1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Хулахопки и сандали. Да или не?

Дискусија во 'Мода и стил' започната од Gerberce, 20 јануари 2011.

  1. milky-candy

    milky-candy Нов член

    Се зачлени на:
    6 ноември 2010
    Пораки:
    703
    Допаѓања:
    713
    Не мораш до волку експлицитен и дрзок одговор да даваш :) Значи ние кои носиме специјализирани хулахопки за на сандали, сме сељанки, така...??? Криво ми е што немам време да постирам слики по форумов - да видиш мене како ми стојат ултратенки хулахопки без раб со сребрена сандалка на тенка штикла...Не дека ми е битно твоето мислење многу, него чисто информативно само...
     
    На Gerberce и ciribiribela им се допаѓа ова.
  2. Plavusa.17

    Plavusa.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    4.133
    Допаѓања:
    6.033
    Моето мислење е тоа, сум носела еднаш и никогаш повеќе а инаку знам за какви хулахопки збориш какви и да се може стојат убаво не викам не, и не реков дека тие што носат се селјанки, кај го пишува тоа?! Тоа значи дека и ја што сум носела еднаш испаѓам таква. -.- Реков дека селски ми изгледа, и да е во мода и да не е прашање на стил е тоа, моето мислење е такво какво што го пишува.:)
     
  3. Plavusa.17

    Plavusa.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    4.133
    Допаѓања:
    6.033
    А и ако не ти е битно што реплицираш ? Ја се обратив општо не на тебе, а ти мене ми се обраќаш. Како и да е, ти си таа што носи хулахопки и сандали, не јас :)))))))))
     
  4. maca99

    maca99 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    1.819
    Допаѓања:
    1.691
    Погрдо нешто значи нема :puke: баш сабајлево видов типка со златни сандали и хулахопка -со раб :!: и делуваше ептенннн грдо....се знае сандали кога се носат,и зошто се целите отворени :lol: ако ми е ладно ќе носам салонки со хулахопки никако сандали....
     
    На Plavusa.17 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. milky-candy

    milky-candy Нов член

    Се зачлени на:
    6 ноември 2010
    Пораки:
    703
    Допаѓања:
    713
    :) Секако дека не сум јас единствената овде што носи специјализирани хулахопки за на сандали, а не обични...Така да ти индиректно посочуваш дека ние сме сељанки...Друга работа е тоа што не мора да значи дека овие хулахопки ги облекувам дека ми е ладно во сандалите, туку ми ја прават ногата многу поженствена и имаат нежен сјај кој делува многу секси...Нема сигурно да ме стопли хулахопка од 15 денски конец правена како што се моите(затоа и се вика ултра тенка, нели?) Поздрав
     
  6. Plavusa.17

    Plavusa.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    4.133
    Допаѓања:
    6.033
    Пишав погоре,ќе ти повторам пак:Никој не рече дека тие што носат се селјанки. Реков ќе речам и пак, и јас имам носено 1 и само толку таква комбинација затоа што лично јас се осеќав ко да иам нешто селско на мене, а не ко селјанка! Има разлика. А и убаво пишува во погорните коментари, има многу подобри комбинации на чевли со хулахопки од сандали, се знае сандали се за лето и ги поддржувам сите коментари што ги прочитав во врска со тоа. Не за џабе постојат летни и зимски чевли. И до тебе.
     
  7. babyblond

    babyblond Популарен член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2011
    Пораки:
    1.168
    Допаѓања:
    1.546
    Пол:
    Женски
    хулахопките секогаш ги прават нозете поженствени и посекси, затоа и ги носиме, е сега на сандалки сеносат специјалну хулахопки, ма анеколку пати имам налетано на „неинформирани“ девојчиња што носат сандали на хулахопки кои се потемни во делот на прстите, тоа изгледа ужасно. Меѓу другото се знае во која сезона се носат сандали, ане сега како затера модата во секое годишно време ги носат по клубови и кафичи.
     
  8. milky-candy

    milky-candy Нов член

    Се зачлени на:
    6 ноември 2010
    Пораки:
    703
    Допаѓања:
    713
    За ова си потполно во право...Ако некој не знае дека постојат специјални хулахопки за сандали и облече од оние обичните со ликра, ќе изгледа крајно смешно и грдо во нозете, заради потемниот дел од хулахопката околу прстите и работ на истата.
     
  9. Plavusa.17

    Plavusa.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    4.133
    Допаѓања:
    6.033
    Но во право си и дека како затерала демек модата некој носи сандали во зима на -10 степени надвор а уште и искача по клубови и кафичи со какви и да е хулахопки (специјализирани хах или обични):)
     
  10. fierce

    fierce Популарен член

    Се зачлени на:
    6 декември 2010
    Пораки:
    239
    Допаѓања:
    179
    Никогаш не би облекла сандала со хулахопка. Воопшто не ми се допаѓа таа комбинација. Не ми е јасно зошто некој би облекол хулахопки во лето :| Ако сакам да ми сјаат нозете ке ги намачкам со некој лосион со што би се добил многу поубав, посекси и поприроден изглед отколку со хулахопки.

    Ама сепак to each his own :)
     
    На Plavusa.17 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Gerberce

    Gerberce Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2011
    Пораки:
    83
    Допаѓања:
    65
    Мило ми е што сепак имам истомисленички :)
    Тоа во врска со долгите нокти, па тоа зависи како ќе бидам расположена кога сум на педикир. А хулахопките не се кинат кога се ноктињата фино истурпијани и мазни.

    Па еве уште некоја сликичка од мене...

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]
     
    На marta1993 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. marta1993

    marta1993 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2011
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Може да препорачате некои од поубавите модели хулахопки за на сандали,и каде можат да се купат посебно од тие што не се познаваат толку, почнува сезона па да имаме избор.
     
  13. Izaabella

    Izaabella Популарен член

    Се зачлени на:
    13 декември 2010
    Пораки:
    1.303
    Допаѓања:
    7.301
    Пол:
    Женски
    Ова ми е исто како да облечам балетанки со дебела чарапа. :emo:

    Толку грдо ми изгледа, не можам да опишам. Никогаш не би облекла!
     
  14. milky-candy

    milky-candy Нов член

    Се зачлени на:
    6 ноември 2010
    Пораки:
    703
    Допаѓања:
    713
    Мене ми се најдобри на Ползела, а линијата се вика Флер и се ултратенки и без раб и појачување на прстите, а плус мат нијанса...Околу 180 ден коштаат...
     
  15. ana-banana

    ana-banana Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2011
    Пораки:
    1.277
    Допаѓања:
    751
    Пол:
    Женски
    ОД кај ги земаш и дали има поголеми бројчиња ако знаеш?
     
  16. crazyinlove19

    crazyinlove19 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.753
    Допаѓања:
    3.729
    Кој што сака нека си носи, немам ништо против, но јас лично никогаш не би направила ваква комбинација. Воопшто не ми оди едно со друго, многу грдо ми изгледа. :doh: Хулахопки си носам само со салонки и балетанки.
     
  17. starfish

    starfish Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    4.833
    Допаѓања:
    10.128
    Пол:
    Женски
    Герберче, не ме сфаќај погрешно, ама ти нозете си ги сликаш на секое излегување? :?:
     
    На Plavusa.17 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Hiii

    Hiii Популарен член

    Се зачлени на:
    5 април 2011
    Пораки:
    1.427
    Допаѓања:
    1.563
    и да не сакам морам да носам :(
     
  19. sesilija

    sesilija Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    4.177
    Допаѓања:
    13.276
    Мене тие слики од Герберче ми се језиви- па какви се тие орлови нокти на нозете бре :^) ? :worried: :x
     
    На CameliaMiller, koritsaki, Cka и 9 други им се допаѓа ова.
  20. ana-banana

    ana-banana Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2011
    Пораки:
    1.277
    Допаѓања:
    751
    Пол:
    Женски
    И јас никогаш немам носено ваква комбинација а и не ми се допаѓа ама ми требаат вакви хулахопки за друга намена и ако знае некој кај да најдам