Хулахопки и сандали. Да или не?

Дискусија во 'Мода и стил' започната од Gerberce, 20 јануари 2011.

 1. Gerberce

  Gerberce Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2011
  Пораки:
  83
  Допаѓања:
  56
  Уф колку многу критики... добро, знам, свесна сум за се, неретко добивам прекорни и згрозувачки погледи од девојки, ама јас не сум конформист и држам до моите луди идеи без оглед колку и да не се во согласност со општо прифатеното мислење...

  Еве една слика од мене од нова година што бевме... јас сепак добив доста комплименти од другарките и неколку други пријателки дека фино изгледам, се надевам дека нема многу да ме оцрните сега :(

  [​IMG]
   
 2. Isidora-Veles

  Isidora-Veles Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јули 2010
  Пораки:
  169
  Допаѓања:
  124
  Не.Мене лично тоа не ми се допаѓа и не ми личи.Сандалите се носат на лето и ногата треба да биде боса.Ако сакаш да носиш хулахопки ,тогаш носи салонки ;)
   
 3. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.909
  Gerberce ни мене не ми се допаѓа . А сакам да те прашам , зошто ти требале хулахопкиве ? Многу подобро би било без .На оваа комбинација ич не ти биле потребни .
   
 4. ciribiribela

  ciribiribela Популарен член

  Се зачлени на:
  12 август 2010
  Пораки:
  1.272
  Допаѓања:
  631
  Пол:
  Женски
  Мене ми се допаѓа,поелегантно изгледа нога во таква хулахопка, одошто гола. Имам носено и јас,не се ни приметува многу, ако не загледаш убаво. Мразам темна хулахопка на сандала, а вака без боја може.
   
 5. Gerberce

  Gerberce Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2011
  Пораки:
  83
  Допаѓања:
  56
  Па пред се обожавам хулахопки, кога не ги носам се осеќам ко гола да сум... и плус - зима е, да се појавев со боси нозе мислам дека бетер фрик ќе бев. А немам некои салонки (се ми се црни и кафеави) кои можам да ги искомбинирам на тоа фустанче, ќе требаше да облечам црно фустанче, а здебелена сум и не ме фаќаат тие што ги имам.
   
 6. ciribiribela

  ciribiribela Популарен член

  Се зачлени на:
  12 август 2010
  Пораки:
  1.272
  Допаѓања:
  631
  Пол:
  Женски
  Ти си супер згодна цура и хулахопките одлично ти стојат, кај се видело гола нога на сандала во зима. Како што кажав вака безбојни хулахопки само и даваат сјај на ногата, Супер си!!!
   
 7. Gerberce

  Gerberce Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2011
  Пораки:
  83
  Допаѓања:
  56
  Фала ти ciribiribela :) ама не сум сега супер згодна, бев... сеа имам бутови ко солунски диреци, ама на пролет ќе почнам да џогирам па ваљда ќе симнам.
  Мило ми е што ти се допаѓа тоа што го носам, а јас кога носам сандали, не само во зима, секогаш носам хулахопки од повеќе причини - како што реков - без нив се осеќам го гола да сум и најважно од се заради прстите што се секогаш прибрани и стојат на место и не се расфрлаат или пикаат по ремчињата (особено малиот прст).
   
 8. ehrgeizig123

  ehrgeizig123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2010
  Пораки:
  427
  Допаѓања:
  157
  Според мене зависи на каква сандала ќе ги носиш.Во никој случај не би носела хулахопки на оние сандали што се апла летни,со 2-3 ремчиња. Ама пример на некоја погруба сандала, што е помалку отворена би носела дебели хулахопки и мислам дека би изгледало многу убаво. Пример вака. [​IMG]
   
  На Kolumbo му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Gerberce

  Gerberce Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2011
  Пораки:
  83
  Допаѓања:
  56
  Еве од пред неколку години кога си бев слаба :'(
  Занемарете го фустанчето, сега се чудам со кој памет го носев...

  [​IMG]
   
 10. blond

  blond Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  2.251
  Допаѓања:
  4.685
  Ех и јас имам носено месо боја хулахопки на такви со отворен прст од напред. Ама тоа не се сандали со две-три ременички !
   
  На Kolumbo и rossonerka им се допаѓа ова.
 11. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.832
  Пол:
  Женски
  Сум видела вакви комбинации доста често, но јас сум за категорично НЕ. Оваа комбинација ми делува тотално грдо, и извинете на тие што носите, ептен смотано, светкав ефект на нозете може да се добие со масло, со млеко за тело со светки, а вака, ко ептен да се немало што да се облечи. Ај побрзо да сфатам на оние чевли со малку отворен прст напред, како некако, ама на сандали со ремчиња, ептен летни, како прво во зима ги пакувам некаде,нема шанси да носам, па не да ставам хулахопки. Сандалите се летни обувки, џабе не се викаат така :)
   
  На bona му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Legadema

  Legadema Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2010
  Пораки:
  279
  Допаѓања:
  490
  Пол:
  Женски
  Добро ти излегла коминацијата на првата слика не се приметуваат хулахопките (ја не ги видов) инаку јас лично не ја сакам таа комбинација хулахопка и сандала=не.
   
 13. snezan4e

  snezan4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2010
  Пораки:
  294
  Допаѓања:
  1.134
  Лично никогаш не би носела,некако ми е грда комбинација.
   
 14. ph.orhideja

  ph.orhideja Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јануари 2011
  Пораки:
  1.136
  Допаѓања:
  45.754
  Пол:
  Женски
  А да ги прашам тие што сандалите ги класифицираат стриктно во летна гардероба , дали во зима носат маички или џемпери со кратки ракави?
  Материјалите може да се поделат на зимски и летни,сигурно во лето нема да се носи џемпер со кратки ракави.
  А што се однесува на комбинацијата сандали со хулахопки,јас мислам дека со подебели хулахопки е многу модерно.
   
 15. la-chicka

  la-chicka Популарен член

  Се зачлени на:
  21 април 2010
  Пораки:
  1.332
  Допаѓања:
  1.571
  Пол:
  Женски
  Сандала и проѕирна хулакопка :puke: - НЕ! (барем според мој вкус :worried: )

  Кога би носела тоа ќе биде со темни хулахопки, кај што не се гледаат прстите и не со сандали, сепак со некои чевли што ќе бидат отворени да, но нема да личат на сандали! Или друга варијанта, исто отворени чевли со некои подебели дизајнирани хулахопки :)

  Пример :)

  [​IMG]

  или

  [​IMG]

  :hai:
   
 16. gami

  gami Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2010
  Пораки:
  628
  Допаѓања:
  122
  Мене лично не ми се допаѓа комбинацијата хулахопки и сандали и јас никогаш не би носела. Според мене сандалите се за боса нога, а салончиња, чизмички за со хулахопка. Некако не ми изгледа убаво:?:
   
 17. NotInLove88

  NotInLove88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 декември 2010
  Пораки:
  159
  Допаѓања:
  77
  Нееееееееееееееее дефинитивно !!!!!!!! :puke:
   
 18. Danilela

  Danilela Популарен член

  Се зачлени на:
  3 март 2010
  Пораки:
  2.256
  Допаѓања:
  1.803
  Не!Никако!
  Значи тоа ми е нешто најглупаво и најсељачки(несакам никого да навредам).
  Во лето може да се случи да облечам хулахопки но само оние свилените,нога боја,што нема да се забележуваат дека ги носам туку само сјај ке даваат.Не на сандали,туку на ципели.И тоа само во случај да одам некаде на свадба или такво нешто,па поубаво да ми изгледаат нозете.
  Хулахопки и сандали никогаш нема да облечам,ама баш НИКОГАШ!!!Па и на сите модни писти и сите околу мене така да шетаат пак нема да облечам. :)
   
 19. Nelly-A

  Nelly-A Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2011
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  И јас за оваа комбинација давам тврдо НЕ... грдо изгледа!
   
 20. tinkerbelll

  tinkerbelll Популарен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2010
  Пораки:
  2.096
  Допаѓања:
  5.011
  Пол:
  Женски
  Дефинитивно НЕ не ми се допаѓа сандали си се сандали,летни,а не со хулахопки.