1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Хороскоп на љубомората

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од crazylady, 28 декември 2011.

  1. crazylady

    crazylady Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    5.198
    Допаѓања:
    8.431
    Љубомората е најчесто видена причина за расправија кога двајца се во врска. Дали сте вие љубоморна личност? Проверете што вели вашиот хороскопски знак.



    Ние би ви препорачале да бидете умерено љубоморни – ни премногу, ниту воопшто.

    Овен

    Вашите сентиментални односи се јасни и точни. Секогаш се чувствувате сигурни во себе. Кога ќе ве обземат страстите станувате многу чувствителни. Вие сте “мајчински“ тип, кој цврсто и сигурно се грижи за своите блиски. Заради оваа особина исто така љубоморно ја чувате и саканата личност.

    Бик

    Кој ќе се одлучи да биде со вас, ризикува многу затоа што Биковите се исклучиво љубоморни личности. Положбата е трагична ако вашиот партнер не сака да биде ваш роб. Ако изберете Водолија или Скорпија ќе ви биде многу полесно. Тие имаат многу лицемерност во себе така што ќе ви го кажат тоа што сакате да го чуете.

    Близнаци

    Давате впечаток на неутрална и рамнодушна личност, а во суштина сте одличен глумец кој одлично ја игра секоја улога. Сакате да бидете господар на саканата личност и да управувате не само со нејзината љубов туку и со материјалното богатство.

    Рак

    Вие сте нежно и чувствително суштество кое длабоко се врзува за својата љубов, а од својот партнер бара дупло повеќе почит и разбирање. Правите често љубоморни сцени, најчесто и без потреба, и ја нарушувате хармонијата во врската. Премногу ги анализирате постапките на својот партнер, а при тоа заборавате како се однесувате вие со него.

    Лав

    Секогаш истакнувате дека љубомората е глупост, но не сте сигурни во себе и секогаш го следите партнерот – каде оди и со кого разговара. Длабоко сте љубоморни, но го криете тоа во себе не сакајќи да ја нарушите сопствената гордост и достоинство. Но, кога сте сами со партнерот избива вистинска река од љубоморни префрлања.

    Девица


    Секогаш сте разочарани од љубовта и го обвинувате партнерот. Кога тој ќе погледне во друга личност губите тло под нозете. Погледнете се себе си и ќе видите дека и вие сте прекрасна личност. Вратете ја самодовербата и заборавете на љубомората.

    Вага

    Вам ви е неопходна заштита и сигурност. Ве плаши помислата да ја загубите саканата личност. Но, кога ќе ве напуштат за брзо време се враќате во форма и наоѓате замена. Вие постојано кокетирате со љубоморните изливи и тоа ви одговара.

    Скорпија

    Никогаш не се срамите од својата љубомора. Сакате да приредувате љубоморни сцени и тоа во јавност. Ако некој не ве познава доволно, никогаш не би рекол дека сте љубоморна личност. Надарени сте со голема самодоверба и итрина.

    Стрелец

    Секогаш победувате во љубовните конфликти. Вашето мото е “Имам голема самодоверба!“ и многу добро се согласувате со својот партнер. Љубовта за вас е убава работа, но ве обзема повремено. Заради тоа и не патите од љубомора.

    Јарец


    Премногу сте горди и заради тоа не подлегнувате на љубомора. Дури и кога ќе се појави благо чувство на љубомора, ви поминува брзо. Се водите од мислата “Ако веќе е со мене, ќе мора да остане со мене засекогаш!“

    Водолија


    Љубовта ја менувате со секс и затоа многу ретко патите од љубомора. Ваш принцип е “Секој од нас мора да има свој живот, но добро ни е и во двојка“ . Сепак, често вие сте жртва на љубомора и во тие моменти не можете да сфатите што е тоа што создава недоразбирање во љубовта.

    Риби

    Вие сте романтична личност и често плачете заради невозвратена љубов. Мислите дека можете да се одмаздите, но тоа се само пусти сништа. Во животот сте многу примерни и смирени и не знаете што е тоа љубомора.


    http://www.crnobelo.com/horoskop-na-ljubomorata
    За риби е ептен точно. ;)
     
    На MarchelineAmaru му/ѝ се допаѓа ова.
  2. danniela5

    danniela5 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јуни 2011
    Пораки:
    1.308
    Допаѓања:
    881
    Пол:
    Женски
    Значи ептен љубоморна личност излегов :P Па не сум дотолку ми се чини :D
     
  3. MandyLane

    MandyLane Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2011
    Пораки:
    3.599
    Допаѓања:
    23.119
    Пол:
    Женски
    Ме интересираше за дечко ми,па..

    Бик
    Кој ќе се одлучи да биде со вас, ризикува многу затоа што Биковите се исклучиво љубоморни личности.


    Не дека не е така..

    А за јарец баш и не е точно,знам и јас да сум доста љубоморна..
     
  4. Look

    Look Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јуни 2011
    Пораки:
    1.034
    Допаѓања:
    884
    Not true! :shake:

    Повеќе ми се совпаѓа од рак. :lol:
     
    На Sara123 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Gordana10

    Gordana10 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    6.898
    Допаѓања:
    9.184
    Пол:
    Женски
    Не е точно, не сум љубоморна воопшто :!: 8) :D љубомората не значи дека сакаш некого :)
     
    На piksooki му/ѝ се допаѓа ова.
  6. WildCherry

    WildCherry Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 август 2011
    Пораки:
    1.193
    Допаѓања:
    1.172
    Ја ко Јарец ми е скоро исто ко овде. Едино љубоморна сум ако интуицијата ми каже дека има простор за љубомора, ама обично тоа го преточувам у навремена реакција за да спречам да не се продлабочи ...

    А и на крај краева ако некој намерил да прај нешо нека прави ете му широко поле, ама секој на своја глава ке си го носи после товарот ;)
     
    На SimonaTino и Sara123 им се допаѓа ова.
  7. crazyinlove19

    crazyinlove19 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.753
    Допаѓања:
    3.729
    Скорпија

    Никогаш не се срамите од својата љубомора. Сакате да приредувате љубоморни сцени и тоа во јавност. Ако некој не ве познава доволно, никогаш не би рекол дека сте љубоморна личност. Надарени сте со голема самодоверба и итрина.


    Точно е до некаде. Љубоморна сум доста, ама никогаш тоа не го покажувам во јавност и избегнувам да правам сцени.
     
    На piksooki и vanessa.k им се допаѓа ова.
  8. vanessa.k

    vanessa.k Активен член

    Се зачлени на:
    16 декември 2011
    Пораки:
    66
    Допаѓања:
    15
    За риби е мноооогу точно :D
     
  9. Rock-a-Fella

    Rock-a-Fella Популарен член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2011
    Пораки:
    1.392
    Допаѓања:
    1.384
    Се обидувам да се воздржам и да не правам сцени. :!:
     
  10. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    Не сум мноооогу љубоморна, ама ме фаќаат моменти кога уфффф(се разбира кога дебело некој ќе ја премине границата-некоја од безобразните девојки).Така да не би се сложила со текстов
     
  11. daddys.princess

    daddys.princess Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2011
    Пораки:
    988
    Допаѓања:
    318
    за рак не е баш се точно а има и точни работи,а за риби воопшто не е точно
     
  12. velesanka

    velesanka Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2009
    Пораки:
    2.535
    Допаѓања:
    2.427
    Стрелец

    Секогаш победувате во љубовните конфликти. Вашето мото е “Имам голема самодоверба!“ и многу добро се согласувате со својот партнер. Љубовта за вас е убава работа, но ве обзема повремено. Заради тоа и не патите од љубомора. :clap: :clap:
     
  13. K0ST0VA

    K0ST0VA Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 август 2011
    Пораки:
    185
    Допаѓања:
    58
  14. Cence

    Cence Популарен член

    Се зачлени на:
    15 декември 2011
    Пораки:
    722
    Допаѓања:
    757
    Пол:
    Женски
    Скорпија

    Никогаш не се срамите од својата љубомора. Сакате да приредувате љубоморни сцени и тоа во јавност. Ако некој не ве познава доволно, никогаш не би рекол дека сте љубоморна личност. Надарени сте со голема самодоверба и итрина.


    Љубоморна сум во одредена граница. Е сега некогаш можам да го прикријам тоа, а некогаш сум како буквар многу лесно ми ја читаат љубомората. Дечко ми повеќе би рекол дека сум Голема лутка :D
     
  15. priti

    priti Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 август 2011
    Пораки:
    201
    Допаѓања:
    83
    Не е точно ништо ;)
     
  16. jagotka123

    jagotka123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 март 2012
    Пораки:
    1.639
    Допаѓања:
    240
    Пол:
    Женски
    Рак

    Вие сте нежно и чувствително суштество кое длабоко се врзува за својата љубов, а од својот партнер бара дупло повеќе почит и разбирање. Правите често љубоморни сцени, најчесто и без потреба, и ја нарушувате хармонијата во врската. Премногу ги анализирате постапките на својот партнер, а при тоа заборавате како се однесувате вие со него.

    Ne e tocno nisto
     
  17. Jule.Sk

    Jule.Sk Популарен член

    Се зачлени на:
    28 мај 2011
    Пораки:
    1.314
    Допаѓања:
    736
    Пол:
    Женски
    Близнаци

    Давате впечаток на неутрална и рамнодушна личност, а во суштина сте одличен глумец кој одлично ја игра секоја улога. Сакате да бидете господар на саканата личност и да управувате не само со нејзината љубов туку и со материјалното богатство.
    :tmi: ova ne e tocno! :$
    :wasntme: e dobro de nema nisto loso ovde :D
     
  18. kettygirl

    kettygirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 септември 2012
    Пораки:
    202
    Допаѓања:
    244
    ВАГА

    Вам ви е неопходна заштита и сигурност. Ве плаши помислата да ја загубите саканата личност. Но, кога ќе ве напуштат за брзо време се враќате во форма и наоѓате замена. Вие постојано кокетирате со љубоморните изливи и тоа ви одговара.
    :wasntme: :$
     
  19. MarchelineAmaru

    MarchelineAmaru Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    2.255
    Допаѓања:
    1.343
    Вага

    Вам ви е неопходна заштита и сигурност. Ве плаши помислата да ја загубите саканата личност. Но, кога ќе ве напуштат за брзо време се враќате во форма и наоѓате замена. Вие постојано кокетирате со љубоморните изливи и тоа ви одговара.


    Навистина ме плаши помислата да ја загубам саканата личност ,но висина е и дека брзо се враќам во форма ;)
     
  20. dlove

    dlove Активен член

    Се зачлени на:
    23 ноември 2012
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    3
    а за јарецот