатство.

  Рак

  Вие сте нежно и чувствително суштество кое длабоко се врзува за својата љубов, а од својот партнер бара дупло повеќе почит и разбирање. Правите често љубоморни сцени, најчесто и без потреба, и ја нарушувате хармонијата во врската. Премногу ги анализирате постапките на својот партнер, а при тоа заборавате како се однесувате вие со него.

  Лав

  Секогаш истакнувате дека љубомората е глупост, но не сте сигурни во себе и секогаш го следите партнерот – каде оди и со кого разговара. Длабоко сте љубоморни, но го криете тоа во себе не сакајќи да ја нарушите сопствената гордост и достоинство. Но, кога сте сами со партнерот избива вистинска река од љубоморни префрлања.

  Девица


  Секогаш сте разочарани од љубовта и го обвинувате партнерот. Кога тој ќе погледне во друга личност губите тло под нозете. Погледнете се себе си и ќе видите дека и вие сте прекрасна личност. Вратете ја самодовербата и заборавете на љубомората.

  Вага

  Вам ви е неопходна заштита и сигурност. Ве плаши помислата да ја загубите саканата личност. Но, кога ќе ве напуштат за брзо време се враќате во форма и наоѓате замена. Вие постојано кокетирате со љубоморните изливи и тоа ви одговара.

  Скорпија

  Никогаш не се срамите од својата љубомора. Сакате да приредувате љубоморни сцени и тоа во јавност. Ако некој не ве познава доволно, никогаш не би рекол дека сте љубоморна личност. Надарени сте со голема самодоверба и итрина.

  Стрелец

  Секогаш победувате во љубовните конфликти. Вашето мото е “Имам голема самодоверба!“ и многу добро се согласувате со својот партнер. Љубовта за вас е убава работа, но ве обзема повремено. Заради тоа и не патите од љубомора.

  Јарец


  Премногу сте горди и заради тоа не подлегнувате на љубомора. Дури и кога ќе се појави благо чувство на љубомора, ви поминува брзо. Се водите од мислата “Ако веќе е со мене, ќе мора да остане со мене засекогаш!“

  Водолија


  Љубовта ја менувате со секс и затоа многу ретко патите од љубомора. Ваш принцип е “Секој од нас мора да има свој живот, но добро ни е и во двојка“ . Сепак, често вие сте жртва на љубомора и во тие моменти не можете да сфатите што е тоа што создава недоразбирање во љубовта.

  Риби

  Вие сте романтична личност и често плачете заради невозвратена љубов. Мислите дека можете да се одмаздите, но тоа се само пусти сништа. Во животот сте многу примерни и смирени и не знаете што е тоа љубомора.


  http://www.crnobelo.com/horoskop-na-ljubomorata
  За риби е ептен точно. ;)
   
  На MarchelineAmaru му/ѝ се допаѓа ова.
 2. danniela5

  danniela5 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јуни 2011
  Пораки:
  1.308
  Допаѓања:
  879
  Пол:
  Женски
  Значи ептен љубоморна личност излегов :P Па не сум дотолку ми се чини :D
   
 3. MandyLane

  MandyLane Популарен член

  Се зачлени на:
  9 август 2011
  Пораки:
  2.596
  Допаѓања:
  10.775
  Пол:
  Женски
  Ме интересираше за дечко ми,па..

  Бик
  Кој ќе се одлучи да биде со вас, ризикува многу затоа што Биковите се исклучиво љубоморни личности.


  Не дека не е така..

  А за јарец баш и не е точно,знам и јас да сум доста љубоморна..
   
 4. Look

  Look Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јуни 2011
  Пораки:
  1.034
  Допаѓања:
  884
  Not true! :shake:

  Повеќе ми се совпаѓа од рак. :lol:
   
  На Sara123 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.173
  Пол:
  Женски
  Не е точно, не сум љубоморна воопшто :!: 8) :D љубомората не значи дека сакаш некого :)
   
  На piksooki му/ѝ се допаѓа ова.
 6. WildCherry

  WildCherry Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 август 2011
  Пораки:
  1.193
  Допаѓања:
  1.168
  Ја ко Јарец ми е скоро исто ко овде. Едино љубоморна сум ако интуицијата ми каже дека има простор за љубомора, ама обично тоа го преточувам у навремена реакција за да спречам да не се продлабочи ...

  А и на крај краева ако некој намерил да прај нешо нека прави ете му широко поле, ама секој на своја глава ке си го носи после товарот ;)
   
  На SimonaTino и Sara123 им се допаѓа ова.
 7. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.754
  Допаѓања:
  3.705
  Скорпија

  Никогаш не се срамите од својата љубомора. Сакате да приредувате љубоморни сцени и тоа во јавност. Ако некој не ве познава доволно, никогаш не би рекол дека сте љубоморна личност. Надарени сте со голема самодоверба и итрина.


  Точно е до некаде. Љубоморна сум доста, ама никогаш тоа не го покажувам во јавност и избегнувам да правам сцени.
   
  На piksooki и vanessa.k им се допаѓа ова.
 8. vanessa.k

  vanessa.k Активен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2011
  Пораки:
  66
  Допаѓања:
  15
  За риби е мноооогу точно :D
   
 9. Rock-a-Fella

  Rock-a-Fella Популарен член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2011
  Пораки:
  1.392
  Допаѓања:
  1.380
  Се обидувам да се воздржам и да не правам сцени. :!:
   
 10. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.268
  Допаѓања:
  14.954
  Пол:
  Женски
  Не сум мноооогу љубоморна, ама ме фаќаат моменти кога уфффф(се разбира кога дебело некој ќе ја премине границата-некоја од безобразните девојки).Така да не би се сложила со текстов
   
 11. daddys.princess

  daddys.princess Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2011
  Пораки:
  988
  Допаѓања:
  317
  за рак не е баш се точно а има и точни работи,а за риби воопшто не е точно
   
 12. velesanka

  velesanka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2009
  Пораки:
  1.551
  Допаѓања:
  1.548
  Стрелец

  Секогаш победувате во љубовните конфликти. Вашето мото е “Имам голема самодоверба!“ и многу добро се согласувате со својот партнер. Љубовта за вас е убава работа, но ве обзема повремено. Заради тоа и не патите од љубомора. :clap: :clap:
   
 13. K0ST0VA

  K0ST0VA Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 август 2011
  Пораки:
  185
  Допаѓања:
  53
 14. Cence

  Cence Популарен член

  Се зачлени на:
  15 декември 2011
  Пораки:
  323
  Допаѓања:
  297
  Скорпија

  Никогаш не се срамите од својата љубомора. Сакате да приредувате љубоморни сцени и тоа во јавност. Ако некој не ве познава доволно, никогаш не би рекол дека сте љубоморна личност. Надарени сте со голема самодоверба и итрина.


  Љубоморна сум во одредена граница. Е сега некогаш можам да го прикријам тоа, а некогаш сум како буквар многу лесно ми ја читаат љубомората. Дечко ми повеќе би рекол дека сум Голема лутка :D
   
 15. priti

  priti Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 август 2011
  Пораки:
  201
  Допаѓања:
  83
  Не е точно ништо ;)
   
 16. jagotka123

  jagotka123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2012
  Пораки:
  1.455
  Допаѓања:
  132
  Пол:
  Женски
  Рак

  Вие сте нежно и чувствително суштество кое длабоко се врзува за својата љубов, а од својот партнер бара дупло повеќе почит и разбирање. Правите често љубоморни сцени, најчесто и без потреба, и ја нарушувате хармонијата во врската. Премногу ги анализирате постапките на својот партнер, а при тоа заборавате како се однесувате вие со него.

  Ne e tocno nisto
   
 17. Jule.Sk

  Jule.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  1.315
  Допаѓања:
  734
  Пол:
  Женски
  Близнаци

  Давате впечаток на неутрална и рамнодушна личност, а во суштина сте одличен глумец кој одлично ја игра секоја улога. Сакате да бидете господар на саканата личност и да управувате не само со нејзината љубов туку и со материјалното богатство.
  :tmi: ova ne e tocno! :$
  :wasntme: e dobro de nema nisto loso ovde :D
   
 18. kettygirl

  kettygirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 септември 2012
  Пораки:
  202
  Допаѓања:
  243
  ВАГА

  Вам ви е неопходна заштита и сигурност. Ве плаши помислата да ја загубите саканата личност. Но, кога ќе ве напуштат за брзо време се враќате во форма и наоѓате замена. Вие постојано кокетирате со љубоморните изливи и тоа ви одговара.
  :wasntme: :$
   
 19. MarchelineAmaru

  MarchelineAmaru Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  2.242
  Допаѓања:
  1.314
  Вага

  Вам ви е неопходна заштита и сигурност. Ве плаши помислата да ја загубите саканата личност. Но, кога ќе ве напуштат за брзо време се враќате во форма и наоѓате замена. Вие постојано кокетирате со љубоморните изливи и тоа ви одговара.


  Навистина ме плаши помислата да ја загубам саканата личност ,но висина е и дека брзо се враќам во форма ;)
   
 20. dlove

  dlove Активен член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2012
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  3
  а за јарецот