1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Хрватска

Дискусија во 'Патувања и одмори' започната од Ariel, 1 август 2011.

  1. WarriorAngel

    WarriorAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    16 март 2012
    Пораки:
    1.721
    Допаѓања:
    4.220
    Пол:
    Женски
    ^Одиме на концерт на Iron Maiden, пар сме и не ни е битно толку каде ќе седиме, дали ќе биде блиску до плажите бидејќи планираме да останеме највеќе 4 дена и да имаме кај да се истушираме и наспиеме бидејќи патот е многу долг. Ако имаме време да одиме до плажи и да се шетаме - супер, сепак најбитно ни е да не биде скап престојот. :)
     
  2. TrinityNeo

    TrinityNeo Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 ноември 2013
    Пораки:
    456
    Допаѓања:
    833
    Пол:
    Женски
    Дечки ,ај некој нека пише како е новиот пат до Дубровник преку Албанија ,ама не од кај Струга него преку косово ,со дете ке идам па ме интересира каков е патот за со кола
     
  3. LollySky

    LollySky Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2016
    Пораки:
    2.942
    Допаѓања:
    14.003
    Пол:
    Женски
    Супер, само побарајте си сместување на време затоа што сред сезона може да е потешко за наоѓање. Инаку секоја втора куќа издава соби таму, пак и хостелот е друга опција, побарајте на интернет и на фејсбук. храната е нешто поскапа од Скопје, ама на пример хамбургер или парче пица е околу 100-120 денари, лиснати кифли и сл. се 40-60 денари, пиво лименка околу 60 денари, значи не е страшно како што зборат за Хрватска. На таа страна на Сплит, кај стадионот и салата сепак има близу плажи, е сега не се најубавите ама сосема се добри, отприлика пола саат пешки е стариот дел на градот/ Диоклецијанова палата, таму често навечер има свирки на отворено кај перистилот. Многу е убав градот, баш има многу за шетање и истражување.
     
    На WarriorAngel му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Andemona

    Andemona Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јули 2011
    Пораки:
    457
    Допаѓања:
    2.495
    Пол:
    Женски
    Доколку некој сака ке пробуричкам негде низ мејловите за во Цирквеница смештај,ние лани бевме во Ријека и жената кај што бевме сместени спомна дека имаат и таму апартманини.Ни прати инфо на мејл па ако некој сака ке побарам
     
    На azelea му/ѝ се допаѓа ова.
  5. drvce1000

    drvce1000 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јули 2013
    Пораки:
    29
    Допаѓања:
    4
    Барав низ интернетов и низ агенцииве и не успеав да најдам само превоз Скопје-Задар , дали некоја од вас може да ми препорача агенција каде што имаат само превоз а не да е цел аранжман.
     
  6. WarriorAngel

    WarriorAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    16 март 2012
    Пораки:
    1.721
    Допаѓања:
    4.220
    Пол:
    Женски
    Прашај во Велјан. Со сигурност знам дека имаат превоз до Загреб, Дубровник, Ријека и Пула, може ќе има и до Задар.

    До Сплит да не знаете некои автобуски линии?
     
  7. mari4e.19oo

    mari4e.19oo Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 март 2014
    Пораки:
    90
    Допаѓања:
    10
    Бил некој во Цавтат или Млини, предлог за сместување околу Дубровник?
     
  8. joana18

    joana18 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јуни 2011
    Пораки:
    439
    Допаѓања:
    269
    Некој тазе вратен од Макараска , има понуди од агенција околу 200е по лице со превоз , па ме интересира колку од прилика ќе ни бидат доволни за мене и дечко ми за нормален одмор без многу луксузирање ?
     
  9. Riste87

    Riste87 Нов член

    Се зачлени на:
    3 август 2016
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Машки
    Ovaa godina resiv sam da idam za Makarska malku avanturisticki od 06-13 avgust kupiv karta za smestaj tam uke si baram ,pozz do site koi sto ke idat ima mn.nesta da se vidat vo preubavata Makarska :)))
     
    На Tanjamm и LollySky им се допаѓа ова.
  10. Maki986

    Maki986 Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јуни 2013
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    2
    јас и дечкоми сакаме да одиме за Макарска сега од 12,08 преку нашите агенции па се надевам дека ќе биде убаво :)
     
  11. azelea

    azelea Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2012
    Пораки:
    3.482
    Допаѓања:
    15.374
    ај мене пушти ми во пп ако имаш некој контакт за таму,баш ме интересира:)
     
  12. elena005M

    elena005M Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 април 2010
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    1
    Здраво,
    Ќе може да ми кажиш преку која агенција бевте и како е во Макарска? :)
     
  13. Tanjamm

    Tanjamm Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    8.085
    Допаѓања:
    11.238
    Кажи за сместување како најде дека нагласи сам ќе одиш. Ми паднала на памет оваа варијанта, ако имам пари в џеб правец на шетање. Ама сам сместување кај ќе најдеш? Ако се врати кажи како помина и колку пари ти требаа? Јас во мкд сама бев на викенд и да ви кажам убаво поминав. Сега брзо бевме повеќе ама со друштво мора да се прилагодуваш.
     
  14. Leo-nora

    Leo-nora Популарен член

    Се зачлени на:
    25 март 2013
    Пораки:
    1.934
    Допаѓања:
    1.260
    Пол:
    Женски
    Планирам да идам на шетња во Хрвадска (Сплит,Трогир,Примоштен,Шибеник, Крка, Макарска...) ме интерира дали таму некаден има шопинг-центри, H&M, Zara, maraa haha :))
     
  15. daylight

    daylight Популарен член

    Се зачлени на:
    22 декември 2011
    Пораки:
    3.142
    Допаѓања:
    4.115
    Има, Хрватска е тоа! Само цените не знам дали ќе бидат за смеење. Всушност, провери... Инаку 1 куна (kn) приближно 8 денари.

    http://mallofsplit.hr/
     
  16. Leo-nora

    Leo-nora Популарен член

    Се зачлени на:
    25 март 2013
    Пораки:
    1.934
    Допаѓања:
    1.260
    Пол:
    Женски
    Сакаш да кажиш дека е многу скапо (facepalm)
     
  17. anaja1

    anaja1 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2013
    Пораки:
    2.532
    Допаѓања:
    7.422
    Пол:
    Женски
    Да,за Хрватска треба подлабок џеп:D
    Лани братучед ми,беше на Вис и рече дека било многу скапо:(
     
    На Leo-nora му/ѝ се допаѓа ова.
  18. daylight

    daylight Популарен член

    Се зачлени на:
    22 декември 2011
    Пораки:
    3.142
    Допаѓања:
    4.115
    Па ако одиш сега вон сезона, можеби нема да биде толку скапо, но генерално е поскапо од Македонија. Основна храна не толку многу поскапа. А можеби во шопинг центрите ќе начекаш поголеми попусти околу облеката, така да не мора да значи.
     
  19. orhideea

    orhideea Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 септември 2011
    Пораки:
    5.991
    Допаѓања:
    66.494
    Ме интересира дали некој бил Ровињ на летување или околу градот. Сакам да знам какви се плажите дали се песочни или претежно со камчина, каква е водата топла ладна, дали од еднаш е многу длабоко или не...
    Гледав за смештај има на интернет доста избор.
     
  20. Keti30

    Keti30 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 март 2012
    Пораки:
    59
    Допаѓања:
    131
    Пол:
    Женски
    • Ве молиме користете кирилица.
    Драга @Andemona, ако сакаш контакт од жената од Ријека, цена за смештајот, колку бевте оддалечени од плажа, плажата дали е песочна итн.

    Значи за тој дел сме заинтересирани оваа година(не сме биле до сега). Ровињ, Пула, Истра, Ријека... Ќе ве молам кој бил ако може да ми помогне од искуства... ако имате линк за приватни смештаји па и соби или апартмани со поволни цени :wasntme: ;) А и по можност песочна плажа...:P Поздрав до сите :*