1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Хрватска

Дискусија во 'Патувања и одмори' започната од Ariel, 1 август 2011.

  1. ubavi4ka

    ubavi4ka Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јули 2011
    Пораки:
    92
    Допаѓања:
    8
    мене ме интересираа цените за макарска...
     
  2. Ariel

    Ariel Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    7.788
    Допаѓања:
    131.403
    Многу ја сакам Хрватска пред сезона.
    Најмногу од се, тоа што нема гужва.
    Цените повеќе од пристојни.

    Боровите го имаат прекрасниот мирис, лавандата е во полн цвет, морето е топло. А денот во јуни трае цела вечност!
     
    На rossonerka му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Spidy

    Spidy Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2009
    Пораки:
    4.199
    Допаѓања:
    10.843
    Пол:
    Женски
    летово ќе одам првпат. впечатоци во август :)
     
  4. Chivas

    Chivas Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 март 2012
    Пораки:
    342
    Допаѓања:
    132
    Имам отидено само еднаш на одмор во Дубровник беше поодамна и останат ми е во сеќавање како преубав посебно стариот град.Обожавам такви градби , тесни улички , многу скалички , камени ѕидови.... :inlove: А и општо ја сакам Хрватска како земја па би сакала да ја посетам цела по могучност , особено Далмација тој реон.
    Се сеќавам само дека тогаш (пред 6-7 г)беше прилично скапо а којзнае сега какви се цените, од продавничка една Фанта беше 2,5 евра и се сеќавам дека тогаш ги пробав за прв пат различни вкусови од Фанта кои кај нас сеуште не се ни појавени....колку сме само назадни |(
     
  5. SweetChild

    SweetChild Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2012
    Пораки:
    1.597
    Допаѓања:
    2.987
    Пол:
    Женски
    Едноставно ја обожавам ! Дубровник,Цавтат,Сплит...Толку е убаво што не можам да опишам :) И годинава ќе одам,со душа чекам август ! :)
    Будимо кроативни ! :D
     
  6. ph.orhideja

    ph.orhideja Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јануари 2011
    Пораки:
    1.332
    Допаѓања:
    47.812
    Пол:
    Женски
    Људи,људи...Вратила се Орхидеја и донјила вам фришке успомене... :)

    Преубав одмор истеравме.Цели 11 год.не сум била во Хрватска.

    Предолг и исцрпувачки беше патот,но вредеше секој милиметар поминат.Многу шетавме и посетивме места на кои одамна не сум била.

    Плажите преубави,морето тиркизно,чисто и многу топло(децата цел ден од вода не излегоа).Мирисот на лавада насекаде.
    Природна сенка од борови,преубави денови,магични зајдисонца и мирни вечери со далматинска музика,добро вино и морска храна.

    Хрватска одсекогаш била и останува да биде моја омилена туристичка дестинација.
     
    На Ariel и rossonerka им се допаѓа ова.
  7. Ariel

    Ariel Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    7.788
    Допаѓања:
    131.403
    Убава беше Хрватска и во август, само повеќе ја сакам во јуни, пред сезона, кога има помалку гужва. Ја сакам таква каква што е, природна, без лежалки на плажа, и без јахти во заливот. Со чисто море, сино и проѕирно како стакло.

    Овој август имаше доста гужва. Обично до кај 15-ти има, па после италијаните си одат дома, ама сега преполно беше до крај. И цените во јуни и во август не се исти, а лавндата во јуни е во полн ек.

    Го сакам мирисот на Хрватска. На морето и солта во него, на борови, на риба со лук и рузмарин и на лаванда. Толку многу што почнав да размислувам да ги поминувам цели лета таму. Мирот и спокојството што ги дава мојот пуст остров се бесценети.

    Ама сакам само да беше маааалку поблиску, или да имаше малку подобри патишта!
     
    На karak и antonina им се допаѓа ова.
  8. OneStepCloser

    OneStepCloser Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 август 2012
    Пораки:
    39
    Допаѓања:
    64
    Хрватска е приказна сама за себе. Посебна, уникатна, неповторлива, секогаш различна.
    Немам посетено многу места, но знам дека и по посетувањето на некои метрополи, јас со срцето се уште ќе бидам таму. Поврзана сум со државата на некој чуден начин. Има некаква магија во секоја улица, сокаче и секој плоштад. Омилен ми е Загреб. Секое најситно делче раскажува за нешто ново. Го обожавам и се она старо, историско во него.

    Ax, со Загреб ме врзуваат прекрасни прекрасни спомени

    Хрватска секогаш ќе биде една од моите омилени дестинации за одмор, во вистинска смисла на зборот :inlove:
     
  9. azelea

    azelea Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2012
    Пораки:
    3.484
    Допаѓања:
    15.375
    најубавата земја што постои,сум била еднаш во макарска и сплит ,и уште неможам да ја преболам ахх,да можам некаде да се преселам тоа би го направила во хрватска

    ај тие што биле оваа година на одмор нека кажат одприлика како се движеа цените
    Ариел а ти на кое место одиш во хр.
     
  10. Westsiderka

    Westsiderka Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 ноември 2012
    Пораки:
    105
    Допаѓања:
    21
    Последен пат во Хрватска бев пред точно четири години,па летово доколку не заминам у туѓина на печалба планираме со другарките да си истераме еден десетдневен одмор во Сплит или Макарска. Порано идев со моите па не обрнував воопшто внимание на цените,ниту ноќниот провод па ме интересира каде е поубаво за женско друштво што сака да се забавува, како се движат цените по клубовите и кафичите. Исто така би иделе со автобус, па доколку би сакале да си направиме еднодневна екскурзија до Дубровник на пример,колку често има превоз цени и сл.
     
  11. Vodolija88

    Vodolija88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 мај 2011
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    0
    Дали некој од вас бил преку агенцииве во Макарска? дали сместувањето што го нудат е во близина на центарот на Макарска и блиску до плажа, и дали има убави плажи во околината?
     
  12. Mama25

    Mama25 Популарен член

    Се зачлени на:
    4 март 2012
    Пораки:
    1.440
    Допаѓања:
    10.957
    Пол:
    Женски
    Хрватска моја втора љубов :inlove:
    Нема место кое го немам посетено и кога некогаш би имала можност пак би се вратила таму. Две години по ред одам на едно исто место,највеќе поради малата и пред се дека е повеќе фамилијарно место,услугата на ниво се на се идила на која и годинава неможам да и одолееам. Најбитно ми е што е 5 минути до плажа а на самата плажа борова шума која е идеална за оние кои се преосетливи на сонце. И ако сакаш малку повеќе забава било денска или ноќна Зрче е на 35км ,се работи за Остров Паг,место Повљана. Цени солидни,по препорака на блиска другарка си резервиравме апартман.
    http://www.apartmani-strukelj.com/
     
    На karak и miljkovic им се допаѓа ова.
  13. Blabla16

    Blabla16 Популарен член

    Се зачлени на:
    28 јуни 2011
    Пораки:
    392
    Допаѓања:
    161
    Пол:
    Женски
    И колку е цената одприлика за овие апартмани на струкељ ?
    Има ли некој одено во Хрватска преку фалкон или савана?
     
  14. Pou01

    Pou01 Активен член

    Се зачлени на:
    5 мај 2013
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    2
    Секое лето одам на одмор во Хрватска и претежно одиме во Макарска, а сум била во Сплит,Дубровник,Ријека,Загреб...ПРЕКРАСНО Е :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
     
  15. mamma

    mamma Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 мај 2011
    Пораки:
    158
    Допаѓања:
    26
    Пол:
    Женски
    Дали знае некој колку трае летот скопје-загреб?
     
  16. iki26

    iki26 Популарен член

    Се зачлени на:
    12 август 2012
    Пораки:
    3.483
    Допаѓања:
    17.463
    Мислам околу 2 часа, ама не сум сигурна
     
  17. ubavi4ka

    ubavi4ka Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јули 2011
    Пораки:
    92
    Допаѓања:
    8
    Бил ли некој за Макарска преку агенцииве наши со понудите од 190 евра што ги нудат..па да сподели искуствоо..фала :*
     
  18. Flower27

    Flower27 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 декември 2012
    Пораки:
    1.531
    Допаѓања:
    4.179
    Пол:
    Женски
    Прекрасна :inlove: Сме биле неколку години во Хрватска и ми оставила многу убав впечаток :inlove:
     
  19. Mama25

    Mama25 Популарен член

    Се зачлени на:
    4 март 2012
    Пораки:
    1.440
    Допаѓања:
    10.957
    Пол:
    Женски
    Malku zakasnet odgovor,no ako ti vrsi rabota seuste letot Skopje-Zagreb e 1 cas i 15min
     
  20. Gossip-B

    Gossip-B Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2012
    Пораки:
    89
    Допаѓања:
    33
    Феминки ве молам за искрено мислење за тие што биле на овие места кое е поубаво Hвар или Kорчула,најдовме прифатлива понуда за хрватска па се мислиме со мм за меден месец :inlove: