Хороскоп

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од Daisy10, 14 септември 2016.

 1. Daisy10

  Daisy10 Активен член

  Се зачлени на:
  12 септември 2016
  Пораки:
  91
  Допаѓања:
  94
  Пол:
  Женски
  Знам дека има доста теми за хороскоп, но неможев да ги дочитам за да си го најдам соодветниот одговор.
  Сакав да ве прашам следново:
  -Дали верувате во хороскоп?
  -Дали мислите дека хороскопот влијае на карактерот на човекот?
  -Ви се има ли случено да ви погодат за во иднина?
  -Конкретно мене ме интересираше карактеристики за знакот овен.Бидејќи имав непреболена љубов со овен па сакав да ве прашам подетално за овој хороскопски знак.Вие што сте овен како размислувате кои се вашите ставови? Или вие што не сте овен имате ли искуство со овен?
  Некогаш хороскопот нема врска со карактерот на човекот па затоа ме интересираше вашето искуство.
  Јас сум шкорпија и ме интересираше дали имате некое вакво искуство?Си одговараат ли овие два знаци? Според хороскопот овие два знаци се исти и не си одговараат зашто и двајцата сакаат да бидат први и имаат многу слични карактеристики.
  А вашето искуство?
   
  На kristi00 и Love...music им се допаѓа ова.
 2. AnaKlarc

  AnaKlarc Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 август 2014
  Пораки:
  214
  Допаѓања:
  152
  Пол:
  Женски
  Имам две другарки во хороскоп се овен. Значи тотална спротивност се. Хороскопот нема врска до човекот е.
   
 3. biGirl

  biGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 март 2015
  Пораки:
  1.075
  Допаѓања:
  2.900
  Пол:
  Женски
  јас сум шкорпија дечко на другарка е овен .типот во расмислување во однесување е мое огледало.
  Кога и да се скараат со другаркава ја сум на негова страна зошто неверојатно го разбирам.Затворен карактер не сака да му се врши притисок,емотивно се дистанцира од луѓе кога чуствува негативна енергија од нив,вреден,посветен на фамилија,е сега во врската е малце биполарен еден ден те сакам друг ден го нема па пак ќе се појави...јас сега зборам за еден човек што е овен во хороскоп не се сите такви ...сите имаат свои маки и радости што тоа по хороскопскиот знак не може да се види :)
   
  На Love...music му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Daisy10

  Daisy10 Активен член

  Се зачлени на:
  12 септември 2016
  Пораки:
  91
  Допаѓања:
  94
  Пол:
  Женски
  Мојот беше таков еден ден ме сакаше, еден ден го немаше. Затоа и го засакав.
   
 5. Daisy10

  Daisy10 Активен член

  Се зачлени на:
  12 септември 2016
  Пораки:
  91
  Допаѓања:
  94
  Пол:
  Женски
  Знам дека некогаш нема врска тоа.На пр. јас сум шкорпија и таму пишува дека сум љубомрна а воопшто не сум, пишува дека сум верна на партнерот и нема врска(иако не го оправдуваат ова мн ) велат дека може болен убод да нанесе, но ретко кога се замарам мила ми е душичката не се враќам многу назад.
   
  На kristi00 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. anakonda88

  anakonda88 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 април 2010
  Пораки:
  2.598
  Допаѓања:
  4.470
  Пол:
  Женски
  Јас сакам да ве прашам , дали ви има погодено нешто хороскопот на фемина ?
   
 7. mimi002

  mimi002 Активен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2016
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  15
  hmmm koga kako , no nemora da znaci deka se se slucuva kako vo horoskopot , nekogas i ne e bas taka ( sprotivnoto e )
   
 8. Daisy10

  Daisy10 Активен член

  Се зачлени на:
  12 септември 2016
  Пораки:
  91
  Допаѓања:
  94
  Пол:
  Женски
  Mene se sto mi pishuva vekje mi se slucilo.Ne kako za idnina tuku kako za minato da pishuvaat.Bukvalno se.
   
  На kristi00 и anakonda88 им се допаѓа ова.
 9. InWonderland

  InWonderland Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 мај 2016
  Пораки:
  280
  Допаѓања:
  412
  Пол:
  Женски
  Верувам пошто од многу што имаат пишувано, скоро се ми се погодувало. Инаку немора да значи понекогаш, познавам личности во мојот знак и сфаќам дека сме многу различни, дури во секоја смисла на зборот.
   
  На Love...music и anakonda88 им се допаѓа ова.
 10. Ketchup

  Ketchup Horn of the Deer Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  4.925
  Допаѓања:
  37.170
  Пол:
  Машки
  Човекот не е само еден хороскопски знак. Сакам да кажам дека и подзнакот и месечината делуваат, зависи кога - како. Кога читате хороскоп, читајте и за подзнакот и за оној знак кој сте во месечина. Јас верувам во астрологија, најлогично објаснување ми има, па и често ми погодуваат. Овие по интернет секојдневните не знам колку се точни, секаде е различен и немам навика да ги читам. Пред некој ден со една жена баш за ова правевме муабет и кога и ги кажав сите три знаци, значи буквално се ми кажа во врска со мене и тоа точно.
   
  На Gosh, Love...music и Liu им се допаѓа ова.
 11. mizerija

  mizerija Активен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2016
  Пораки:
  63
  Допаѓања:
  63
  Пол:
  Женски
 12. Daisy10

  Daisy10 Активен член

  Се зачлени на:
  12 септември 2016
  Пораки:
  91
  Допаѓања:
  94
  Пол:
  Женски
 13. mizerija

  mizerija Активен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2016
  Пораки:
  63
  Допаѓања:
  63
  Пол:
  Женски
  Да,ама исто се 12 знаци,1 месец за секој знак.Според другиот хроскоп сум близнаци,а овде ми одговара дека сум чичко.
   
  На Love...music му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Love...music

  Love...music Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 октомври 2014
  Пораки:
  191
  Допаѓања:
  1.299
  Пол:
  Женски
  Имам многу точни ако не и сите карактеристики ми се точни јас сум бик во хороскоп но некој спомна за ова погоре и си велам колку е само точно и јас познавам многу бикови али многуу сум поразлична од нив... но можеби за тоа придонесува подзнакот што знам...
   
 15. sjdgo

  sjdgo Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.663
  Допаѓања:
  14.073
  Пол:
  Женски
  Според кои родители? Според датумот на раѓање гледаш кој знак си.

  Бик е најдобар знак.
   
  На Love...music му/ѝ се допаѓа ова.
 16. *Amethyst*

  *Amethyst* Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2016
  Пораки:
  983
  Допаѓања:
  7.508
  Пол:
  Женски
  Па не може тоа што е пишано за еден знак да е вистина за сите родени под тој знак. Си игра улога и подзнак и месечина и други работи, па и средината, фамилијарните односи и сл. Треба многу раб да се земат предвид. Јас онака лабаво читкам за хороскоп, повише сум по тарот карти. Ги имам и цело време сум со нив у раце. Тоа некако повише интуитивно ми дава значење одколку да читам дневен/месечен/годишен хороскоп. :)
   
  На mamika и Love...music им се допаѓа ова.
 17. twilight123

  twilight123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 март 2012
  Пораки:
  559
  Допаѓања:
  469
  Пол:
  Женски
  Сакав да ве прашам следново:
  -Дали верувате во хороскоп? онака, карактеристики погодува
  -Дали мислите дека хороскопот влијае на карактерот на човекот? зависи не баш
  -Ви се има ли случено да ви погодат за во иднина? да, освен за љубов, врски и работа пошо не работам хахах
   
 18. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.618
  Допаѓања:
  48.986
  Пол:
  Женски
  Читам хороскоп одвреме навреме онака од љубопитство, не дека верувам. Во последно време само на Фемина читам и знаат да погодат, случајност што ли.
  Што се однесува до карактертот на човекот, сметам дека зависи од положбата на ѕвездите, но не од неговиот хороскопски знак, туку од целата таа комбинација на знакот, поднзакот, подзнакот во Сонце и подзнакот во Месечина.
   
  На Love...music му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Love...music

  Love...music Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 октомври 2014
  Пораки:
  191
  Допаѓања:
  1.299
  Пол:
  Женски
  Ти што си?
   
 20. Love...music

  Love...music Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 октомври 2014
  Пораки:
  191
  Допаѓања:
  1.299
  Пол:
  Женски
  Како се одредува подзнак во сонце и подзнак во месечина?