1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Храна која не ви се допаѓа

Дискусија во 'Храна и пијалаци' започната од viki44e, 30 јули 2010.

 1. viki44e

  viki44e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  1.988
  Допаѓања:
  1.087
  Сигурно има некое јадење кое не сакате да го јадете,не ви се допаѓа...
  Мене не ми се допаѓаат некои манџи од типот боранија,зелка,леќа..
  Исто така ми се гади од пивтија(или пача,незнам каде како го викаат) :puke:
  Не ми се допаѓаат и премногу мрсни јадења...
   
 2. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  15.598
  Допаѓања:
  31.682
  Пол:
  Женски
  Манџи (освен грашок), пача, гулаш, ѓувеч, морска храна, риба, џигери, мусака со модри патлиџани, и др.
   
  На Ridis му/ѝ се допаѓа ова.
 3. ceca-1

  ceca-1 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2010
  Пораки:
  2.083
  Допаѓања:
  5.092
  Сирење,урда,јогурт и сите млечни производи освен благо млеко.Мелено месо,паштета :puke:
   
 4. Lolipop23

  Lolipop23 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 март 2010
  Пораки:
  5.514
  Допаѓања:
  27.295
  Пол:
  Женски
  Сирење, манџи, печурки, брокула, ореви, смокви, маслинки....
   
 5. Sweety-Tweety

  Sweety-Tweety Популарен член

  Се зачлени на:
  17 декември 2009
  Пораки:
  994
  Допаѓања:
  500
  Јагнешко месо, пача, рибја чорба, шкембе чорба, леќа :puke:
   
  На Ridis му/ѝ се допаѓа ова.
 6. sesilija

  sesilija Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  4.177
  Допаѓања:
  13.276
  Аман бре луѓе, па што ви се допаѓа тогаш :^) ?

  Јас освен пача и јагнешко месо друго јадам речиси се и ми се допаѓа.

  Можеби не ви готват убаво па затоа не ја сакате храната :^) :lol: ;)
   
  На maja.kostovska му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Iki.Olsen

  Iki.Olsen Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2010
  Пораки:
  434
  Допаѓања:
  115
  ЗЕЛКА-салата.
   
 8. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  22.894
  Допаѓања:
  198.320
  Пол:
  Женски
  Па, искрено јадам се, сакам се - освен шкембе чорба и зелка манџа. Сигурно не би јадела ниту кукурек, ниту ширден, ама немам пробано, ниту пак имам намера да пробам. Се друго може да пројде.
   
 9. Ferhunde-L

  Ferhunde-L Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јули 2010
  Пораки:
  163
  Допаѓања:
  14
  Леќа ,супа :puke: , јагеншко месо , макарони и шпагети . :^)
   
 10. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.732
  Допаѓања:
  5.151
  Тиквици :puke:
   
  На anichka94 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Unfaithful18

  Unfaithful18 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  2.381
  Допаѓања:
  1.114
  Пол:
  Женски
  Пача, црева такви глупости :rofl: Боранија исто така не јадам. Не ми текнува друго
   
 12. snake

  snake Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  877
  Допаѓања:
  124
  пача,јагнешко месо,домашна супа,леќа,тиквици,телешко месо,полжави,каша,баба ми прави една ориз манџа и таа е стварно :puke:
   
 13. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  15.598
  Допаѓања:
  31.682
  Пол:
  Женски
  Секаков вид на месо (освен пилешки стек), маслинки, пиперки, модри патлиџани, цвекло, и др.
   
 14. N.E.87

  N.E.87 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јули 2010
  Пораки:
  270
  Допаѓања:
  12
  Зелка манџа :(
   
 15. Schmetterling

  Schmetterling Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  225
  Допаѓања:
  14
  најмногу на светот мразам спанаќ :puke:
   
 16. Blanca

  Blanca Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  725
  Допаѓања:
  505
  Јагнешко месо, шкембиња и црева мразаааамм, друго се јадам :lol:
  Нешто сакам повеќе, нешто помалку, ама овие 3 не можам да ги помирисам :puke:
   
 17. GaGa-GirL

  GaGa-GirL Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 мај 2010
  Пораки:
  64
  Допаѓања:
  4
  не ми се допаѓаат месишта тешки и мрсни, чкембе-чорба, жабји батаци, манџи .... а снанаќ - :puke:
   
 18. annii

  annii Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2010
  Пораки:
  3.323
  Допаѓања:
  5.838
  Боранија и пачаа морам да споменам,полнети пиперки јадам но ги избегнувам може да се каже дека не јадам,маслинки и тиквички
   
 19. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.852
  Пол:
  Женски
  Трева не јадам :D Спанаќ со брат ми цел живот се обидуваат да не натераат ама не им успева. Инаку не јадам пифтија, леќа, грав...друго не ми текнува..не сум пребирџија :)
   
 20. Winter.Girl

  Winter.Girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  750
  Допаѓања:
  177
  Не јадам никакво месо освен пилешки стек и риба(освен конзерва).Од манџи таква работа јадам само грашок,леќа и грав(ако се рачуна грав во манџи :D ).Не јадам никакви чорби,пача и слично.Не ги сакам ни морските плодови,ама ги јадам.Мразам од дното на душата мусака.Т.е. од месо јадам и мелено,ама само ако е мешано со соја,инаку ми е :puke: И така :) Од салати сите ги јадам