1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Хрчак

Дискусија во 'Дом' започната од DarkHous, 21 август 2020.

?

Дали сте имале хрчак за милениче?

 1. Да, кога бев мала

  0 глас(а)
  0,0%
 2. Да, уште чувам

  1 глас(а)
  50,0%
 3. Не, не сакам такви животни

  0 глас(а)
  0,0%
 4. Не, но сакам да чувам

  1 глас(а)
  50,0%
 1. DarkHous

  DarkHous Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 август 2015
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Барав на форумот и неможев да најдам слична тема па решив да направам.

  Пред една недела си купив хрчак.
  За нивната грижа не знам многу, секојдневно учам нови работи.
  Доколку некој чувал хрчаци нека сподели искуства.
  Каква храна јаде?
  Како ја троши енергијата (освен во топка)?
  Дали е во ред да го вадам од кафезот често за да си го галам?