1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Храбар прв чекор

Дискусија во 'Сингл' започната од icequeen, 16 јануари 2010.

  1. icequeen

    icequeen Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    10
    Veke podolgo vreme gi gledate slikite na nekoe momce na fb.
    Izleguvate so drugarkite i eden vikend tie ve nagovorile da se zapoznaete so toa momce.Mu priogate, se pretstavuvate, a potoa povreme go gledate dodeka igrate na vasata omilena pesna.Odnosno vie go gledate koga toj ne ve gleda, a ve gledaat negovite prijateli i sprotivno. Po nekoe vreme go povlekuvate kon sebe i dodeka toj vi veli "ej sto pravis' vie samo mu velite "ajde da tancuvame" i go fakate okolu polovinata, se obiduvate da tancuvate, namesto da tancuva toj celosno se zdrvuva i koga vie so zbunet pogled barate pomos od drugarkite, toj zaedno so prijatelite isceznuva od toa mesto, potocno si odi, ocigledno mu bilo neprijatno. :P
    Sto sega? Ke mu pisete na msn, fb ili ke go ignorirate?
    P.S. vazi za najkul, najopusten i najzabaven tip vo drustvo :twisted:
     
    На berrybush му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Вау!!! кога го прочитав ова
    ...
    доста храбро од твоја страна
    Мислам дека си му дала веќе до знаење дека ти се допаѓа и тоа како. Остави сега на него. Ако му се свиѓаш нема да седи со скрстени раце.
     
  3. tanja6

    tanja6 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    1.570
    Допаѓања:
    567
    Пол:
    Женски
    hi hi hi,eptem najotpusten i najotkacen nema sto,se zdrvil koga go pokanila devojka da igra i izbegal ej ne me se veruva :D a ti ako ti se sviga mnogu pa pisi mu pak na fb sto ima veze,koga veke si go napravila prviot cekor napraj uste eden,i ke vidis ako ti odgovari arno,deluvaj,a ako ne e zainteresiran,koj go sisa,maski ima kolku sakas :D
     
  4. icequeen

    icequeen Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    10
    najverojatno najkul moze da bide samo vo negovoto drustvo, pred onie koi poznavaat na koj nacin disi :twisted:
     
  5. puflaa

    puflaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    229
    Допаѓања:
    23
    БРАВО! Стварно се изненадив !Мислам дека ретко кој има храброст да направи такво нешто. Мн јасно си му дала до знаење дека ти се свиѓа, сега е ред на него! Направи некој гест да те забележи на fb барем, можда не знае и дека те има во пријатели, или пак следниот пат во диско неколку не толку срамежливи погледи за да го натераш овој пат он да ти пријде! позз
     
  6. Iveee

    Iveee Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јануари 2010
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    0
    Прв чекор да или .... :)

    Ahhh....... eden e od najubavite vo gradov ama kako i site mn e detinest :) si zivee covekot vo svoj film i gi vrti najdobrite vo gradot :roll:
    sepak bevme izlezeni so drustvo zaedno nekolku pati i padnaa po nekolku nasmevki i zborovi (sho mi dade nekoja nadez) i od togash si ostanavme na edno zdravo amaaa ja si sakam poveke,a tolku mn sum razlicna od nego i neznam takov tip kako da osvojam. imame zaednicki prijateli ama nesakam toa da bide preku niv :worried: da napravam prv cekor ili ...da cekam :) :? :) help help :) :mrgreen:
     
  7. gwen

    gwen Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 декември 2009
    Пораки:
    265
    Допаѓања:
    81
    Дааааааааааа!
    Ако седиш и чекаш, имаше поговорка за некои и чекална отвориле.
    Скрати малце од егото и пријди прва, нема што да изгубиш,
    бидејќи вака чекајќи , момакот може и некоја друга да ќари :D
    Плус спротивностите ептен се привлекуваат.
     
  8. Iveee

    Iveee Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јануари 2010
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    0
    uff toa da deka se privlekuvaat samo nesakam da ja izbrzam rabotava pa da bidam epten korposana :D deckoto epten bira :lol: iii mislam dali da cekam znaci negovi ili pa vo akcija :D:D:D
     
  9. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.749
    Допаѓања:
    65.200
    Пол:
    Женски
    Pa sprotivnostite se privlekuvaat, megutoa vrskata ne moze da opstane podolgo vreme,bidejki bas toa sto te privlekuva po nekoe vreme ke pocne i da ti smeta. Ako nema ist interes po nekoe vreme ke zgasne zarot...i eve da receme ako drugiot saka razlicna muzika razlicno razmisluva i go privlekuvaat sosema razlicni raboti taa vrska i nema bas sansi da potrae. I ova bas ne mi e jasno Gi vrti najdobrite u gradov? bas takvite decki se gleda deka se povrsni i poveke vnimanie obrnuvaat na izgledot. Normalno deka izgledot e vazen megutoa treba da ima i malku poveke kon toa.
     
  10. gwen

    gwen Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 декември 2009
    Пораки:
    265
    Допаѓања:
    81
    Хмммм имав една слична ситуација :D
    Го запознав момакот само што мене ептеееееееееен ми се свигаше :D
    и нормално пошто тогаш немаше мобилни
    функционираше стариот добар фиксен му се јавив
    и се претставив ко другарка ми (ептен голема глупост :mrgreen: )
    го викнав да излеземе,(КОРПА :mrgreen: ) арно ама излеговме после некое време.
    И му кажав што се случи и ми се насмеа ко демек зашто не се претстави.
    Како и да е окапав пола живот со него. :lol: :lol: :lol:
    Затоа ти велам нема што да изгубиш , ќе си знаеш на што си. ;)
     
  11. gwen

    gwen Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 декември 2009
    Пораки:
    265
    Допаѓања:
    81
    Јас мислам баш спротивно, дека баш од исти работи ти здосадува и од нив се лади врската.
     
  12. independent

    independent Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 декември 2009
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    2
    И јас те подржувам да му пријдеш прва, нема правило кој на кого треба прв да пријде, а ако чекаш може и ќе се изначекаш, а вака барем ќе знаеш дали вреди или не, нели е поубаво така, па макар и да не испадне како што очекуваш одма ќе тргнеш во друга насока, на друг дечко, нова шанса... :D

    Јас само што му пратив порака на ФБ на еден пријател кој што сакам да го запознаам, па ќе видиме што ќе врати... он е другар со моја другарка, но никоаш не сум сакала преку други да идам, ниту пак да чекам, когас работите си ги земаш во свои раце поинаку е.... Па сега или ќе се изненади од храброста што ја имам, или ќе ме избрише од профил хахаха во секој случај не губам ништо, а и ни ти нема што а изгубиш.

    Поздрав ;)
     
  13. in.love

    in.love Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2010
    Пораки:
    51
    Допаѓања:
    20
    nema zosto da ne napravis prv cekor
    nemora vedans da go pokanis da izlezete no mozes da "go ispitas terenot" za da znaes na sto si i dali vsusnost navistina te privlekuva kkao licnost ili samo zatoa sto e faca.
    ako ti se dopaga samo zasto e faca moze da ti posluzi kako zabava :D
    plus tie sto vrtat po gradot mozat gadno da te povredat
    zatoa vnimavaj :D
    moj sovet
    xoxo
     
  14. Kristy

    Kristy Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 декември 2009
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    7
    Леле браво за тебе!!! Еее да бевме сите вака храбри, подобар би бил светот :D :D :D Браво, браво!!! Ништо не губиш!
     
  15. icequeen

    icequeen Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    10
    duso mislam deka treba da go napravis prviot cekor
    mislam deka vredi da se obides :P
     
  16. Go-Girl

    Go-Girl Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    3.712
    Допаѓања:
    3.988
    јухуууууу нема чекање превземај прв чекор :D
    се разбира почни дискретно да му се пушташ т.е. да испиташ терен дали има шанса да бидете заедно....едноставно почни да флертуваш, ништо не губиш :mrgreen:
    и мое мислење е дека нетреба преку други да оди работата, секој сам најдобро си знае на кој начин да го добие она што го посакува,а кога ќе се вмешаат повеќе луѓе веќе настануваат сплетки....затоа никако со посредници....на крај па ако не бидне ништо и остане на флерт само ти ќе си знаеш за тоа што се случувало 8)
    а за тоа што викаш дека дечкото е во фазон на фраерче ич не му се секирај ехееееееее колку фраери паднале на женските финти и биле шармирани од девојки кои не биле во "нивни фазон" :mrgreen:
     
  17. Iveee

    Iveee Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јануари 2010
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    0


    Oooooooo bravos na hrabrosta :D ne se site kako tebe :) ajde ke ocekuvame pozitivni rezultati od hrabrosta :D
     
  18. Iveee

    Iveee Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јануари 2010
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    0
    а за тоа што викаш дека дечкото е во фазон на фраерче ич не му се секирај ехееееееее колку фраери паднале на женските финти и биле шармирани од девојки кои не биле во "нивни фазон" :mrgreen:[/quote]


    hohoo ajde dobiv motivacija so vie zborovi :) vikendov trgnuvam vo akcija :D 8)
     
  19. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.689
    Допаѓања:
    150.096
    Ало Џеси,мирна малце,доле!
    Вака сега,фраерче е типот и на пола град му се допаѓа...ти се насмевнал,ти дал два-три збора...тоа не значи ништо.
    Ти си само импонирана дека фраерот кој жари и пали ти дал внимание и дека ете баш ти можеби си една од малкуте кои можат да го добијат (зборам за потенцијалот,што не значи дека и де јуре постои),но не го ни познаваш,ниту знаеш какви интереси има,ниту дали е спремен за врска,врскиште,врскиче или мување што би рекле девојчињава.Јас не верувам дека толку многу ти се допаѓа или па (дури смешно е ова) дека го сакаш...Вака незнаејќи го подлабоко што ако се случи да не се согласувате,да имате сосема различни,дијаметрално спротивни интереси?!Ќе се разочараш.Ако ти е за кратки стази и влегуваш без големи очекувања,терај.Ако сакаш нешто кое ќе трае и ќе биде градено на цврсти темели,би ти препорачала подлабоко да го запознаеш,а не да го гледаш како трофеј (да,да и ние жените ги гледаме машките како трофеј,но ние тоа го нарекуваме заљубеност,заслепеност,но е далеку од тоа.Повеќе ни значи во тој случај реакцијата на останатите,особено ако се работи за јак фраер).

    Што се однесува до првите чекор воопшто.Тамбс ап!Ако го запознаам,ми се допадне во секоја смисла,видам искричка најситна застрашувачки или не,на моменти воопшто романтично,едноставно...да се самоцитирам -не можам да околишам,дали се работи за обострана привлечност во секоја смисла или ми се чини?!Ми се допаѓа твојот светоглед,твоите интереси,твојата поставеност,твојот шарм и изглед,ми се допаѓаш,има простор или нема?!-Ако не,идемо даље по нове медаље (тапа ми е српскиот знам,ама се трудам бре луѓе,смешни ми се со узречициве :lol: )
     
  20. elin

    elin Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2010
    Пораки:
    34
    Допаѓања:
    1
    pozz.... iako imam decko i go sakam......vo skolo me se sviga eden decko od 1 god inace sega sme 4 god.koga go gledam makar i od daleku celata se tresam ne znam sto mi stanuva ni sprema decko mi ne sum se custvuvala taka.so ovoj sto mi se sviga vo skoro vreme pocnavme na msn da zborime i se e ok ........sega pocna i toj da me gleda se e dobro no vcera mi se naluti zosto ne se pozdravuvam so nego .....a ednostavno ne mozam celata se tresam ne mozam da se pozz so nego........mi se sviga mnogu sto da pravam ne znam .......kakoo da go pominam stresot da se pozdravuvam ne znam.........pomos ve molam kazete sto da pravam...... treba jas da go napravam prviot cekor so nego zosto mislam deka moite cuvstva kon nego se posilni od cuvstva kon moeto decko mislam treba da raskinam so ovoj eden vremenski period bidejki ne sum sigurna deka kon nego ne imam custva kako kon mojata simpatija... :( :( :(