1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Храна за училиште

Дискусија во 'Храна и пијалаци' започната од Cacy, 23 мај 2011.

  1. krEM4Eto

    krEM4Eto Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јули 2012
    Пораки:
    1.540
    Допаѓања:
    4.274
    Пол:
    Женски
    Кифла со салама и кашкавал превкусна е :D , јаболко, мандарина, пудинг.. :lol:
     
  2. Golden

    Golden Популарен член

    Се зачлени на:
    4 март 2013
    Пораки:
    1.077
    Допаѓања:
    1.407
    Пол:
    Женски
    Најчесто носам сендвичи но,кога немам сендвич претежно јадам тост или пак некој кроасан. :)
     
  3. awayfromyou

    awayfromyou Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 август 2012
    Пораки:
    423
    Допаѓања:
    297
    Пол:
    Женски
    Различен тип на сендвичи, кифли со шунка и кашкавал или пак само со кашкавал и јогурт ... Битно да се најдам па што ми е прво при рака тоа :D
     
  4. AnaKarenina

    AnaKarenina Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    5.801
    Допаѓања:
    55.000
    Пол:
    Женски
    Додека бев основно и средно обично си носев сендвич подготвен од дома, или си купував краосан со чоколадно млеко во комбинација, ѓеврече и јогурт или солена кифла и јогурт.
    Хамбургери, тостови и такви работи не можев ни да помирисам, а не па да ги јадам. Премногу тешка и мрсна храна уште од рано наутро, не чини.
    Сега на факултет обично си носам житни плочки кои ме држат во текот на предавањата, во комбинација со чај. А ако веќе толку морам цел ден да сум таму, од бифе си купувам лиснато со сирење, шунка и кашкавал, или виршла и сенф.
     
  5. lana.del-rey

    lana.del-rey Популарен член

    Се зачлени на:
    25 февруари 2013
    Пораки:
    690
    Допаѓања:
    1.300
    Кај нас у средно има бифе,и таму ги печат и ги прават,има пирошки,кифла со виршла,има кифли со кашкавал и такви работи,прават и тостови и хамбургери и стекови,има и смоки продаваат и чипсови и благи :D
     
  6. CocoLady

    CocoLady Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 декември 2012
    Пораки:
    262
    Допаѓања:
    159
    Претежно лиснати со шунка и кашкавал , Бурек, ѓеврече или пак симит. :)
     
  7. dream.queen

    dream.queen Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 август 2012
    Пораки:
    313
    Допаѓања:
    191
    Пол:
    Женски
    не ми се исплати да носам од дома евентуално ако начекам во кујна ресани чоколадца чипсови смоки но најчесто си купувам за одморите нешто од бурекџилница.
     
  8. She.e

    She.e Активен член

    Се зачлени на:
    4 мај 2013
    Пораки:
    62
    Допаѓања:
    46
    Последнала недела дена јадам или геврек без јогурт или лиснато стапче,перек,јаболко понекогаш,од пицеријата си купувам салати/зелка/краставици,домат..,бурек повеке не јадам,газирани сокови не пијам,тостови не јадам,хамбургери не јадам и сето тоа ми фали и жал ми пага бидејки одма до моето школо има пицерија (а воедно бурегџилница и слаткарница) и кога седиме таму со другарките они јадат пици,бурек,еклери..
     
  9. charliee

    charliee Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 март 2012
    Пораки:
    816
    Допаѓања:
    716
    Пол:
    Женски
    понекогаш донер тост до помфрит шо е,кифлички,мантии,ѓеврек....немуваме секогаш се ова во комбинација со јогурт.
     
  10. taylor.912-swift

    taylor.912-swift Активен член

    Се зачлени на:
    12 мај 2013
    Пораки:
    60
    Допаѓања:
    17
    Кашкавалка и јогурт
     
  11. ocila

    ocila Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2012
    Пораки:
    5.513
    Допаѓања:
    1.900
    Се јадам во школо..
     
  12. tirkenbal

    tirkenbal Популарен член

    Се зачлени на:
    19 април 2013
    Пораки:
    1.677
    Допаѓања:
    12.536
    Пол:
    Женски
    Кроасан,тост,смоки,чипс и понекогаш кифла но ретко :)
     
  13. sofijanoka

    sofijanoka Популарен член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2013
    Пораки:
    2.652
    Допаѓања:
    15.512
    Пол:
    Женски
    Мусли,овесни снегулки со јогурт,корнфлекс со млеко,бели пецива....Овошје....
     
  14. erica

    erica Популарен член

    Се зачлени на:
    21 август 2011
    Пораки:
    1.312
    Допаѓања:
    2.036
    Пол:
    Женски
    Секогаш за на училиште носев сендвич направен од дома,но сега престанав да носам храна од дома,па на училиште си купувам кроасан и сокче :)
     
  15. Maroon5

    Maroon5 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 август 2012
    Пораки:
    1.068
    Допаѓања:
    936
    Зависи колку време сум на школо.
    Наутро немам време да спремам нешто од дома, па најчесто на големиот одмор си купувам ѓеврек, лиснато со врат и кашкавал, Хелоу соленки со некое чоколадо, или Кока-кола со некое лиснато.
    Кога сум втора смена исто јадам :)
     
  16. leighton23

    leighton23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 мај 2013
    Пораки:
    738
    Допаѓања:
    1.681
    Од дома не носам храна, бидејки кај нас никој од дома не носи. Инаку прва или втора смена мене ништо не ми менува јас си јадам секогаш. :lol: Значи на секој мал одмор си грицкам по нешто. Кога ќе одам на училиште први час обично купувам некој чипс, смоки, брускети марети и слично. Потоа на голем одмор си купувам најчесто тост и сокче. А на преостанатите часови јадам благо. :D
     
  17. IamSexyAndIKnowIt

    IamSexyAndIKnowIt Популарен член

    Се зачлени на:
    18 април 2012
    Пораки:
    1.555
    Допаѓања:
    2.785
    Пол:
    Женски
    Од дома си правам нискокалорични сендвичи со тенки парчиња интегрален леб, варено јајце, домат, и по едно ептен тенко парче салама... А инаку кога не си носам од дома, купувам пченка 100 до 150гр. јогуртче и од оние диеталните БЕЗ ШЕЌЕР што пишува на нив во проѕирна амбалажа. :)
     
  18. BlackMistery

    BlackMistery Популарен член

    Се зачлени на:
    16 октомври 2013
    Пораки:
    702
    Допаѓања:
    1.350
    Пол:
    Женски
    Си купувам на голем одмор јас сама храна често некоја кифличка нешто ама многу ретко може да ми текне некој чипс да купам или некое чоколатце зависи колку пари ми останале како ќе си определам за цела недела да ми стигне и така :)
     
  19. Femina777

    Femina777 Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јуни 2013
    Пораки:
    534
    Допаѓања:
    236
    мусли,кифла,сендвич,краосан :)
     
  20. clock.pot

    clock.pot Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 септември 2013
    Пораки:
    184
    Допаѓања:
    335
    Пецива од блиската пекара, а некогаш сендвичи од дома. За пиење секогаш имам вода во ранец. Сок пијам ретко.