1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Хотел за домашни миленици

Дискусија во 'Дом' започната од Doberman, 18 март 2011.

  1. baby.90

    baby.90 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2011
    Пораки:
    457
    Допаѓања:
    197
    И јас ке ве дружам за време на викенди, може и уште сега една средба да направиме, Доберманке што викаш? Happyness?? Да се видиме, да се запознаете со кутрево, летово ептен ке ми требаш, можеби и ке ти го оставам месец дена да го чуваш.
     
  2. happynessss

    happynessss Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 април 2011
    Пораки:
    111
    Допаѓања:
    18
    Сигурно ќе има дружба, само да отидам и да си ја најдам мојата маза, а тоа сигурно ќе биде многу брзо
     
  3. Doberman

    Doberman Популарен член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2010
    Пораки:
    601
    Допаѓања:
    519
    Баш ќе ми биде мило да се запознаеме, еве сега времето бидејќи се стопли јас скоро секоја сабота/недела сум во Волково, па можете да ми дојдете на гости, секогаш сте добредојдени :)
     
    На mims-89 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. baby.90

    baby.90 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2011
    Пораки:
    457
    Допаѓања:
    197
    Супер ке се гледаме често. И обавезно да се видиме да се договориме за летово, ке ми требаш :)
     
  5. caki.83

    caki.83 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 декември 2010
    Пораки:
    66
    Допаѓања:
    34
    браво за идејата, штета што мојава кучка не е многу дружелублива со кучиња мислам дека се плаши :?: ама се обидувам да ја социјализирам по малку, се надевам дека тоа што има 9 год нема да пречи многу ке ја донесам во хотелот да не малтретирам други да ми ја чуваат.
    п.с многу сакам животни... па доберман ако ти треба помош, пиши :clap: :) ќе ми биде задоволство ако можам да помогнам
     

    Прикачени фајлови:

    • DSC02155.JPG
      DSC02155.JPG
      Големина на фајлот:
      107,2 KB
      Прегледи:
      244
  6. Lux

    Lux Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    7.094
    Допаѓања:
    6.348
    Пол:
    Женски
    Доберман баш ме интересира дали ја реализира идејата, хотелот е отворен или не сеуште ?
    Ти ја поздравувам одлуката и желбата за таков чекор и браво за толкаво трпение и помошта на феминките што чуваат миленици и тука, секоја чест. Милениците со тебе не се сомневам дека ќе бидат во добри раце.
    Иако не чувам животни, добро е да се има посебно место кај што ќе можат да се чуваат т.е привремено да се оставаат животните.
    Постои некој друг хотел кај нас ваков или ова ќе биде првиот ?
     
  7. Doberman

    Doberman Популарен член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2010
    Пораки:
    601
    Допаѓања:
    519
    ^ Хотелот не е сеуште отворен, но ќе биде во скоро време.
    Мене ми е мило да им помагам на луѓето што сакаат животни, и со задоволство одговарам на прашањата од членовите :)
    Постои еден друг хотел, али јас воопшто не сум задоволна од нивната услуга.
    Замисли не му давале храна на моето куче (а малечко е кучето, од расата Пудла) и кога си го земав беше прегладнето, ЗА СРАМОТА :@ до храната ли им дојде да штедат :o
    И имало уште еден али незнам точно кај се наоѓа.
     
  8. Doberman

    Doberman Популарен член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2010
    Пораки:
    601
    Допаѓања:
    519
    Во Јуни ќе биде готов хотелот :)
     
    На mims-89 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. WhiteAngel

    WhiteAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2011
    Пораки:
    2.107
    Допаѓања:
    1.640
    :clap: Доберман за идејата. Се надевам ќе има успешна реализација! Инаку, јас никогаш не би го оставила своето милениче во хотел одреден период! Не би се осмелила на тоа!! Фала богу секогаш наоѓам некој кој ми ги чува милениците кога јас не можам :) !
    Сепак, уште еднаш честитки и се надевам дека ќе имаш многуууууу работа! :D
     
  10. Sara2

    Sara2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јуни 2011
    Пораки:
    94
    Допаѓања:
    154
    Пол:
    Женски
    Одлицна ти е идејата да отвориш несто вакво. Инаку сакав да прашам дали веке е готов хотелот. :clap:
     
  11. enca.69

    enca.69 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    1.709
    Допаѓања:
    3.449
    А за маченца нешто?
    Јас сега имав проблем со мачето немав кај да го оставам, и цел месец пред одмор не спиев јанѕа ме јадеше како и кај ќе го оставам и како ќе му биде без мене, па едвај средив на крај со моите, ама доста страдало по мене...
    Можеш еден мал дел и за мачиња да средиш... :)
    Инаку браво и со среќа ;)
     
  12. KuklickaSk

    KuklickaSk Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 јуни 2010
    Пораки:
    6.202
    Допаѓања:
    23.963
    Со среќа Доберман во остварувањето на замислата, но морам да те замолам да ја зачуваш љубовта кон кучињата и кога ќе заработуваш од нив.
    Ова го кажувам зошто едно лето го оставив кучето во Хотел за кучиња (истите газди имаат продавница за кучешка храна кај 7ца) и ми го вратија кучето изгребано, ослабено, без желба за живот.. :( Еден месец ми требаше да го оправам, кој знае идиотите што му правеле :(
     
  13. MissCupcake

    MissCupcake Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 мај 2011
    Пораки:
    369
    Допаѓања:
    263
    Со среќа Доберман, ти посакувам од се срце среќа како голем обожавател на кучиња. :inlove:
    Само не ги прочитав сите страници, кога планираш да го направиш? Прашувам бидејќи можеш да организираш нешто како акција, и сите (кои што сакаат) да ти помогнеме со мал,но сепак значаен придонес. :)
     
  14. martinuska

    martinuska Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јули 2010
    Пораки:
    3.095
    Допаѓања:
    3.747
    Мислам постои еден хотел за миленичиња во Скопје :) .
    Во центар или во карпош беше не сум сигурна. Доколку некој е заинтересиран може да се обидам да добијам повеке информации :). Иначе многу ми се допага оваа идеја. Имаш каде да го оставиш миленичето во сигурни раце и да одиш спокојно на одмор :)
     
  15. WhiteButterFly5

    WhiteButterFly5 Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 август 2011
    Пораки:
    283
    Допаѓања:
    69
    Секоја чест на идејата. :clap:
    Дај боже да ти се оствари желбата, а кога ќе биде тоа ќе ги донесам моите срцушки на одмор. :lol: :)
     
  16. Doberman

    Doberman Популарен член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2010
    Пораки:
    601
    Допаѓања:
    519
    Летово се зафатив со некои други работи, и неуспеав да го отворам хотелот, но здравје Боже наредното лето 100% ќе го отворам :)

    Инаку можам дома кај мене да ви причувам маче, па ако имате маче а немате каде да го оставите, бујрум :D
     
    На enca.69 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Doberman

    Doberman Популарен член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2010
    Пораки:
    601
    Допаѓања:
    519
    Девојки јас иако летово не го отворив хотелот, јас решив меѓувремено до другото лето додека да биде готов хотелот, ќе си чувам кученца дома кај мене :)

    Еве баш со една девојка од форумов се договоривме за наредната недела да и го чувам Шар пејот додека она е на одмор.
    Па доколку немате каде да го оставите вашето кученце ви стојам на располагање ;)
    Предност имаат помалите кучиња кои што се чувани во стан.
    Дома кај мене само по едно кученце ќе чувам.
     
  18. Seznajka2

    Seznajka2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 мај 2011
    Пораки:
    590
    Допаѓања:
    119
    ми се допаѓа идејата :* .. сега ме растажи со последниов коментар...јас и сопругот го оставивме моето куче кај мајка ми,можевме тебе да ти го донесеме ;( ;( ;( ..уфф многу ми недостига,следната година ако не го носиме(се мислам дека нема да го носиме поради детето) на одмор ќе ти го донесам во хотелот за домашни миленици ;) ;) ПОЗз :* :* :*
     
  19. Black.Beauty

    Black.Beauty Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јули 2011
    Пораки:
    447
    Допаѓања:
    213
    Doberman доцна ја погледнав темава аххх, сепак како што прочитав сеуште не си го отворила хотелот, па еве и од мене палец горе :up: , со среќа, прекрасна идеја си имала мила и да ја оствариш нормално во лето 2012 како што велиш :) Кога го прочитав насловов ми текна на филмот Hotel for dogs ако си го гледала :) Ако треба помош кажи ми, исто и јас колку можам им помагам на животните...
     
  20. Katojiikutaka

    Katojiikutaka Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2012
    Пораки:
    178
    Допаѓања:
    226
    Прекрасна идеја, се надевам дека наскоро ќе се реализира. :D