1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Хулахопки и сандали. Да или не?

Дискусија во 'Мода и стил' започната од Gerberce, 20 јануари 2011.

  1. Gerberce

    Gerberce Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2011
    Пораки:
    83
    Допаѓања:
    65
    Уф колку многу критики... добро, знам, свесна сум за се, неретко добивам прекорни и згрозувачки погледи од девојки, ама јас не сум конформист и држам до моите луди идеи без оглед колку и да не се во согласност со општо прифатеното мислење...

    Еве една слика од мене од нова година што бевме... јас сепак добив доста комплименти од другарките и неколку други пријателки дека фино изгледам, се надевам дека нема многу да ме оцрните сега :(

    [​IMG]
     
  2. Isidora-Veles

    Isidora-Veles Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јули 2010
    Пораки:
    169
    Допаѓања:
    124
    Не.Мене лично тоа не ми се допаѓа и не ми личи.Сандалите се носат на лето и ногата треба да биде боса.Ако сакаш да носиш хулахопки ,тогаш носи салонки ;)
     
  3. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.924
    Gerberce ни мене не ми се допаѓа . А сакам да те прашам , зошто ти требале хулахопкиве ? Многу подобро би било без .На оваа комбинација ич не ти биле потребни .
     
  4. ciribiribela

    ciribiribela Популарен член

    Се зачлени на:
    12 август 2010
    Пораки:
    1.272
    Допаѓања:
    651
    Пол:
    Женски
    Мене ми се допаѓа,поелегантно изгледа нога во таква хулахопка, одошто гола. Имам носено и јас,не се ни приметува многу, ако не загледаш убаво. Мразам темна хулахопка на сандала, а вака без боја може.
     
  5. Gerberce

    Gerberce Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2011
    Пораки:
    83
    Допаѓања:
    65
    Па пред се обожавам хулахопки, кога не ги носам се осеќам ко гола да сум... и плус - зима е, да се појавев со боси нозе мислам дека бетер фрик ќе бев. А немам некои салонки (се ми се црни и кафеави) кои можам да ги искомбинирам на тоа фустанче, ќе требаше да облечам црно фустанче, а здебелена сум и не ме фаќаат тие што ги имам.
     
  6. ciribiribela

    ciribiribela Популарен член

    Се зачлени на:
    12 август 2010
    Пораки:
    1.272
    Допаѓања:
    651
    Пол:
    Женски
    Ти си супер згодна цура и хулахопките одлично ти стојат, кај се видело гола нога на сандала во зима. Како што кажав вака безбојни хулахопки само и даваат сјај на ногата, Супер си!!!
     
  7. Gerberce

    Gerberce Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2011
    Пораки:
    83
    Допаѓања:
    65
    Фала ти ciribiribela :) ама не сум сега супер згодна, бев... сеа имам бутови ко солунски диреци, ама на пролет ќе почнам да џогирам па ваљда ќе симнам.
    Мило ми е што ти се допаѓа тоа што го носам, а јас кога носам сандали, не само во зима, секогаш носам хулахопки од повеќе причини - како што реков - без нив се осеќам го гола да сум и најважно од се заради прстите што се секогаш прибрани и стојат на место и не се расфрлаат или пикаат по ремчињата (особено малиот прст).
     
  8. ehrgeizig123

    ehrgeizig123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 декември 2010
    Пораки:
    427
    Допаѓања:
    157
    Според мене зависи на каква сандала ќе ги носиш.Во никој случај не би носела хулахопки на оние сандали што се апла летни,со 2-3 ремчиња. Ама пример на некоја погруба сандала, што е помалку отворена би носела дебели хулахопки и мислам дека би изгледало многу убаво. Пример вака. [​IMG]
     
    На Kolumbo му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Gerberce

    Gerberce Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2011
    Пораки:
    83
    Допаѓања:
    65
    Еве од пред неколку години кога си бев слаба :'(
    Занемарете го фустанчето, сега се чудам со кој памет го носев...

    [​IMG]
     
  10. blond

    blond Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    2.251
    Допаѓања:
    4.717
    Ех и јас имам носено месо боја хулахопки на такви со отворен прст од напред. Ама тоа не се сандали со две-три ременички !
     
    На Kolumbo и rossonerka им се допаѓа ова.
  11. kate21

    kate21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    4.220
    Допаѓања:
    3.852
    Пол:
    Женски
    Сум видела вакви комбинации доста често, но јас сум за категорично НЕ. Оваа комбинација ми делува тотално грдо, и извинете на тие што носите, ептен смотано, светкав ефект на нозете може да се добие со масло, со млеко за тело со светки, а вака, ко ептен да се немало што да се облечи. Ај побрзо да сфатам на оние чевли со малку отворен прст напред, како некако, ама на сандали со ремчиња, ептен летни, како прво во зима ги пакувам некаде,нема шанси да носам, па не да ставам хулахопки. Сандалите се летни обувки, џабе не се викаат така :)
     
    На bona му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Legadema

    Legadema Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 декември 2010
    Пораки:
    279
    Допаѓања:
    490
    Пол:
    Женски
    Добро ти излегла коминацијата на првата слика не се приметуваат хулахопките (ја не ги видов) инаку јас лично не ја сакам таа комбинација хулахопка и сандала=не.
     
  13. snezan4e

    snezan4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2010
    Пораки:
    311
    Допаѓања:
    1.202
    Лично никогаш не би носела,некако ми е грда комбинација.
     
  14. ph.orhideja

    ph.orhideja Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јануари 2011
    Пораки:
    1.332
    Допаѓања:
    47.812
    Пол:
    Женски
    А да ги прашам тие што сандалите ги класифицираат стриктно во летна гардероба , дали во зима носат маички или џемпери со кратки ракави?
    Материјалите може да се поделат на зимски и летни,сигурно во лето нема да се носи џемпер со кратки ракави.
    А што се однесува на комбинацијата сандали со хулахопки,јас мислам дека со подебели хулахопки е многу модерно.
     
  15. la-chicka

    la-chicka Популарен член

    Се зачлени на:
    21 април 2010
    Пораки:
    1.336
    Допаѓања:
    1.571
    Пол:
    Женски
    Сандала и проѕирна хулакопка :puke: - НЕ! (барем според мој вкус :worried: )

    Кога би носела тоа ќе биде со темни хулахопки, кај што не се гледаат прстите и не со сандали, сепак со некои чевли што ќе бидат отворени да, но нема да личат на сандали! Или друга варијанта, исто отворени чевли со некои подебели дизајнирани хулахопки :)

    Пример :)

    [​IMG]

    или

    [​IMG]

    :hai:
     
  16. gami

    gami Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 ноември 2010
    Пораки:
    628
    Допаѓања:
    126
    Мене лично не ми се допаѓа комбинацијата хулахопки и сандали и јас никогаш не би носела. Според мене сандалите се за боса нога, а салончиња, чизмички за со хулахопка. Некако не ми изгледа убаво:?:
     
  17. NotInLove88

    NotInLove88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 декември 2010
    Пораки:
    159
    Допаѓања:
    77
    Нееееееееееееееее дефинитивно !!!!!!!! :puke:
     
  18. Danilela

    Danilela Популарен член

    Се зачлени на:
    3 март 2010
    Пораки:
    2.256
    Допаѓања:
    1.807
    Не!Никако!
    Значи тоа ми е нешто најглупаво и најсељачки(несакам никого да навредам).
    Во лето може да се случи да облечам хулахопки но само оние свилените,нога боја,што нема да се забележуваат дека ги носам туку само сјај ке даваат.Не на сандали,туку на ципели.И тоа само во случај да одам некаде на свадба или такво нешто,па поубаво да ми изгледаат нозете.
    Хулахопки и сандали никогаш нема да облечам,ама баш НИКОГАШ!!!Па и на сите модни писти и сите околу мене така да шетаат пак нема да облечам. :)
     
  19. Nelly-A

    Nelly-A Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2011
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    И јас за оваа комбинација давам тврдо НЕ... грдо изгледа!
     
  20. tinkerbelll

    tinkerbelll Популарен член

    Се зачлени на:
    15 мај 2010
    Пораки:
    2.096
    Допаѓања:
    5.017
    Пол:
    Женски
    Дефинитивно НЕ не ми се допаѓа сандали си се сандали,летни,а не со хулахопки.