Хроно исхрана - дневно мени и слики

Дискусија во 'Диети' започната од rokiroksana, 24 септември 2013.

 1. tigrica92

  tigrica92 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2014
  Пораки:
  426
  Допаѓања:
  224
  Пол:
  Женски
  Дали морам за појадок путер и месо да јадам? Може бадеми лешници или нешто слично? Баш и не ми се јаде наутро..
   
 2. CrazyOne

  CrazyOne Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 ноември 2010
  Пораки:
  1.763
  Допаѓања:
  17.365
  Пол:
  Женски
  На artemidis и tigrica92 им се допаѓа ова.
 3. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.747
  Допаѓања:
  22.384
  Пол:
  Женски
  Ај рецепти предлози за вечера? Само без риба, не сакам баш. Од среда ќе ве дружам со слики ;)
   
 4. Bozica1980

  Bozica1980 Форумски идол

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  2.444
  Допаѓања:
  180.621
  Пол:
  Женски
  ^-белки
  -печурки(потаж еден гледав лиги ми потекоа)
  -стек
  Со зелка салата, краставица, тивички...
  Досадна е вечерата знам :|
   
  На Hipster му/ѝ се допаѓа ова.
 5. coki35

  coki35 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2018
  Пораки:
  188
  Допаѓања:
  1.530
  Пол:
  Машки
  dorucekot e najvazen , i treba da bide najkallorcen.
   
 6. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.747
  Допаѓања:
  22.384
  Пол:
  Женски
  Потаж треба да напраам, ама ептен не сум вична у кујна. Брокула неќу ама гледам има некој со тиквица. Тој треба да го пробам. Јајца, стек и печурки веќе јадев, ќе ги свртам до следната недела пак...ќе умрам со вечерава, не знам што чоек да јаде више.
   
  На Bozica1980 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Bozica1980

  Bozica1980 Форумски идол

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  2.444
  Допаѓања:
  180.621
  Пол:
  Женски
  Јас вака фаќам прибелешки. Не ми е пробано ама неделава ќе е сигурно.
  Screenshot_20180729-201430.png
   
  На Animali и Hipster им се допаѓа ова.
 8. tigrica92

  tigrica92 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2014
  Пораки:
  426
  Допаѓања:
  224
  Пол:
  Женски
  Белки, стек, печурки, туна, јас додуша јадам цели јајца, некогаш кога нема да ми се јади јадам салата и неколку бадеми.
   
  На Hipster му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.747
  Допаѓања:
  22.384
  Пол:
  Женски
  Ќе пробам и јас. Изгледа многу просто, ама ќе видиме:rofl:
   
  На Bozica1980 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.747
  Допаѓања:
  22.384
  Пол:
  Женски
  -4 кила за 15 дена:party:

  Додуша уште пред 3-4 дена сум на оваа килажа, осеќам дека стагнирам, а се хранам мн правилно, ама знам дека си е нормален процес. Малку ми е стана напорно со готвење, зашто сама морав да си праам и појадок и ручек и вечера, ама тоа е инцидентни ситуации, сеа пак ми се врати помошта, барем ручек ме спасува, доаѓам дома на пауза на зготвено. Ама тва е, издржав 4-5 дена.

  Почнав да јадам поише месе со вечера, претежно пилешко, секој втор ден тоа, зашто туна не можам, ама јбига бољи пилешко него само салата.

  Сакам барем уште 7-8 кила да симнам со диетава. Тамн после ќе ми останат нешто ситно 3-4 кила а за тоа знам дека треба убаво потење на гз и внимање. Планирам и после да продолжам со хроно ама вон рестрикција, да јадам некад овошје, ориз и компир (варени). Благо си реков нема до нова година и никакви грцки/соленки/чипови/сосови. Леб тук таму може ќе јадам не хроно ама интегрални има со квасец што се.

  Сепак за толку малку време е голем резултат, и пред се ја не сум гладна, што е најбитно (highfive)
   
  На Animali, Antebellum, Belgin1 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 11. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.747
  Допаѓања:
  22.384
  Пол:
  Женски
  На прагот на 20тиот ден -5 кила:party:

  Денес бев да пазарам се што ќе ми треба за наредна недела од оброци и сфатив дека јадам повеќе од порано. Со тоа што количински не јадам премногу месо (не поише од 200-250 грама у оброк) ама салати дефинитивно. Една голема зелка ја јадам у 3 дена макс. Порано зелка со молење еднаш неделно дали јадев. Марула сум јадела секад по една неделно, сеа две јадам до три. Домати 2 кила, Краставици 3. Почнав да купувам хроно леб од еден германски, го има у Веро и у Кам, со квасец е ама го стават на тостер и тој ме најадува мн повеќе од другите и вкусен е ептен. Тонус и фурна диме ми се одвратни, само тој еден на унилукс ми е многу вкусен ама тешко се наоѓа и малку трае 3-4 дена макс (што е добро зашто вајда нема многу хемикалии).

  Утки немам многу напраено освен што јадев еднаш аргета паштета за појдок место домашна (упс) и јадам за вечера јајца-пилешко-печурки само, по тој редослед што е реално не многу разноврсно ама тоа е, ми е згади од туна.

  Кафиња пијам по две, мн ретко 3. После мн напорен тренинг знам да изедам шака бадеми, секако тренингот ми е до 9, ќе кснам у 9ипол до 11ипол е сварено и си легнувам. На просек у тренинг се трошо по минумим 500 калории, па не сакам телото толку да го истрошувам и решив да правам искличок само после вежбање.
  Релативно издржувам, преку ден ич не ми се јаде, вечера претежно со сила ја јадам, ама а чукне 10-11 навечер ја сум мртва гладна, како ништо да не ми дале во уста цел ден. Проклета навика да јадам у 12, многу ме мачи. Ама издржувам, пијам шише вода и у кревет( сабајле трчам одма да мочам:rofl:)
  Јас лимонади мн не пијам, па ни чаеви, не ми се вкусни, само вода, ама вода по 4 литри на ден, ама затоа мочам по 5-6 пати. Ко дете некое. Ми фали цедевита како ништо друго на светот ама ќе издржам, у рестрикција нема да пробам, после ќе си ограничувам неделно на 3-4 (по 2 пиев на ден порано:sweat:)
  Ми фали шеќер во кафето, многу. Планирам да купам бадемово млеко, колку толку да ми има некој вкус, не за друго дома нес не се издржува само со вода. На работа/у кафич еспресо од машина се трпи, секако е наменето за без млеко.

  Ми фалат пуканки, домашни, без сол и зејтин, варен компир и веге лазања. Коа ќе дојдам до некоја килажа од -8 до сеа ќе се частам домашна лазања. Јбг еднаш и две недели или у месец нема да ме напраи стока. Плус еднаш се живее:D8)
   
  На 1209, agios и Bozica1980 им се допаѓа ова.
 12. Bozica1980

  Bozica1980 Форумски идол

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  2.444
  Допаѓања:
  180.621
  Пол:
  Женски
  20181108_193638.jpg
  Зошто вечерите се најдосадни. Печурки, тиквички и салата зелка. Имаше повеќе ама ја изедов дур другото се печеше :)
   
  На Animali, senza.parole и Doozy им се допаѓа ова.
 13. SexyLady

  SexyLady Популарен член

  Се зачлени на:
  5 септември 2010
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  3.256
  Пол:
  Женски
  Појадок: тонус со путер, намаз од жолчки од варени јајца, домашен хумус, ајвар, чадена печеница, краставички.
  Ручек: Манџа со свинско и зелка салата.
  Вечера: Печени крилца и зелка салата.

  1 рестрикција помината, веќе во втората. Прва рестрикција -7 кг. :dance:
   
  На vectra20 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. LiveWild

  LiveWild Активен член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2018
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  26
  Пол:
  Женски
  Kakva pecenica zimash

  Kak
  Kakva pecenica koristish
   
  Последна измена од модератор: 15 декември 2018
 15. En4e_21

  En4e_21 Активен член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2017
  Пораки:
  43
  Допаѓања:
  14
  Пол:
  Женски
  Дали некој има искуство со Срце - центар за внатрешни болести (хроно пакет).
  Благодарам однапред
   
 16. Ginger^

  Ginger^ Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 март 2015
  Пораки:
  2.497
  Допаѓања:
  41.653
  Пол:
  Женски
  Почнав од 21ви. Има ли херои за да тргнеме заедно во вселената на ...пеперутките?:o:D
   
 17. peperutche21

  peperutche21 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јуни 2015
  Пораки:
  308
  Допаѓања:
  902
  Пол:
  Женски
  Со лесно, јас од денес почнав
   
  На Ginger^ му/ѝ се допаѓа ова.
 18. blueberry23

  blueberry23 Активен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2018
  Пораки:
  96
  Допаѓања:
  98
  Пол:
  Женски
  Девојки ајде помош за оволактовеге мислам се вика, за другарка ми сака да премине од рестрикција и не и е јасно што смее. Боранија, грав, компир колку често? Што е различно од рестрикцијата? Поздрав.
   
 19. Iva9612

  Iva9612 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2019
  Пораки:
  355
  Допаѓања:
  460
  Пол:
  Женски
  читам и гледам стварно многу има јадење во оваа диета?
  Како е можно толку да јадеш,а да се слабее?
   
 20. Belabelinakinder

  Belabelinakinder Популарен член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2016
  Пораки:
  1.803
  Допаѓања:
  23.401
  Пол:
  Женски
  Не е диета туку режим на исхрана ако не планираш цел живот да си на режим не почнувај мој совет а се слабее јас за една рестрикција ослабев 10 и престанав ми се смачи од месо и одма ги вратив кг