Хроно исхрана - дневно мени и слики

Дискусија во 'Диети' започната од rokiroksana, 24 септември 2013.

 1. Summer16

  Summer16 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 декември 2018
  Пораки:
  575
  Допаѓања:
  1.327
  Пол:
  Женски
  Некое друго искуство од тие што ја држеле диетава? Јас сакам да ја почнам но некако тешка ми делува а не верувам дека би издржала без минимум благо.
   
  На Osamena devojka му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Osamena devojka

  Osamena devojka Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 декември 2018
  Пораки:
  265
  Допаѓања:
  1.219
  Пол:
  Женски
  Lele I jas sakam da pocnam eli od utre eli sabota neznam dali ke mozam zasto obicno popladne ne jadam samo nekoj pat navecer
   
 3. Сончоглед

  Сончоглед Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2015
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  7
  Пол:
  Женски
  Здраво, некој да не знае каде можам да ја купам/симнам книгата, но од Др. Делабо???
   
 4. Zabce.1.12

  Zabce.1.12 Активен член

  Се зачлени на:
  29 август 2018
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  11
  Пол:
  Женски
  Во животот поубаво не сум се осеќала,останав бремена и некако се залагав да почнам пак да јадам се и сешто.Едвај чекам наредна прилика повторно да почнам и никогаш да не прекинам.Не е диета туку начин на исхрана.3 месеци - 17 кила цело време на рестрикција и не се секирам за благото,јас бев зависник од шеќер и па се одвикнав сеуште се чудам како ама ми успеа
   
  На KiT, Summer16 и riba79 им се допаѓа ова.
 5. BayernKa

  BayernKa Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2016
  Пораки:
  400
  Допаѓања:
  622
  Пол:
  Женски
  Овде имаш цела тема за хроно според Делабо, може ќе ти користи
  https://www.ana.rs/forum/index.php?topic=211786.0
   
  На Сончоглед му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Summer16

  Summer16 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 декември 2018
  Пораки:
  575
  Допаѓања:
  1.327
  Пол:
  Женски
  Блазе си ти, јас и од леб ќе се одвикнам ама од благо никако.. Дневно ако не каснам нешто благо, веднаш сум нервозна :D
   
 7. fluffy pie

  fluffy pie Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2017
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Вака имам потреба од диета а на дедо ми му е роденден и сакам да му направам торта, а баба ми не јаде јајце има проблем со жолчката, а на интернет повеќето состојки за торти ми се прескапи што ги има може да ме посоветувате.
   
 8. Belabelinakinder

  Belabelinakinder Популарен член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2016
  Пораки:
  1.803
  Допаѓања:
  23.391
  Пол:
  Женски
  Kupi gotovi panispani svari pudinzi I ete ti torta ili so rozen kori napravi ili pesok torta
   
 9. annaitose26

  annaitose26 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 март 2010
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Женски
  Здраво од вчера ја почнав и јас :)
  П: леб (нутри и дали смеам совет ве молам) со путер, патлиџан, кисело млеко со краставички и ленено семе) , кафе
  Р: марула салата со туна, кафе , чај од нане вода
  В: исто
  Денес : п: хроно лепчиња, краставичка со ленено семе и кисело млеко , кулен па кафе
  Р: стек , брокула,краставички

  Дали каков и да е лебот мора под тостер?

  Бананата ми смета и мене стеашно за било кој период во текот на денот .. мислев единствена сум ☺️

  Каде купуваш хељда ? Фала однапрњд
   
  Последна измена од модератор: 20 јуни 2020
  На Bozica1980 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Bozica1980

  Bozica1980 Форумски идол

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  2.444
  Допаѓања:
  180.425
  Пол:
  Женски
  Оваа беше од "жито маркет". Има во деловите за "здрава храна" во поголемите маркети или во "био" продавниците.