Хулахопки и сандали. Да или не?

Дискусија во 'Мода и стил' започната од Gerberce, 20 јануари 2011.

 1. AlicaInWonderland

  AlicaInWonderland Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  3.431
  Допаѓања:
  9.227
  Јас сум за, ако знае некој да искомбинира (а тоа е ептен ретко)
  Првите две комбинации - :inlove: мада јас не би имала храброст вака да излезам (барем не у мк:) )
  а останати две грдоооо, ептен грдо, е за вакви комбинации едно големо НЕ! Исто и не гласам за сандали со обична хулахопка...каде всушност е тука креативноста....
   

  Прикачени фајлови:

 2. TheCandy880

  TheCandy880 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 август 2010
  Пораки:
  3.992
  Допаѓања:
  6.298
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  [​IMG]
  Мене лично ми се допаѓа ова дебели хулахопки како што е сликите(но :!: се прашувам дали некогаш би облекла) ...А она проѕирни хулахопки :shake: не ми се допаѓа на отворени чевли..
   
 3. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.523
  ТаЈа работа не. :shake:
  Јас хулахопки не поднесувам на себе, ретко и ги облекувам, па тој редок свечен чин не го сквернавам со ова модно лудило.
  Не оди, ниту е вкусно за око, а само замислувам на факторот практичност и удобност. :^)
   
 4. Neytiri

  Neytiri Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  1.289
  Допаѓања:
  2.450
  Па не можам да сфатам како воопшто успеваат да одат во сандали со хулахопки ?? Се лизгааа :?: Сандалите ми се омилени баш поради тоа што ногата ми е гола и се чувствувам убаво и воопшто не ми паѓа на памет да ставам хулахопки или нешто затворено во лето, а сандалите се за во ЛЕТО !! Од хулахопки имам потреба во зима, на есен и на пролет кога е поладно, а во зима сигурно нема да ставам сандали !! |( Никогаш не сум носела нема ни да носам од причина што изгледа многу лошо, не е удобно и едноставно сандали со хулахопки никако не можам да ги сврзам :x
   
 5. K.e.ll.y

  K.e.ll.y Популарен член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2010
  Пораки:
  501
  Допаѓања:
  284
  Јас ќе кажам едно големо НЕ!
   
 6. macence85

  macence85 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 август 2010
  Пораки:
  1.217
  Допаѓања:
  817
  Сепак не..иако има и примери на кој им успева ова и не стои лошо, врз мене не фала...Си се знае шо оди со хулохопка,сега има преубави салонки,жално е да комбинираш сандали и хулохопки. ;) Плус ќе и се приклучам на Тренди и кога мора одвај се пикам во нив..туку ќе ме жулат, чешат, се нешто ќе ми фали..damn you хулохопки :lol:
   
 7. OrdinaryGirl

  OrdinaryGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  1.453
  Допаѓања:
  490
  Категорично НЕ!
  Ни дебели, ни тенки, ни никакви хулахопки на сандали, а уште помалку чорапи :^) :^)
   
 8. blueeparadise

  blueeparadise Популарен член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2010
  Пораки:
  3.005
  Допаѓања:
  5.273
  Па зависи. Ако добро се искомбинира, зoшто да не. Но, сепак јас ова на мене - никогаш не би носела. Не сакам многу, многу да експериментирам и да испаднам некој фрик.


  [​IMG]
  [​IMG]

  E овие комбинации ми се свиѓаат на пример. :)

  А овие никако не можам да си ги замислам. :x


  [​IMG]
  [​IMG]
  Ауч! Чорапа со сандала, и тоа каква. :x :lol:
  [​IMG]
  [​IMG]

  Ни овие не ми се свиѓаат. Не се нешто подобро. :?: :tmi:
   
  На Kolumbo му/ѝ се допаѓа ова.
 9. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.096
  Допаѓања:
  4.402
  Пол:
  Женски
  Хулахопки и сандали се носат во ептен свечени пригоди, кога е невкусно да се облечат чизми, а еднакво невкусно е и нозете да бидат голи.
  Се мисли на свечени сандали, не обични летни туку светкави, со отворени прсти или отворена пета, тенка сјајна штикла...такви отприлика.
  И јас се чудев, некако комбинацијата хулахопки и сандали не ми е типична, ама во модата е сосема прифатлива. Е сега кој како си сака :)

  Не вакви сандали
  [​IMG]
  туку вакви
  [​IMG]
  :D
   
 10. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  4.808
  Допаѓања:
  68.629
  Пол:
  Женски
  Во ниту еден случај не ми се допаѓа и не би носела. Без разлика дали има појачување напред или не хулахопка си е хулахопка. Значи секоја обувка што е отворена кај прстите не е за со хулахопки.
   
 11. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.159
  Допаѓања:
  15.272
  Oва се кондури-салонки и хулахопки секако. Не се сандали :)

  Иначе колку и да е свечена сандалата за мене таа е летна а не зимска па да оди со хулахопки.
  Е ова е неубаво.
  [​IMG]

  Е вака се носи сандала!
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На blueeparadise му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Miss-Independent

  Miss-Independent Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2010
  Пораки:
  2.292
  Допаѓања:
  5.646
  Луѓе само мене ли ми се свиѓа бе а? :^)
  Секако сеа не зборам за хулахопки месо боја на свечана сандала , ама дебели или дезенирани хулахопки на такви типски сандали,или на отворени кондури, баш убаво ми изгледа :wasntme:
  Едит:На вакво нешто мислев
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На Kolumbo, soncicko, Angelche и 2 други им се допаѓа ова.
 13. Ashling

  Ashling Популарен член

  Се зачлени на:
  19 декември 2010
  Пораки:
  1.228
  Допаѓања:
  2.570
  Не.
  Барем мене грдо ми делува.
  За тоа постојат салонки.
  Впрочем сандалите според мене на лето и доцна пролет треба да се носат.
  А,тогаш и не ти требаат баш хулахопки.
   
 14. Marina89

  Marina89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јуни 2010
  Пораки:
  320
  Допаѓања:
  42
  Сандали и хулахопки воопштно не ми одат заедно,многу се нервирам кога ке го видам тој работ напред :@ воопшто не ми е елегантно барем мене :!:
   
 15. gossip-girl

  gossip-girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2010
  Пораки:
  351
  Допаѓања:
  217
  Мене пак ми се допаѓа, или можеби не, не можам да се одлучам....да би носела но само ако се во боја, никако безбојни хулахопки !
  [​IMG]
  не, не, не.
  [​IMG]
  а пак ова ми е интересно !

  Сепак се зависи од тоа како ќе искомбинирате :)
   
 16. Ruza.Ruzica

  Ruza.Ruzica Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2011
  Пораки:
  189
  Допаѓања:
  24
  Не, не и не.Класични прозирни хулахопки со сандали е тоа поштено не оди.Ни Ugly Betty не конзумира таква дрога :D Сепак хеланки во боја се нешто друго зависи до вкусот кој како сака но секако неможе секој да експериментира модата не е играчка за мали девојчиња туку за големи. ;)
   
 17. Cvet1

  Cvet1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2011
  Пораки:
  41
  Допаѓања:
  6
  Никакооооо!!!!!!!
  освен за кондура со отворен прст. Кога ке видам некоја убава девојка со вакво нешто ми се губи мислењето за неа. Сандалите се летни обувки и се наметени за летен период на боси нозе и глупаво е да експериментираме со хулахопки.
   
 18. Glamour

  Glamour Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2010
  Пораки:
  135
  Допаѓања:
  42
  My point exactly!
  Според мене ако можеш убаво да искомбинираш, зашто да не :)
   
  На Kolumbo и soncicko им се допаѓа ова.
 19. LivingGlam

  LivingGlam Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  5.210
  Допаѓања:
  54.257
  Пол:
  Женски
  Месо боја свадбарска хулахопка, или било која друга тенка хулахопка на сандала - никако! :shake:
  Е сега овие дебелите дезенирани хулахопки на сандали интересно ми изгледаат на пистите и на слики, ама јас не би облекла. И сигурна сум дека за некои десет години модниот свет ќе го мајтапи овој тренд како што ние сега се зафркаваме за модата во деведесеттите.
   
 20. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.159
  Допаѓања:
  15.272
  Moже да прашам во кое годишно време би ги носеле летните сандали и зимските хулахопки?
  Јас сум за прекршување модни правила, ама не и за она поделба на летни и зимски работи. Кое тука апсолутно се прекршува.

  Видов познативе што ги носат имат капути на себе.
  Значи зима. Ахам. А во зима јас и секој нормален носи чизми за да не студи. Вајда нема да носам сандала со 3 ременчиња и хулахопка, која колку и да е дебела е хулахопка само. И надвор снег.
  И после бронхитис :D

  Aко носевме се од модниве писти и од холивуд кај ќе ни беше крајот. Ќе носевме лимови на нас. ќе носевме пластики. Ќе носевме секакви испомешани шари на себе. Ќе бевме цели во проѕирно. Не дај боже да ја следевме високата мода на Меквин :lol:

  Јас сум пред се за удобност. А хулахопка и сандала тоа не дава. Или ќе смрзнеш (во зима ако ги носиш) или ќе се свариш (во лето ако ги носиш).

  А онаа розева чарапа и кафена хулахопка ми изгледа како за награда сељак на годината. Се извинувам :$
   
  На anaja1, faye, sweetheart10 и 1 друга личност им се допаѓа ова.