1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Хрватски ТВ Серии

Дискусија во 'Филм и ТВ' започната од rozy, 25 јануари 2012.

  1. rozy

    rozy Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јули 2011
    Пораки:
    274
    Допаѓања:
    121
    Девојки ме инересира што мислите за хрватските т серии какви вие се реални или само глупоти мене особно многу ми се допаагат некако 100 пати подобри од шпанските и турските имам гледано ептен многу серии нпр. ВИЛА МАРИЈА, ПОНОС РАТКАЈЕВИХ, ЛАРИН ИЗБОР, ДОЛИНА СУНЦА, СВЕ ЧЕ БИТИ ДОБРО, НАЈБОЛЈЕ ГОДИНЕ, ОБИЧНИ ЛЈУДИ, ЗАБРАНЈЕНА ЛЈУБАВ ииии мнооооооооогу други коа серија најмногу ви се допаѓа вас? :)
     
  2. SOVRSENSTVO

    SOVRSENSTVO Популарен член

    Се зачлени на:
    20 септември 2010
    Пораки:
    2.790
    Допаѓања:
    1.556
    Пред да нападнат овие турскиве серии, хрватските беа доста актуелни ги гледав Долина на сонцето, Се ќе биде добро и ептен ми е криво што ја гледав Забранета љубов како будала секој ден ја чекав, ја гледав за ужасен крај. Ептен глупа серија како пред секое снимање да го смислуваа сценриото. Што уште немаше несакаш сестра забеменила од брат, Нада со самица и се појавија син и маж, отец кој е грешник, абе што уште не и абе каков глупав крај не ми се верува :x
     
  3. s.t.e.f.a.n.j.a

    s.t.e.f.a.n.j.a Нов член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2012
    Пораки:
    365
    Допаѓања:
    51
    јас со сите сум во тек и турски и хрватски и шпански ама хрватските ми беа мегу омилените пред да се појават турските
     
  4. praski4e

    praski4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 август 2010
    Пораки:
    615
    Допаѓања:
    317
    Пол:
    Женски
    Ја обожавам серијата Вила Марија и конечно ја најдов на ју тјуб ама само петнаесетина епизоди има да не знае некој дали може да се најде на некој хрватски сајт серијата е преубава интересна содржина има.
     
    На mileystar му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Barbica

    Barbica Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2010
    Пораки:
    1.309
    Допаѓања:
    489
    Само Забранета љубов ја гледав и мислам дека беше најгледлива од сите хрватски. Дека беше наивна и со лоша глума, дефинитивно, но гледлива беше.
     
  6. Adi888

    Adi888 Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    6.165
    Допаѓања:
    23.020
    Пол:
    Женски
    Ги следев скоро сите, но најмногу ми оставија впечаток Љубав у залеџу и Вила Марија.
    Ако некој негде гледа на нет од овие две, нека постави линк. :)
     
  7. Gordana10

    Gordana10 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    6.898
    Допаѓања:
    9.184
    Пол:
    Женски
    Мене некако не ми се допаѓаат, исти се како шпанските, воопшто не се оригинални.
     
  8. Barbica

    Barbica Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2010
    Пораки:
    1.309
    Допаѓања:
    489
    Моментално можете да гледате репризи на хрватски серии.

    Гордоста на Раткаеви се дава на Пинк 15 во 13 часот
    Љубов во офсајд се дава на Пинк 15 во 15.45 часот
    Изборот на Лара се дава на Канал пет плус во 15.15 часот
    Законот на љубовта се дава на Сител 3 во 18.15 часот.
     
  9. E...V...I...L

    E...V...I...L Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2012
    Пораки:
    782
    Допаѓања:
    468
    Ц, јас не фаќам Пинк 15 и изгледа нема да ја фаќам до мај некаде, а баш сакав Раткаеви да ја гледам репризно :) .
    Другите не ми се свиѓаат.
     
  10. Danilela

    Danilela Популарен член

    Се зачлени на:
    3 март 2010
    Пораки:
    2.256
    Допаѓања:
    1.807
    Сите од набројаниве сум ги гледала, само ќе ја исфрлам Најбоље године а ќе ја додадам Љубав у залеѓу. :) Што знам мене ми се допаѓаат, само глумата им е многу лоша (секоја чест на исклучоците). Забранета љубов ќе беше ок ако знаеја каде да престанат. Каква и да е серијата шпанска, хрватска,турска- повеќе ми се допаѓа кога е кратка и интересна одколку долга и досадна! Така и овие ја отупеа. |( За Ларин избор да не зборувам... ма каква шпанска- бетер ја направија. Кај нас ја прекинаа, ама од време на време читам на нет што се случува. Мислам дека Јелена Вељача треба малку да се спушти на земја. ;) Место ова да се прикажува, подобро Под среќна ѕвезда да си гледавме. Не требаше да ја прекинат и тоа во најинтересното. :lol: Гордоста на Раткаеви посебно ми се допаѓа, па можам да кажам и дека најдобра беше. Барем колку толку поучна. :)
     
  11. nate-natali

    nate-natali Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 мај 2011
    Пораки:
    33
    Допаѓања:
    4
    ма јок не ги бива ич за глума,ептен се вештачки,како да рецитираат :rofl: :rofl:
     
  12. The-Queen

    The-Queen Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2010
    Пораки:
    2.139
    Допаѓања:
    2.424
    Не ме воодушевуваат нешто хрватскиве серии, не ги бива хрватите за серии дефинитивно. Ги имам гледано Вила Марија која многу ми се допадна, беше стварно добра серија, можеби и нешто од најдоброто што го имаат Хрватите направено како серија, Забранета љубов за која се уште си се чудам зошто сум ја гледала, и што серија беше тоа |( , Не дај се Нина серија која пред се ми беше премногу смешна и глупа, но Барбара и Давид ми беа прекрасни. И тоа е тоа што имам гледано од хрватските серии. Пак ќе кажам не ги бива хрватите за ова, немаат добри сценарија, актерите им се многу здрвени и ред други работи кои не им грарантираат успех.
     
  13. Angel-Adriana

    Angel-Adriana Популарен член

    Се зачлени на:
    28 август 2012
    Пораки:
    1.085
    Допаѓања:
    555
    Јас ги гледав:
    -Не дај се Нина
    -Долина на сонцето
    -Забранета љубов
    -Изборот на Лара (Само незнам зошто Канал 5 ја преќинаа! :envy: )
    -Толку! :)
     
    На A.Fenty му/ѝ се допаѓа ова.
  14. katalina

    katalina Популарен член

    Се зачлени на:
    14 октомври 2010
    Пораки:
    1.605
    Допаѓања:
    768
    Пол:
    Женски
    Zabraneta ljubov ja gledav,mi bese interesna,ama nekako glupo zavrsi.Posledna sto ja gledav bese Pod srekna zvezda.
     
  15. Vikica.cuci

    Vikica.cuci Популарен член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2011
    Пораки:
    1.520
    Допаѓања:
    3.293
    Пол:
    Женски
    Имам гледано повеќе од хрватскиве серии, најмногу мис е има допаднтао Вила Марија, прекрасна серија баш би сакал пак да ја гледам. Исто така и Не дај се Нина ми беше премногу интересна и смешна, Патриција си ја обожавав.
    [​IMG]
     
  16. Tiki-lolipop

    Tiki-lolipop Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2013
    Пораки:
    936
    Допаѓања:
    1.284
    Од сите можни најгрди ми се хрватскиве серии. Не ги бива ич ама ич за глума. Многу ми се одвратни :puke:
     
  17. Elennaa

    Elennaa Популарен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2011
    Пораки:
    4.161
    Допаѓања:
    14.171
    Пол:
    Женски
    Ма штом се работи за југословенски серии, мислам од бивша југославија.... јас сум прва! Не пропуштам, не се пропушта тоа. :rofl: Сите што ги имате наброено, сите ги имам гледано и плус уште некои. Буквално сите ги имам гледано. :wasntme:

    • Вила Марија
      Гордоста на Раткаеви
      Изборот На Лара
      Долина На Сонцето
      Се` Ќе Биде Добро
      Обични Луѓе
      Забранета Љубов
      Не Давај Се Нина
      Љубов Во Офсајд
      Под Среќна Ѕвезда
    А овие, не знам дали се хрватски:
    Наша Мала Клиника
    Цимер Фрај
    Засекогаш Соседи
     
  18. Butterfly14

    Butterfly14 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2013
    Пораки:
    757
    Допаѓања:
    456
    Не ги сакам, воопшто не ми беа интересни.Гледав само Не дај се Нина и тоа одвреме навреме.
     
  19. Wild-GirL

    Wild-GirL Популарен член

    Се зачлени на:
    11 септември 2010
    Пораки:
    1.266
    Допаѓања:
    1.258
    Имам изгледано голем број хрватски серии:

    - Вила Марија;
    - Обични луѓе;
    - Љубов во офсајд;
    - Забранета љубов;
    - Гордоста на Раткаеви;
    - Не давај се Нина;
    - Долина на Сонцето;
    - Се` ќе биде добро;
    - Изборот на Лара;

    Во принцип, се интересни, едно време многу ги следев. Иако, не се ништо посебно, но за тепање време океј се. :)
     
  20. E...V...I...L

    E...V...I...L Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2012
    Пораки:
    782
    Допаѓања:
    468
    Последните две - да, таа НМК била копродукција меѓу Србија, Црна Гора, Хрватска и уште некој. Не ги гледав, ама знам.
     
    На Elennaa му/ѝ се допаѓа ова.