Хулахопки и сандали. Да или не?

Дискусија во 'Мода и стил' започната од Gerberce, 20 јануари 2011.

 1. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.470
  Доколку станува збор за хулахопки месо боја, не. :) Многу ми е сељачко.
  А за пошик изглед, хулахопки во боја и сандали некогаш добро изгледаат. :) Зависно од комбинацијата во целост каква е. :)
   
 2. Gerberce

  Gerberce Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2011
  Пораки:
  83
  Допаѓања:
  57
  Повеќето не ја сакаат оваа комбинација, но што да правам... мене сепак ми е бесконечно слатко и секси :)

  И сега откако ќе се стопли уште малку, нема да ја заобиколам комбинацијава ни под разно.

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 3. mamita

  mamita Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јули 2010
  Пораки:
  153
  Допаѓања:
  174
  Пол:
  Женски
  Не ми се допаѓа
   
 4. kate-the-great

  kate-the-great Популарен член

  Се зачлени на:
  26 октомври 2010
  Пораки:
  1.473
  Допаѓања:
  1.827
  Ако се отворени само колку еден или два прста напред тогаш може ,јас така носев на матурата хулахопки од тие без раб напред што се и убаво изгледаше, а доколку се целосно отворени тогаш :shake:
  без хулахопки поубаво изгледа .
   
 5. bitter-girl

  bitter-girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2010
  Пораки:
  558
  Допаѓања:
  528
  Се согласувам со Кате.
  Ако станува збор за сандали кои се отворени само кај првите два прста хулахопка може и да пројде тука.
  Секако без рабови кај прстите, не иде да се гледаат.
  Инаку самиот поим "Сандала" ме асоцира на лето а летото не ме асоцира на хулахопка :D
   
 6. oceangirl

  oceangirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  184
  Допаѓања:
  66
  НЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ

  никакооооооооооооооооооооооо
   
 7. Gerberce

  Gerberce Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2011
  Пораки:
  83
  Допаѓања:
  57
  Се стопли конечно...
  па еве, ајде критикувајте ме, ама ве молам не премногу :)

  [​IMG]

  [​IMG]
   
 8. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.781
  Абе кога некој се решил да носи, нека носи. Ама бар нека носи од тие што не им се познава напред тоа работ. А не како овие горе на сликава :|
   
  На Kolumbo му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Gerberce

  Gerberce Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2011
  Пораки:
  83
  Допаѓања:
  57
  Епа на пакувањето пишуваше invisible toes, па кога ги облеков малку се разочарав, ама сепак ги облеков... среќа што не е прејако појачувањето на работ.
  Во живо многу помалце се гледаше, вака на слики е поизразито.
   
 10. Lacrimosa

  Lacrimosa Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јули 2010
  Пораки:
  1.833
  Допаѓања:
  2.906
  Пол:
  Женски
  Се слагам за тоа дека ако се од тие штикли што се напред со прст отворени може.
  Сум носела и јас така, пошто тие сепак ги рачунам како кондури а не сандали, и поубаво изгледа со холахопка.
  А сандали баш сандала летна, никако. Сандали ме асоцираат на жешко време, а кој може тогаш холахопка да носи?
   
 11. Gerberce

  Gerberce Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2011
  Пораки:
  83
  Допаѓања:
  57
  Lacrimosa, мислев... точно за оваа комбинација што мислите, пошто сликиве се... ахм, од мене :$

   
 12. missperfect

  missperfect Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 декември 2010
  Пораки:
  111
  Допаѓања:
  57
  И мене некако не ми одат сликиве што ги видов,ако веќе носиш така сандали барем хулакопките да бидат без рабови.Инаку и јас сум носела и во боја и можам да кажам дека делува секси,па и со мала мрежичка не е лошо ако е добра комбинацијата.
   
 13. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  5.361
  Допаѓања:
  69.500
  Пол:
  Женски
  Герберче ај да те сфатам во мај да носиш вакви сандали со хулахопка, кога веќе сакаш да носиш сандала и холахопка, ама сега е ладно за вакви сандали, макар со хулахопка биле.


  Не знам дали се имам изјаснето на темава, ама сандала и хулахопка не ми се допаѓа и не би носела. Јас ниту оние со прсте не ги носам со хулахопка.
   
 14. Marilyn-Monroe

  Marilyn-Monroe Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2010
  Пораки:
  1.805
  Допаѓања:
  5.879
  Ноу веј Хозеј!

  Сандала се претпоставува да се носи во топло време, значи која е логиката да се носи поддршка-хулахопки? Особено важи за свилени, со раб и појачување. |(
  Реално, јас си имам мака со рани на нозеве, без оглед дали прв или стотти пат ги облекувам, ама ке истрпам за убавина, нејќам рејтингот да ми паѓа. :wasntme:
  Јас би носела хулахопки на салонки или на оние со прсте, ама исклучиво ако е некоја бесна хулахопка, зашто во секој случај боса во нив барем ич не можам да бидам.

  Дец ит! Ми ноу лајки.
   
 15. Lacrimosa

  Lacrimosa Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јули 2010
  Пораки:
  1.833
  Допаѓања:
  2.906
  Пол:
  Женски
  Сори Герберче, ама не ми се допаѓа комбинацијава.Посебно што се гледа тоа напред. :worried:
  А сандалите ми се преубави, можам да замислам како би стоеле на гола нога. 8)
  Јас сум пробала онака дома холахопки на сандали, и само што направив 2 чекори се искршив, многу се лизгаше ногата. :lol:
   
 16. Gerberce

  Gerberce Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2011
  Пораки:
  83
  Допаѓања:
  57
  Јас едвај дочекав сонцево да ѕирне за комбинацијава да си ја носам пошто ја обожавам. Кој ќе чека до мај :D
  Признавам - добив доста прекорни погледи од случајни девојки што приметија... ама... i like to be different!

  А се лизга ако сандалите не ти се пасент, а мене дури ми се малце и теснички, па не ми се лизгаат ич, ама треба малце и искуство за да се привикнеш.

  thanx :) од Белград ги купив, АЛДО на Кнез Михајлова.
   
 17. LivingGlam

  LivingGlam Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  54.388
  Пол:
  Женски
  Герберче извини, ама и мене не ми се допаѓа :x
  Плус, уште не се стоплило доволно за сандали.
  А, и овие се твои нозе?
  [​IMG]
  [​IMG]
  Не бе, не оди :worried:
   
 18. Gerberce

  Gerberce Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2011
  Пораки:
  83
  Допаѓања:
  57
  Не не, тие слики се од Google, не се од мене.
   
 19. Hova

  Hova Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 октомври 2010
  Пораки:
  248
  Допаѓања:
  127
  Ни мене ме ни се допаѓа, ако малку напред се гледаат прстите ок е ќе пројде, ама се друго е лошо... никако не можам да те замислам како си нагоре облечена.. никако не ми иде ... :?: се надевам привлекуваш позитивно внимание, а не негативно... :o
   
 20. Podarok

  Podarok Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2011
  Пораки:
  185
  Допаѓања:
  76
  НЕ НЕ НЕ Јас мислам НИКАКО!!! Мое мислење е тоа може ептен ако прстето ти се гледа...Инаку кога ќе видам особено на свадба сандали и хулахопки ми иде да вриштам :D :D :D