1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Хоуп и Фејт (Hope and Faith) [Fox life]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од BlackSwan5, 12 јули 2011.

 1. BlackSwan5

  BlackSwan5 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  2.765
  Допаѓања:
  3.558
  Серијата е за двете сестри Хоуп и Фејт кои се многу различни и откачени.Хоуп е омажена и има три деца додека Фејт е глумица која после пропадната улога живее со Хоуп и нејзиното семејство.Серијата е многу интересна и се газам од смеење на секоја епизода а ќерката на Хоуп Сидни ја игра Меган Фокс ;) Дали ја гледате серијата и како ви се допаѓа?
   

  Прикачени фајлови:

  На mileystar и TS-310 им се допаѓа ова.
 2. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.481
  Порано многу ја гледав.
  Ја обожавав серијата, и си се радував секогаш кога ќе ја фатев.
  Не можам да се сетам на кој канал ја даваа, многу бев мала.
  Пред некое време кога видов дека ја даваат на Fox баш си се зарадував. Кога од ново почнав да ја следам увидов дека и не е нешто посебно добра.

  Меган Фокс тука е неверојатно убава. :x
   
 3. eutixismena

  eutixismena Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 мај 2011
  Пораки:
  408
  Допаѓања:
  1.414
  Серијава ми е препреинтересна само што не ја начекав од почеток ама немам гајле овие од фокс пак ќе ја дадат. Никако неможам да запамтам која е Хоуп а која Фејт :) Фејт-помалата сестра ми се допаѓа како глуми и добива се што сака. Смешно особено ми беше кога го поништуваја бракот со Гуч аууу невидена интелегенција покажаја :)
   
 4. Elena-97

  Elena-97 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јули 2011
  Пораки:
  913
  Допаѓања:
  2.107
  :D :D :D :D :D Пресмешни сеее!!! Фејт е тоооолку смешнааа... Ја обожавам. А и ми се допаѓа што Меган Фокс глуми... како да кажам... брунета однадвор,плавуша одвнатре :D :D :D
   
 5. IndieGirl

  IndieGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  13 октомври 2010
  Пораки:
  846
  Допаѓања:
  707
  Една од омилените серии! Многу ми е смешна и порано ја гледав редовно ама сега ми се измешни сите и не знам кога ја даваат. Да не знае некој? :^)
   
 6. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  Овие се тотално луди. Абе тоа несериозност, абе да западнеш.

  Еднаш се караа двеве сестри, оваа Фејт и текна да се мажи за тој Гуч, арно ама на постарава не и‘ се правеше ќеф. И сеа нели треба со ориз да ја „попрска“, оваа зеде цела вангла на глава и‘ истури :D И фатија да се расправаат и Хоуп вика: I thought you were mature! И на тоа Фејт ќе и‘ се измајмуни во фаца и и‘ прави онака како што имитиравме коњ како мали :D

  Друга сцена:
  Faith: I'm sorry I pulled your pants down.
  Hope: At least one of us wears underwear. :D
   
  На BlackSwan5 и crazylady им се допаѓа ова.
 7. butterfly.93

  butterfly.93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 декември 2010
  Пораки:
  1.099
  Допаѓања:
  655
  Порано ја сакав и ја гледав чат-пат серијава. Сега ми е многу дебилна.
  И оваа помалата ептен ме нервира. Неубава глума!
  Само тоа девојчето со локните и мажот на поголемата сестра ми се интересни.
   
 8. akekzzy8

  akekzzy8 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јули 2011
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  1
  Навистина се луда куќа. :D Секој петок ја чекам со нетрпение!
   
 9. Monna.Monna

  Monna.Monna Популарен член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2010
  Пораки:
  3.562
  Допаѓања:
  7.990
  Пол:
  Женски
  Ја обожавам серијава.
  Ја гледам на Фокс Лајф, ама не знам кога се термините и не ја фаќам секогаш.
  Многу ми е откачена бе оваа Фејт, само некои глупости прави :D , и Хоуп ко божем мажена, со деца се, ама и таа е будала :D .
  Во сеќавање ми останаа епизодите кога славеа Хеловн, па кај една старка отидоа и нешто ги плашеше оваа се, и епизодата кога Фејт си ја лажираше смртта :rofl: .
   
  На Hkikica и BlackSwan5 им се допаѓа ова.
 10. Lovely

  Lovely Популарен член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2009
  Пораки:
  1.262
  Допаѓања:
  1.057
  Пол:
  Женски
  Интересни ми се. Не ги следам редовно, но кога ги затечам ги гледам. Фејт ми е најјака, секогаш е замешана во некоја каша.
   
 11. crazylady

  crazylady Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  5.198
  Допаѓања:
  8.431
  На SimonLimon и BlackSwan5 им се допаѓа ова.
 12. Bunny05

  Bunny05 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јуни 2011
  Пораки:
  260
  Допаѓања:
  124
  Добра серија за тепање време,интересни ми се и двете посебно Фејт цепки е :D Колку ми е криво што телекабел ја исклучија фокс лајф :x
   
 13. CIA

  CIA Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2011
  Пораки:
  1.525
  Допаѓања:
  3.029
  И јас ја следам серијава на фокс лајф ама сеуште незнам коа беа точно термините.
   
 14. LitttleRNBPrincess

  LitttleRNBPrincess Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2011
  Пораки:
  795
  Допаѓања:
  950
  Пол:
  Женски
  ХОУП И ФЕЈТ!! :D

  хаха леле колку се најаки сестриве.. не ги можам хахахаха, многу интересен филм :D
   
 15. sweet-cherry

  sweet-cherry Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 јануари 2011
  Пораки:
  3.627
  Допаѓања:
  29.189
  Пол:
  Женски
  Бидејќи висев на фокс лајф, ги гледав повеќето серии па така и оваа.И интересна ми бешe.Ама никогаш не успеав да ја догледам цела па си ги симнав епизодите,ама немам време да ги изгледам сите.
   
 16. Princess.S

  Princess.S Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јули 2011
  Пораки:
  763
  Допаѓања:
  652
  AAAAAAA. Законче во бојаааа. :rofl:
  значи се патосувам од смеење на серијава. :rofl:
   
 17. TS-310

  TS-310 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2011
  Пораки:
  146
  Допаѓања:
  37
  Не е лоша серијава ама Фејт ме нервира многу,многу е разгалена,мисли дека се треба да биде она како што сака(тука ја пронајдов сестра ми) и нема никаво чувство на одговорност.А Хоуп ми е глупава што трча по сестра и,и ги поправа грешките и се и удоволува.Остај ја маку сама,па да видиш како ќе се среди и ќе се спушти на земја!!!!Омилен лик ми е Сидни,помалата ќерка
   
 18. simpaticnaa

  simpaticnaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2012
  Пораки:
  1.012
  Допаѓања:
  684
  ја обожавам серијата и сега ја гледам на fox life кога ќе ја фатам скокам од радост faith ми е мн смешна
   
 19. Mrs.Cuper

  Mrs.Cuper Популарен член

  Се зачлени на:
  10 август 2011
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  2.553
  Пол:
  Женски
  Интересна ми беше серијава, ептен ми личат сестриве една со друга порано се мислев дека се сестри и во приватниот живот. Инаку во првата сезона од серијава како најстара ќерка играше една друга глумица Nicole Paggi, за после на нејзиното место да глуми Меган Фокс :)
   
 20. SimonLimon

  SimonLimon Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 мај 2012
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  7
  серијава е одлична фејт е многу забегана и само се земјотреска :D :D