1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Храбар и убава (Cesur ve güzel)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Polsko, 14 ноември 2016.

 1. Polsko

  Polsko Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2012
  Пораки:
  936
  Допаѓања:
  573
  Пол:
  Женски
  Оваа турска серија почна на 10 ти Ноември.
  Во главна улога се Киванц и Туба.
  Јас ја изгледав првата серија со бугарски превод и многу ми се допадна.
  [​IMG] [​IMG] [​IMG]
   
  На Rama и mar.n им се допаѓа ова.
 2. mar.n

  mar.n Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 октомври 2014
  Пораки:
  112
  Допаѓања:
  104
  На Polsko му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Rama

  Rama Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  5.428
  Допаѓања:
  54.758
  Пол:
  Женски
  Туба ми е омилена глумица.
  Посебно ме воодушеви во последната серија во која глумеше со Енгин Аќурек,совршенство ми беа како пар,а и концептот на сценариото беше многу добро осмислено.
  И да не должам,секоја серија би ја гледала со Туба,ама вие што ја изгледавте првата епизода може да раскажете за што се работи?
   
 4. Polsko

  Polsko Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2012
  Пораки:
  936
  Допаѓања:
  573
  Пол:
  Женски
  Серијата започнува со Џесур кој доаѓа од град во село и ја здогледува Сохан која е во невоља. Нејзиниот коњ е побеснет и несака да застани, Џесур ќе и го спаси животот. Инаку Сохан е ќерка на богат земјопоседник и управува со неговиот имот. Снаата на Сохан го имаше повредено коњот за да загини Сохан. Џесур е дојден да се одмазди на татко то на Сохан поради нешто што се случило помеѓу татко му и татко то на Сохан во минатото.
  Обично јас не сакам да гледам серии на интернет, ама првата епизода ја изгледав од почеток до крај и ако продолжат вака како што почнаа мислам дека оваа ќе боди една од најдобрите серии што сум ги гледала.
   
 5. Polsko

  Polsko Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2012
  Пораки:
  936
  Допаѓања:
  573
  Пол:
  Женски
 6. larrachi

  larrachi Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 август 2015
  Пораки:
  462
  Допаѓања:
  923
  Пол:
  Женски
  На која програма е?
   
 7. Polsko

  Polsko Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2012
  Пораки:
  936
  Допаѓања:
  573
  Пол:
  Женски
  Ne go davaat kaj nas.minatiot cetvrtok pocna vo turcija na star tv.jas go gledav na internet.
   
 8. Ketchup

  Ketchup Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  6.796
  Допаѓања:
  46.413
  Јас само да кажам дека Туба ми е преубава со кратка коса. :inlove:
   
  На Arthur, Polsko, КикиМаус и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 9. Kukla994

  Kukla994 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  4.682
  Допаѓања:
  46.944
  Ama i Behlul nee losh :$
   
  На Arthur и Ketchup им се допаѓа ова.
 10. malooto

  malooto Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 април 2011
  Пораки:
  641
  Допаѓања:
  380
  ima nekade da se gleda? na natabanu neja pokazuva
   
 11. L-a-r-a22

  L-a-r-a22 Популарен член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2013
  Пораки:
  1.337
  Допаѓања:
  10.770
  Пол:
  Женски
  Сакам да го гледам само поради глумецот.
  Го обожавам човекот.
   
 12. MayDiamonds

  MayDiamonds Популарен член

  Се зачлени на:
  23 август 2013
  Пораки:
  1.717
  Допаѓања:
  2.030
  Ја изгледав до кај некоја 12 епизода. На почетокот ветуваше дури и самата продукција најавуваше и втора сезона, после се ко да тргна низ брдо. Не знам што се случи рејтингот падна и писателите изгубија инспирација и мотивација и приказната стана мачење. Штета за актерите добар пар беа.