Хулахопки и сандали. Да или не?

Дискусија во 'Мода и стил' започната од Gerberce, 20 јануари 2011.

 1. bitter-girl

  bitter-girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2010
  Пораки:
  558
  Допаѓања:
  528
  Особено па светкава хулахопка кога ќе видам со таква сандала :x
  Никако не ми иде во глава ваква комбинација. Сандалата е летна обувка, има многу убави салонки кои можеш да ги искомбинираш во ова време од годината.
  И ако ги тргнеме хулахопките на страна, нели е уште рано за сандали!? :?:
   
 2. Gerberce

  Gerberce Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2011
  Пораки:
  83
  Допаѓања:
  57
  Па не се светкави, 10 денажни најтенки хулахопки се, без сјај. Да беа кожа боја веројатно немаше ни да се приметуваат. Овие се светло кафени па затоа се гледаат, ама јас уствари намерно сакам да се гледаат.

  Ама добро добро, гледам дека сум единствена лудача :D
   
 3. Anely

  Anely Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 април 2011
  Пораки:
  788
  Допаѓања:
  224
  Не, мислам дека не одговара...Се знае може хулахопка со кондури....но сандали не!
   
 4. katerina777

  katerina777 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  112
  Допаѓања:
  32
  хулахопка со сандали според мене НИКАКО! незнам ич не ми делува убаво кога ќе видам и никогаш не би носела.
   
 5. Gerberce

  Gerberce Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2011
  Пораки:
  83
  Допаѓања:
  57
  Еве уште една... други сандали и други хулахопки, овие се сосема без раб на прстињата.
  Бар сандалите пофалете ми ги ^_^

  [​IMG]
   
 6. Lili.lili

  Lili.lili Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јуни 2010
  Пораки:
  114
  Допаѓања:
  51
  Пол:
  Женски
 7. LivingGlam

  LivingGlam Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  5.574
  Допаѓања:
  54.391
  Пол:
  Женски
  Добро Герберче, ова веќе се јаде. Сандалите ти се убави и не се познаваат многу хулахопките, ама сепак мнооогу подобро би изгледало без нив.
  Друго што не ми се допаѓа (се надевам нема да се навредиш, ова е мое мислење) се долги нокти на нозе. Ок модерно е и сето тоа, ама никогаш нема да го разберам овој тренд, многу лошо ми изгледа.
   
  На marama, Sephora и rossonerka им се допаѓа ова.
 8. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.159
  Допаѓања:
  15.273
  И јас сакав да кажам за ноктите, па подолги се од моите на раце, ич неубаво изгледа :x

  А Герберче имаш прееееееееубави сандали, кои за жал ги оружнуваш со хулахопките. Јас разбирам да сакаш до толку хулахопки, ама нека се носат со салонки, со чизми. Не со сандали. Ниедна твоја слика не ми се допаѓа, извини.
  А зошто сакаш толку да ги носиш? Прво сега е време за хулахопка, ама не е време за сандала. А летно време е време за сандала, ама не и за хулахопка :^) Сакаш да ти свети ногата? Не знам што толку те воодушевуваат овие проѕирни хулахопки со сјај. Мачкај си ја ногата со лосион со светки и носи сандали на голо :D
   
 9. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.470
  Или со масло за сончање. Јас со таква финта си ги правев нозете попривлечни. :D
  Герберче мене ни сандалите не ми се допаѓаат, жалам. Чисто информативно од каде ги зема? И што камера користиш бре? :o
   
 10. Gerberce

  Gerberce Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2011
  Пораки:
  83
  Допаѓања:
  57
  Ам... ок, веќе не постирам слики, гледам сите се вадат од памет. Енивеј, незнам зашто толку сакам... ко некој да ме праша зашто сакам шопинг.
  Ајде ја искачам сеа, ќе сликам ама не постирам повеќе слики ветувам.
  Апаратот е Canon 550D.
   
 11. WhiteAngel

  WhiteAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2011
  Пораки:
  2.107
  Допаѓања:
  1.637
  НЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ! Грдо ми е со тука и назад! :lol:
  Ако веќе мора хулахопки тогаш од оние без никаков раб и тоа месо боја исклучиво. Се друго ми е селјачко!
   
 12. FBI

  FBI Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2010
  Пораки:
  1.513
  Допаѓања:
  5.297
  Не ми оди воопшто комбинацијата на хулахопки (особено оние со раб) и сандали. Сепак сандалата е летна чевла, а во лето немаме потреба од хулахопки. Редовен пилинг на нозете, малку сончање и сјајно млеко за тело и сите недостатоци ќе ги снема.
  Но, сепак мене интересно ми изгледа комбинацијата чорап и сандала. Ако си најдам некои штосни сандали, верувам дека некогаш ќе искомбинирам. Зашто да не? Мене во некои комбинации ми изгледа супер :) Уникатно. Знам дека пола град ќе ме гледа превртено, ама воопшто не ми е гајле. :)

  Бурбери :inlove:
  [​IMG]
   
  На Kolumbo, Sephora и LivingGlam им се допаѓа ова.
 13. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.685
  Не ми се допаѓа воопшто како изгледа. Не би го носела на себе (со оглед на тоа што последен пат облеков хулахопки во трето одделение кога одев на играорна :D, а и не делува убаво „на око“) и не ми се допаѓа кога гледам кај други.
  Зиме - затворени чевли и хулахопки.
  Лето - сандали и голи нозе.
  А околу долгите нокти, извини герберче ама ни мене воопшто не ми се допаѓа. Во секој момент мислам дека ќе ти се скинат хулахопките. :(
   
  На viki44e му/ѝ се допаѓа ова.
 14. TammyDeyn

  TammyDeyn Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  181
  Допаѓања:
  240
  Ноуп ноуп ноуп и ноуп!
  страшно невкусно изгледа... штосни хулахопки имате со салонки, па и со балетанки да носите...
  Сандали и хулахопки, сандали и чорапи... луѓе беееееее :/
  прво, мислам дека намената не им била таква :) се носат летно време, отворени се веројанто да не ти се поти ногата,а не да ја бапнеш у хулахопка :)
  ај сега и мене ми е убаво кога ќе видам шорц со опасна штикла и бунда одозгора, ама не се што лета по пистите треба да го пробаме....
  Во нашава држава мислам дека сандала и хулахопка никако не поминува...
  Што знам... мислам дека не е само вкус во прашање...
   
 15. Vesna25

  Vesna25 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 март 2011
  Пораки:
  38
  Допаѓања:
  8
  НИКАКО
   
 16. crazylady

  crazylady Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  4.978
  Допаѓања:
  7.863
  Никогаш не би носела многу глупо изгледа ;)
   
 17. Linn1

  Linn1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2011
  Пораки:
  1.221
  Допаѓања:
  1.933
  Мене па баш ми се свиѓа. Плус прашав во чорапарата кај нас имаат хулахопки без тоа шиеното што е напред, нз како се вика. Како задебелено што е. Така да баш ми се свиѓа комбинацијава :D
   
  На Kolumbo му/ѝ се допаѓа ова.
 18. bornthisway

  bornthisway Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2011
  Пораки:
  94
  Допаѓања:
  30
  Мене воопшто не ми се допаѓа, можеби е модерно да се носат дебели хулахопки со сандалки, но не ми се допаѓа, некако ми изгледа ми изгледа многу глупаво. Да не излезеше таква мода, тогаш никој сам не би се нафатил да се облече така. А слаба хулахопка на сандалка, особена некоја нежна и посвечана ДЕФИНИТВНО НЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ!!!!!!
   
 19. milky-candy

  milky-candy Нов член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2010
  Пораки:
  703
  Допаѓања:
  713
  Се нашол некој паметен во светот на модата и измислил специјални хулахопки за на сандала, кои се ултра тенки( околу 15 дени, дебелина на конец), без раб и појачување на прстите и мат нијанса...Има од многу брендови, ама јас лично ги користам оние на Ползела( специјална хулахопка за на сандала, која прекрасно стои...), чини околу 180 денари некаде...Има и на Пенти, ама многу е грозна нијансата, како на жолто удира многу и неубаво изгледа, а плус се кинат многу лесно...
   
  На Kolumbo му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Plavusa.17

  Plavusa.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  4.134
  Допаѓања:
  6.029
  Секако дека не! Поселско нешто нема :/