1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Хотспот

Дискусија во 'Слободно време' започната од Tanjamm, 3 април 2017.

 1. Tanjamm

  Tanjamm Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  7.553
  Допаѓања:
  10.657
  Дали вклучувате и колку време може пример со интернетот од телефон да се работи на лап топ?
   
  На melnicanecot му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Antolinaa

  Antolinaa Популарен член

  Се зачлени на:
  2 октомври 2012
  Пораки:
  2.745
  Допаѓања:
  17.670
  Пуштам кога имам потреба од Интернет кога работам на лап топ, а немам од "обичниот". Или сум на викендица па, филм/превод ми треба да симнам.

  Можеш додека не си го истрошиш тој од претплатата, т.е. може и откако ќе го потрошош но секако ќе си доплатиш. :)
   
  На Victorian и Tanjamm им се допаѓа ова.
 3. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  12.695
  Допаѓања:
  73.705
  Пол:
  Женски
  Јас цело време додека сум на лаптоп користам интернет од телефонот, само не е препорачливо да се отвараат повеќе табови или да се играат игри, така ми кажа еден сервисер.
   
  На Tanjamm му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Anon

  Anon Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2011
  Пораки:
  830
  Допаѓања:
  1.789
  Пол:
  Машки
  Не е прашање на време, освен ако не збориме за батерија пошто троши батерија доста... Тоа што е битно е што ќе правиш и колку интернет имаш.
  Форумов не троши многу интернет, ама youtube на пример троши. Филмови спуштање ич па да не правам муабет.
   
  На krEM4Eto, theowndemon, Victorian и 2 други им се допаѓа ова.
 5. Tanjamm

  Tanjamm Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  7.553
  Допаѓања:
  10.657
  Значи сепак со малку интернет брзо ќе се потроши нетот и толку. Нешто покрупно не може да се заврши. Не сум упатена дали може нетот ако се потроши, да се прати порака за уште интернет.
   
 6. Tanjamm

  Tanjamm Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  7.553
  Допаѓања:
  10.657
  Зошто не е препорачливо?
   
 7. Tanjamm

  Tanjamm Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  7.553
  Допаѓања:
  10.657
  Не сум во тек со цените, скапо е ако бараш уште интернет или?
   
 8. Rebecca_R

  Rebecca_R Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 октомври 2016
  Пораки:
  3.083
  Допаѓања:
  55.707
  Пол:
  Женски
  Може да се прати ама е прилично скапо, не ме држи за збор ама пример за 1 гиг се доплаќа 150 денари.
  Хот спот се користи кога е ептен хитно нешто, пример на лап топ ти треба нет или на некој до тебе да му пуштиш а тој нема во момент. За постојано користење не, прво мобилниот интернет многу ја троши батеријата а со хот спот уште повеќе.
   
  На Antolinaa и Bozica1980 им се допаѓа ова.
 9. Antolinaa

  Antolinaa Популарен член

  Се зачлени на:
  2 октомври 2012
  Пораки:
  2.745
  Допаѓања:
  17.670
  На Вип првите 200мб што ќе ги надминеш не се наплаќаат после се наплаќа 39 ден. мислам, не сум сигурна за ценава. Ова за пост пејд.
  За при пејд како што кажа Ребека.

  За батеријата што вика Ребека ја троши да, ама кога си во тесно и ти треба, мораш јбг :)
   
  На Tanjamm му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  12.695
  Допаѓања:
  73.705
  Пол:
  Женски
  Ми рече: Интернетот кој е наменет за телефон нема снага да го издржи отворањето на youtube на лаптоп или други некои страни за видеа, игри или па спуштање филмови. Тоа значи дека може да дојде до оштетување на функциите на телефонот, поточно функциите за интернет врска (3G и хот спот). Тоа ми се случи еднаш, го оптеретив и после не функционираше интернетот па го носев на сервис да го средат. Одтогаш избегнувам да го користам за нешто што би го оптеретило.
   
  На Feminka22 и Tanjamm им се допаѓа ова.
 11. Gosh

  Gosh Мразачка на луѓе

  Се зачлени на:
  10 октомври 2015
  Пораки:
  2.317
  Допаѓања:
  31.397
  Јас имам 50 гига на телефонот, и веќе три години само него го користам.

  Симињам филмови, серии, киснам на ЈуТуб, истовремено се допишувам на месенџер на мобилен, и плус пуштам интернет на моиве дома.

  Ако ти е за нешто итно, како за на ФБ или да провериш некоја страна, нема да потрошиш многу, ама тоа можеш и од мобилен.
  За нешто поголемо, не - освен ако немаш многу интернет, повеќе од 20 гига, па и повеќе отприлика, па на раат да си завршиш работа
   
  На eloves му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Zaljubena26

  Zaljubena26 Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 јануари 2017
  Пораки:
  2.160
  Допаѓања:
  30.592
  Пол:
  Женски
  Не уклучувам никогаш бидејќи немам потреба, дома имам интернет од кабелската а кога сум на друго место го користам телефонот најчесто да проверам мејлови, фб., или да читнам некоја новост. Комп. користам само дома или на работа. Инаку зависи колку интернет е вклучен во претплатата, најчесто пакетите се по 3,4 или 5 гига. Јас во мојата претплата имам 5 гига кои доколку ги користам на комп. би ги потрошила за многу кратко време. Зависи и од тоа што се работи, гледање видеа троши доста а филмови симнување пак да не зборуваме за некој добар HD ќе отиде цел. Исто така треба и внимателно следење на потрошениот сообраќај, знам дека надминатиот е доста скап.
   
 13. krEM4Eto

  krEM4Eto Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2012
  Пораки:
  1.540
  Допаѓања:
  4.272
  Пол:
  Женски
  Форумот не троши нет?? А ја цица цела батерија :?:
  Ако на некој му треба често му пуштам, а за дома секогаш имам од домашнио нет. Секогаш имам нет на телефон.
   
 14. mimiiiii

  mimiiiii Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јули 2012
  Пораки:
  2.851
  Допаѓања:
  11.226
  Пол:
  Женски
  На кој оператор и колку е претплата?
   
 15. Gosh

  Gosh Мразачка на луѓе

  Се зачлени на:
  10 октомври 2015
  Пораки:
  2.317
  Допаѓања:
  31.397
  @mimiiiii
  Ја нема веќе таа тарифа. На One, бесплатно спрема сите ( минути и смс ) , и 50 гига нет.
   
 16. Anon

  Anon Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2011
  Пораки:
  830
  Допаѓања:
  1.789
  Пол:
  Машки
  Форумот не ја троши батеријата, хотспот функцијата ја троши. Кога ќе пуштиш хотспот троши батерија осетно повеќе, без разлика дали отвараш форум или youtube.
  А лимитот ти се троши во зависност од тоа колку податоци се пренесуваат.
  Video streaming секако дека троши повеќе отколку веб страница како форумов.
   
 17. krEM4Eto

  krEM4Eto Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2012
  Пораки:
  1.540
  Допаѓања:
  4.272
  Пол:
  Женски
  Ах да ме верваш мојот телефон ептеен брзо се празни од форумот, а хотспот ретко пуштам..