Хроно исхрана - дневно мени и слики

Дискусија во 'Диети' започната од rokiroksana, 24 септември 2013.

 1. Bozica1980

  Bozica1980 Форумски идол

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  2.444
  Допаѓања:
  180.769
  Пол:
  Женски
  Сте се распишале...:inlove: :*
  Хељда. Неправедно занемарена цело време. Одлична. Цело пакетче од 100гр го изедов.
  scv_1526110506897703774432.jpg
   
  На LollySky, hermosa, Doozy и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 2. EuHenIa

  EuHenIa Популарен член

  Се зачлени на:
  4 мај 2017
  Пораки:
  655
  Допаѓања:
  34.371
  Пол:
  Женски
  Јас вчера јадев хељда со моцарела и томато сос. Мн убаво.
  Денес два тоста од тонус леб со пршута и моцарела. Многу убаво
  Ручек скара во двор ќе се прави, вечера некој остаток од скарата ( некое стекче :) )
   
  На Doozy и Bozica1980 им се допаѓа ова.
 3. Bozica1980

  Bozica1980 Форумски идол

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  2.444
  Допаѓања:
  180.769
  Пол:
  Женски
  Не знаев како ја прави Фани потпечена со томато сос. Инаку и јас сакав така. Ми купила мајка ми еден куп кесички ќе биде почесто на мени.
   
  На Doozy му/ѝ се допаѓа ова.
 4. EuHenIa

  EuHenIa Популарен член

  Се зачлени на:
  4 мај 2017
  Пораки:
  655
  Допаѓања:
  34.371
  Пол:
  Женски
  Ја имаше на линкот Дузи што го пушти. Се вари па пропржува на путер, јас во глинено ја ставив и ставив домашно томатело ( салца) и моцареча одозгора. Се запекува и одлична е. Мм мислеше дека лазањи јадам :D
   
  На Doozy и Bozica1980 им се допаѓа ова.
 5. Bozica1980

  Bozica1980 Форумски идол

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  2.444
  Допаѓања:
  180.769
  Пол:
  Женски
  Маж ми сабајле дур ја варев ми вика јуфки ми праиш? :))))
  Ќе пробам и запечена. Немам глинено ќе треба да импровизирам ;)
   
  На Doozy и EuHenIa им се допаѓа ова.
 6. tatjanasakalieva

  tatjanasakalieva Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2012
  Пораки:
  360
  Допаѓања:
  702
  со што ја искомбинира ?
   
 7. Bozica1980

  Bozica1980 Форумски идол

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  2.444
  Допаѓања:
  180.769
  Пол:
  Женски
  Со урда. Само тоа ми се наоѓаше дома.
   
  На Doozy и tatjanasakalieva им се допаѓа ова.
 8. Doozy

  Doozy Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 април 2010
  Пораки:
  3.632
  Допаѓања:
  58.112
  Пробајте и киноа, омилена ми е, само така можам да ја сркам. :D
   
  На Hipster, hermosa и Bozica1980 им се допаѓа ова.
 9. Freckles

  Freckles Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јули 2012
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  9
  Денешно мени:
  п: кајгана пржена во маст, тонус леб без квасец и краставица
  р: јагнешко со салата од домат и краставица
  в: стек или белки со зелка салата
  Дали е во ред менито и дали е потребно тонусот без квасец да се тостира? Некаде прочитав дека лебот треба да се тостира само ако има квасец.
   
 10. Belgin1

  Belgin1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2017
  Пораки:
  596
  Допаѓања:
  4.835
  Пол:
  Женски
  @Freckles мислам дека тонусот се тостира, без разлика што е без квасец.
   
 11. BayernKa

  BayernKa Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2016
  Пораки:
  403
  Допаѓања:
  622
  Пол:
  Женски
  :hai:
  Ден 1. (по не знам кој пат :angel:)
  Доручек: Сендвич со тостиран леб Био од пекара Диме со путер и урда па турско кафе секако.
  Ручек: Телешки плескавици со салата од краставица, зелка и морков и пак кафе 8)
  Вечера: Потаж од тиквица со белка од јајце.
  Плус вежбам некои лесни вежби нешто како домашно пешачење се, 20 или 30 минути максимум.
   
  На Bozica1980 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. BayernKa

  BayernKa Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2016
  Пораки:
  403
  Допаѓања:
  622
  Пол:
  Женски
  Ден 2.
  Доручек: 3 кришки со путер, хумус, печеница и домат, кафе
  Ручек: Ослиќ со зелка салата, кафе
  Вечера: Исто како ручекот, по пола саат лимонада
  Вода успевам нешто повеќе од литро.
   
 13. BayernKa

  BayernKa Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2016
  Пораки:
  403
  Допаѓања:
  622
  Пол:
  Женски
  Ден 3.
  Доручек: исто како и вчера
  Ручек: телешка плескавица со зеленчук внатре, салата краставица и домат, кафе
  Вечера: печурки без никаков зеленчук :wasntme:
  Вода исто околу литро успевам засега.
   
  На tigrica92 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. BayernKa

  BayernKa Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2016
  Пораки:
  403
  Допаѓања:
  622
  Пол:
  Женски
  Издржав недела дена на рестрикција и -2 килограми :)
  Последниве 3,4 ќе ги топам со вонрестрикција и вежбање.8)
   
  На tigrica92 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Bozica1980

  Bozica1980 Форумски идол

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  2.444
  Допаѓања:
  180.769
  Пол:
  Женски
  Продолжи бар 28дена рестрикција.

  Денешната вечера.
  20180603_205639.jpg
   
  На Doozy и hermosa им се допаѓа ова.
 16. LollySky

  LollySky Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2016
  Пораки:
  2.917
  Допаѓања:
  13.892
  Пол:
  Женски
  Е ај и јас да ви се придружам во темава :)
  Дојде лето, време е да ги симнам наслагите. На безглутенска исхрана сум, од здравствени причини, и ми се чини дека преминот на хроно нема да ми биде толку тежок како на некој апсолутен почетник со режим на исхрана. За почеток ќе ве читам, и не ми замерувајте ако прашувам глупости :*
   
  На Doozy и Bozica1980 им се допаѓа ова.
 17. MARILENA

  MARILENA Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2015
  Пораки:
  183
  Допаѓања:
  54
  Пол:
  Женски
  Од каде ја купувате хељдата?
   
 18. Bozica1980

  Bozica1980 Форумски идол

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  2.444
  Допаѓања:
  180.769
  Пол:
  Женски
  Мојава беше од жито маркети.
   
 19. tigrica92

  tigrica92 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2014
  Пораки:
  426
  Допаѓања:
  224
  Пол:
  Женски
  Значи млечно и месно комбинација може, а млечно и јајце не?
   
 20. ArditaJ

  ArditaJ Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2015
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Млечно и месно може за појадок, а млечно и јајца може еднаш во 15 дена да се измеша - тоа се нарекува сложено јадење