1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Хрватска музика

Дискусија во 'Музика' започната од jelena.rozga, 16 август 2014.

 1. jelena.rozga

  jelena.rozga Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јули 2014
  Пораки:
  338
  Допаѓања:
  187
  Хрватската музика многу ја обожавам затоа што на својот репертоар имаат повеќе забавно отколку фолк а србите се обратно и тие имаат повеќе фолк. Исто така имаат за сте возрасти. Еве кои би ги издвоила како попознати и послушани: Оливер Драгојевиќ, Дорис Драговиќ, Парни Ваљак, Мишо Ковач, Данијела Мартиновиќ, Јелена Розга, Петар Грашо, Андреа Шушњара, Жељко Бебек....
  Дали ја слушате музиката од Јадранот и Далмацијата, кои пеаќи/пеачки би ги издвоиле како омилени и додадете неко доколку сум го заборавила или испуштила. :) ;)
   
  На Ignis и elka.timova им се допаѓа ова.
 2. Cvetetto

  Cvetetto Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  2.834
  Допаѓања:
  1.890
  Пол:
  Женски
  Ауу,мојата омилена е.Нај повеќе неа ја слушам.Кога ја слушам повеќето песни ме потсеќаат на летен одмор :). Инаку Северина ја заборави и неколку познати групи :) :) .
  Притоа морам да напоменам дека најмногу ја слушам поради далмацискиот дијалект.ГО ОБОЖАВАМ. :inlove: :inlove:
   
  На jelena.rozga му/ѝ се допаѓа ова.
 3. luci22

  luci22 Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2014
  Пораки:
  742
  Допаѓања:
  1.500
  Пол:
  Женски
  И мојата омиленааа! а и српската ја пратам, таму точно така поприсутна е повеќе фолк, отколку поп... али како и да е! :)
  А би ги издвоила: Данијела Мартиновиќ, Северина и секако Јелена Розга како некои кои ми се омилени :D :D
   
  На jelena.rozga му/ѝ се допаѓа ова.
 4. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.775
  Допаѓања:
  25.437
  Пол:
  Женски
 5. friendy

  friendy Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 април 2012
  Пораки:
  3.539
  Допаѓања:
  43.326
  Пол:
  Женски
  Мислам дека Масимо и Јосипа заслужуваат да бидат наброени меѓу првите.:bow:
  Massimo - Lose vino

  Josipa Lisac Magla
   
 6. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.775
  Допаѓања:
  25.437
  Пол:
  Женски
   
  На Thallia, Tajnaotrovna и jelena.rozga им се допаѓа ова.
 7. jelena.rozga

  jelena.rozga Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јули 2014
  Пораки:
  338
  Допаѓања:
  187
  Da zasluzuvaat no sum gi zaboravila zasto vo Hrvatska ima dosta mnogu kvalitetninvokali
   
  На friendy му/ѝ се допаѓа ова.
 8. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.775
  Допаѓања:
  25.437
  Пол:
  Женски
   
  На Tajnaotrovna и jelena.rozga им се допаѓа ова.
 9. Tajnaotrovna

  Tajnaotrovna Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јули 2011
  Пораки:
  2.791
  Допаѓања:
  31.434
  Пол:
  Женски
  Омилени Нина Бадриќ, Тони Цетински и Оливер Драгојевиќ
  Од групите Парни Ваљак.
   
  На SummerGirl и joy1 им се допаѓа ова.
 10. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.775
  Допаѓања:
  25.437
  Пол:
  Женски
   
  На Tajnaotrovna му/ѝ се допаѓа ова.
 11. karak

  karak Популарен член

  Се зачлени на:
  11 април 2010
  Пораки:
  4.273
  Допаѓања:
  5.135
  Jole dusa od papira :) klapa maslina :) i uste nekoj hrvatskata muzika odsekogas me opusta i mi dava mir i spokoj :) jelena rozga ...... letovo se spremame za maksimalno opustanje na jadranot bar 20 tina dena uzivanje vo bozjiot raj :)
   
 12. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.775
  Допаѓања:
  25.437
  Пол:
  Женски
   
  На Tajnaotrovna, joy1 и jelena.rozga им се допаѓа ова.
 13. Sashko1992

  Sashko1992 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2016
  Пораки:
  1.114
  Допаѓања:
  1.522
  Пол:
  Машки
   
  На meckicka му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Ignis

  Ignis Активен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2016
  Пораки:
  93
  Допаѓања:
  222
  :inlove:
   
  На Tajnaotrovna, joy1 и jelena.rozga им се допаѓа ова.
 15. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.775
  Допаѓања:
  25.437
  Пол:
  Женски
   
  На Tajnaotrovna и joy1 им се допаѓа ова.
 16. SURF

  SURF Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јули 2016
  Пораки:
  263
  Допаѓања:
  1.331
  Пол:
  Машки
  Каде без Џибони ...
   
  На SummerGirl му/ѝ се допаѓа ова.
 17. joy1

  joy1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  18.265
  Допаѓања:
  293.678
  Пол:
  Женски
  Омилена
   
  На SummerGirl и Tajnaotrovna им се допаѓа ова.
 18. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.775
  Допаѓања:
  25.437
  Пол:
  Женски
   
  На Orthophill и Tajnaotrovna им се допаѓа ова.
 19. Sashko1992

  Sashko1992 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2016
  Пораки:
  1.114
  Допаѓања:
  1.522
  Пол:
  Машки
 20. HUNK

  HUNK Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2016
  Пораки:
  504
  Допаѓања:
  1.028  Од Хеви Метал музиката,најомилен ми е Томсон.А пораснав со Драгојевиќ,Ковач,Прљаво Казалиште... :)
   
  На karak му/ѝ се допаѓа ова.