1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Хулахопки и сандали. Да или не?

Дискусија во 'Мода и стил' започната од Gerberce, 20 јануари 2011.

  1. AlicaInWonderland

    AlicaInWonderland Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    3.622
    Допаѓања:
    9.762
    Јас сум за, ако знае некој да искомбинира (а тоа е ептен ретко)
    Првите две комбинации - :inlove: мада јас не би имала храброст вака да излезам (барем не у мк:) )
    а останати две грдоооо, ептен грдо, е за вакви комбинации едно големо НЕ! Исто и не гласам за сандали со обична хулахопка...каде всушност е тука креативноста....
     

    Прикачени фајлови:

  2. TheCandy880

    TheCandy880 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 август 2010
    Пораки:
    3.992
    Допаѓања:
    6.303
    Пол:
    Женски
    [​IMG]
    [​IMG]
    Мене лично ми се допаѓа ова дебели хулахопки како што е сликите(но :!: се прашувам дали некогаш би облекла) ...А она проѕирни хулахопки :shake: не ми се допаѓа на отворени чевли..
     
  3. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.596
    ТаЈа работа не. :shake:
    Јас хулахопки не поднесувам на себе, ретко и ги облекувам, па тој редок свечен чин не го сквернавам со ова модно лудило.
    Не оди, ниту е вкусно за око, а само замислувам на факторот практичност и удобност. :^)
     
  4. Neytiri

    Neytiri Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    1.289
    Допаѓања:
    2.457
    Па не можам да сфатам како воопшто успеваат да одат во сандали со хулахопки ?? Се лизгааа :?: Сандалите ми се омилени баш поради тоа што ногата ми е гола и се чувствувам убаво и воопшто не ми паѓа на памет да ставам хулахопки или нешто затворено во лето, а сандалите се за во ЛЕТО !! Од хулахопки имам потреба во зима, на есен и на пролет кога е поладно, а во зима сигурно нема да ставам сандали !! |( Никогаш не сум носела нема ни да носам од причина што изгледа многу лошо, не е удобно и едноставно сандали со хулахопки никако не можам да ги сврзам :x
     
  5. K.e.ll.y

    K.e.ll.y Популарен член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2010
    Пораки:
    580
    Допаѓања:
    362
    Јас ќе кажам едно големо НЕ!
     
  6. macence85

    macence85 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 август 2010
    Пораки:
    1.217
    Допаѓања:
    821
    Сепак не..иако има и примери на кој им успева ова и не стои лошо, врз мене не фала...Си се знае шо оди со хулохопка,сега има преубави салонки,жално е да комбинираш сандали и хулохопки. ;) Плус ќе и се приклучам на Тренди и кога мора одвај се пикам во нив..туку ќе ме жулат, чешат, се нешто ќе ми фали..damn you хулохопки :lol:
     
  7. OrdinaryGirl

    OrdinaryGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2010
    Пораки:
    1.453
    Допаѓања:
    497
    Категорично НЕ!
    Ни дебели, ни тенки, ни никакви хулахопки на сандали, а уште помалку чорапи :^) :^)
     
  8. blueeparadise

    blueeparadise Популарен член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2010
    Пораки:
    3.546
    Допаѓања:
    6.312
    Па зависи. Ако добро се искомбинира, зoшто да не. Но, сепак јас ова на мене - никогаш не би носела. Не сакам многу, многу да експериментирам и да испаднам некој фрик.


    [​IMG]
    [​IMG]

    E овие комбинации ми се свиѓаат на пример. :)

    А овие никако не можам да си ги замислам. :x


    [​IMG]
    [​IMG]
    Ауч! Чорапа со сандала, и тоа каква. :x :lol:
    [​IMG]
    [​IMG]

    Ни овие не ми се свиѓаат. Не се нешто подобро. :?: :tmi:
     
    На Kolumbo му/ѝ се допаѓа ова.
  9. irenna

    irenna Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    3.097
    Допаѓања:
    4.453
    Пол:
    Женски
    Хулахопки и сандали се носат во ептен свечени пригоди, кога е невкусно да се облечат чизми, а еднакво невкусно е и нозете да бидат голи.
    Се мисли на свечени сандали, не обични летни туку светкави, со отворени прсти или отворена пета, тенка сјајна штикла...такви отприлика.
    И јас се чудев, некако комбинацијата хулахопки и сандали не ми е типична, ама во модата е сосема прифатлива. Е сега кој како си сака :)

    Не вакви сандали
    [​IMG]
    туку вакви
    [​IMG]
    :D
     
  10. marama

    marama Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2010
    Пораки:
    6.137
    Допаѓања:
    88.567
    Пол:
    Женски
    Во ниту еден случај не ми се допаѓа и не би носела. Без разлика дали има појачување напред или не хулахопка си е хулахопка. Значи секоја обувка што е отворена кај прстите не е за со хулахопки.
     
  11. rossonerka

    rossonerka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 април 2010
    Пораки:
    4.160
    Допаѓања:
    15.287
    Oва се кондури-салонки и хулахопки секако. Не се сандали :)

    Иначе колку и да е свечена сандалата за мене таа е летна а не зимска па да оди со хулахопки.
    Е ова е неубаво.
    [​IMG]

    Е вака се носи сандала!
    [​IMG]
    [​IMG]
     
    На blueeparadise му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Miss-Independent

    Miss-Independent Популарен член

    Се зачлени на:
    10 мај 2010
    Пораки:
    2.292
    Допаѓања:
    5.649
    Луѓе само мене ли ми се свиѓа бе а? :^)
    Секако сеа не зборам за хулахопки месо боја на свечана сандала , ама дебели или дезенирани хулахопки на такви типски сандали,или на отворени кондури, баш убаво ми изгледа :wasntme:
    Едит:На вакво нешто мислев
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
    На Kolumbo, soncicko, Angelche и 2 други им се допаѓа ова.
  13. Ashling

    Ashling Популарен член

    Се зачлени на:
    19 декември 2010
    Пораки:
    1.228
    Допаѓања:
    2.577
    Не.
    Барем мене грдо ми делува.
    За тоа постојат салонки.
    Впрочем сандалите според мене на лето и доцна пролет треба да се носат.
    А,тогаш и не ти требаат баш хулахопки.
     
  14. Marina89

    Marina89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јуни 2010
    Пораки:
    320
    Допаѓања:
    42
    Сандали и хулахопки воопштно не ми одат заедно,многу се нервирам кога ке го видам тој работ напред :@ воопшто не ми е елегантно барем мене :!:
     
  15. gossip-girl

    gossip-girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 ноември 2010
    Пораки:
    351
    Допаѓања:
    218
    Мене пак ми се допаѓа, или можеби не, не можам да се одлучам....да би носела но само ако се во боја, никако безбојни хулахопки !
    [​IMG]
    не, не, не.
    [​IMG]
    а пак ова ми е интересно !

    Сепак се зависи од тоа како ќе искомбинирате :)
     
  16. Ruza.Ruzica

    Ruza.Ruzica Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2011
    Пораки:
    197
    Допаѓања:
    24
    Не, не и не.Класични прозирни хулахопки со сандали е тоа поштено не оди.Ни Ugly Betty не конзумира таква дрога :D Сепак хеланки во боја се нешто друго зависи до вкусот кој како сака но секако неможе секој да експериментира модата не е играчка за мали девојчиња туку за големи. ;)
     
  17. Cvet1

    Cvet1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2011
    Пораки:
    41
    Допаѓања:
    6
    Никакооооо!!!!!!!
    освен за кондура со отворен прст. Кога ке видам некоја убава девојка со вакво нешто ми се губи мислењето за неа. Сандалите се летни обувки и се наметени за летен период на боси нозе и глупаво е да експериментираме со хулахопки.
     
  18. Glamour

    Glamour Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 декември 2010
    Пораки:
    135
    Допаѓања:
    42
    My point exactly!
    Според мене ако можеш убаво да искомбинираш, зашто да не :)
     
    На Kolumbo и soncicko им се допаѓа ова.
  19. LivingGlam

    LivingGlam Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 септември 2010
    Пораки:
    6.100
    Допаѓања:
    56.330
    Пол:
    Женски
    Месо боја свадбарска хулахопка, или било која друга тенка хулахопка на сандала - никако! :shake:
    Е сега овие дебелите дезенирани хулахопки на сандали интересно ми изгледаат на пистите и на слики, ама јас не би облекла. И сигурна сум дека за некои десет години модниот свет ќе го мајтапи овој тренд како што ние сега се зафркаваме за модата во деведесеттите.
     
  20. rossonerka

    rossonerka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 април 2010
    Пораки:
    4.160
    Допаѓања:
    15.287
    Moже да прашам во кое годишно време би ги носеле летните сандали и зимските хулахопки?
    Јас сум за прекршување модни правила, ама не и за она поделба на летни и зимски работи. Кое тука апсолутно се прекршува.

    Видов познативе што ги носат имат капути на себе.
    Значи зима. Ахам. А во зима јас и секој нормален носи чизми за да не студи. Вајда нема да носам сандала со 3 ременчиња и хулахопка, која колку и да е дебела е хулахопка само. И надвор снег.
    И после бронхитис :D

    Aко носевме се од модниве писти и од холивуд кај ќе ни беше крајот. Ќе носевме лимови на нас. ќе носевме пластики. Ќе носевме секакви испомешани шари на себе. Ќе бевме цели во проѕирно. Не дај боже да ја следевме високата мода на Меквин :lol:

    Јас сум пред се за удобност. А хулахопка и сандала тоа не дава. Или ќе смрзнеш (во зима ако ги носиш) или ќе се свариш (во лето ако ги носиш).

    А онаа розева чарапа и кафена хулахопка ми изгледа како за награда сељак на годината. Се извинувам :$
     
    На anaja1, faye, sweetheart10 и 1 друга личност им се допаѓа ова.