Хулахопки и сандали. Да или не?

Дискусија во 'Мода и стил' започната од Gerberce, 20 јануари 2011.

 1. najubava2010

  najubava2010 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 април 2010
  Пораки:
  1.619
  Допаѓања:
  4.644
  Ваква комбинација не би ставила на себе па макар ако треба да се смрзнам или ќе облечам салонки.
  Ми се допаѓа кога дебели дизајнирани хулахопки се искомбинирани со штосни сандали кои самиот модел им е таков да дозволат со нив да се носат хулахопки.
  А оние сандалине цели со цркони и некои други светљуцави моменти на нив во никој случај не се за со хулахопки, ако некој сака сјај на нозете има креми и други препарати а не опни се во сандали и под нив хулахопки. :devil:
   
  На Kolumbo му/ѝ се допаѓа ова.
 2. LadyN

  LadyN Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 октомври 2010
  Пораки:
  265
  Допаѓања:
  124
  Не не не и НЕ.... не идат бе жени летни сандали со холохопки., крајно невкусно ми е.. се знае сандала на гола нога стои! Веќе може да се направи исклучок за чевли со оној мал отвор.
   
 3. ivushh

  ivushh Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2011
  Пораки:
  77
  Допаѓања:
  8
  нее воопшто не одговараатт.не би облеклаа па ако сака крај на свет нека е!!
   
 4. Lady-PinkHeart

  Lady-PinkHeart Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2010
  Пораки:
  295
  Допаѓања:
  135
  НЕ, никако не ми се допаѓа комбинацијата хулахопки и сандали... и никогаш не би облекла, затоа што би се чувствувала смешно... Бидејќи нели сандалите се за во лето, а хулахопки сигурно не би носела во лето, и обратно, ако носам хулахопки кога е постудено, тогаш сигурно нема да облечам сандали...
  Сепак, секој како се чувствува така нека си се облекува.. :)
   
 5. marina.baby

  marina.baby Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2011
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  44
  Нормално :D
   
 6. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.280
  Допаѓања:
  5.165
  Никогаш не би облекла сандали и хулахопки, некако не ми баш оди таа комбинација а и во принцип мразам да носам хулахопки освен ако мора.
   
 7. Avril.09

  Avril.09 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2011
  Пораки:
  737
  Допаѓања:
  891
  Можеби би носела ако и сандалите и хулахопките се црни, ама да не се гледа таа линијата на прстите :tmi:
  Значи многу претпазливо би носела.
  Нешто вака:
   

  Прикачени фајлови:

  • images.jpgiuy.jpg
   images.jpgiuy.jpg
   Големина на фајлот:
   9,4 KB
   Прегледи:
   209
  • images.jpg
   images.jpg
   Големина на фајлот:
   7,3 KB
   Прегледи:
   209
  На Kolumbo му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Gerberce

  Gerberce Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2011
  Пораки:
  83
  Допаѓања:
  56
  А на која линија на прстите мислиш? На хулахопки што имаат појачани прсти (на таа линија) или на шавот од шиењето? Ако е шавот тогаш ќе си го подгазиш малце, не е тоа некој проблем, а со појачани прсти секако не иде...
   
 9. The-Queen

  The-Queen Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  2.139
  Допаѓања:
  2.422
  НЕ НЕ и НЕ!!! толку ефтино и одвратно ми изгледа тоа, никогаш не би го облекла тоа!!
   
 10. xxAngelxx

  xxAngelxx Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2010
  Пораки:
  1.501
  Допаѓања:
  963
  Пол:
  Женски
  никогаш!
   
 11. baby.90

  baby.90 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2011
  Пораки:
  457
  Допаѓања:
  191
  Од сликите што ги видов ми се допаѓа како стои сандала со хулахопка. Ама јас лично никогаш не би облекла хулахопка и да носам сандала, НЕМАТ ЧАНЦИ (ко што вика еден професор) :D :D :D
   
 12. soncicko

  soncicko Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2010
  Пораки:
  336
  Допаѓања:
  72
  со месо боја хулахопки никако или со дизајнирани а особено не со цветови секако не би носела,
  но модата со дебели хулахопки црни или во боја контрасна на сандалата ми се допаѓа а дали би носела незнам можеби ако би живеела во некоја земја како шветска или финска каде сандали може да облечес 5 пати во годината сигурно би се одлучила за оваа варијанта а за во македонија сеуште се сум сигурна но ми изгледа некако шик
   
 13. beached

  beached Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 декември 2010
  Пораки:
  624
  Допаѓања:
  1.697
  Грозно , многу грозно.
  Кога ќе видам девојка со сандали и хулахопки , посебно прозирни хулахопки автоматски имам слика за неа дека е оперирана од вкус.

  А со хулахопки во различна боја од сандалите... :puke: па нели не треба да се биде роб на модата .
   
 14. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.826
  Пол:
  Женски
  Имам носено дебели црни хулахопки и црни сандали. Убаво и складно изгледаа. (само еднаш ми се случи тоа, а и не баш се сеќавам зошто. Изгледа сум сакала да експериментирам нешто :D )
  Не секоја хулахопка одговара со секоја сандала. Така да, во глобала не сум за оваа комбинација, но сепак секогаш постои исклучок.
  А за овие обичните, свилените хулахопки па воопшто не сум :x И онака не ги сакам (не дека воопшто не ги носам, кога морам, морам) , па уште и со сандала да ги комбинирам. |(
   
 15. Blanca

  Blanca Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  725
  Допаѓања:
  498
  Некои сандали ми се свиѓаат како стојат на хулахопка, некои не. Порано и јас мислев дека е селски, но веќе не мислам, дури мислам и дека e секси. Е сега, не би носела на +30 степени, ниту кога мрзне, но пролет и есен- зошто да не. Исто и чевлите со отворени прсти ги носам со хулахопки или интересни тенки чорапи на фармерки/панталони. Најважно од се е да знаеш да ги носиш :!:

  Еве овие ми се свиѓаат:

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На Kolumbo му/ѝ се допаѓа ова.
 16. meruska

  meruska Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2010
  Пораки:
  472
  Допаѓања:
  102
  ма нема шанси!бруки :D
   
 17. Butterfliess

  Butterfliess Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 март 2011
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  0
  mene iskreno toa ne mi se dopagja i nikogas ne bi nosela :/
  [mod-kirilica:24ycmajx][/mod-kirilica:24ycmajx]
   
 18. sweet.woman

  sweet.woman Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 декември 2010
  Пораки:
  950
  Допаѓања:
  436
  јас
  никогаш се немам облечено така со хулахопќи и сандали мислам дека и ногата ќе ми се лизга во сандаливе ако облечам хулахопка а и некако не ми се допаѓа..............али секој си има свој избор
   
 19. Shana

  Shana Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2011
  Пораки:
  794
  Допаѓања:
  1.497
  Сандали со хулахопки не ми се допаѓа како изгледа и никогаш не сум носела. Ако е ладно до степен да ми требаат хулахопки, тогаш не е сезона за сандали.

  Ако зборуваме за чорапа како детал, сум видела слатки комбинации со доколенки, како на сликата од Blanca погоре. John Galliano вадеше вакви комбинации сандала со чорапи за Dior во колекцијата пролет/лето 2010. Таква комбинација треба да знаеш да ја носиш. Убаво изгледа на младо девојче кое е fashion forward. Не ми паѓа на ум да облечам такво нешто на моите години и мојата килажа :x :puke:

  А сега малку хард кор, внимавајте:

   

  Прикачени фајлови:

  • ghtr.JPG
   ghtr.JPG
   Големина на фајлот:
   30,4 KB
   Прегледи:
   178
  • ghts.JPG
   ghts.JPG
   Големина на фајлот:
   47,8 KB
   Прегледи:
   178
  • ghtp.JPG
   ghtp.JPG
   Големина на фајлот:
   27,7 KB
   Прегледи:
   178
 20. Airsolid

  Airsolid Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  Ne, ne, ne!