Хулахопки

Дискусија во 'Мода и стил' започната од viki44e, 26 јуни 2010.

 1. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.159
  Допаѓања:
  15.271
  Јас па многу сакам хулахопки, пред се имам во разни бои од дебелите микрофибер, ама ретко ги носам :D

  Еве нешто наше. Санда :$


  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG] :inlove: :inlove: :inlove:
  [​IMG]
   
  На Kolumbo и Hipica им се допаѓа ова.
 2. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.648
  Допаѓања:
  9.679
  Пол:
  Женски

  Мислиш на оние како бордо, окер , тегет, еднобојни ама подебели?
  Од кај да ги најдам. Многу сакам такви жолти и тегет, ама не знам каде да ги побарам, зошто моментално инвазија има на чипканите.
   
 3. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.159
  Допаѓања:
  15.271
  Да да имам такви црни, кафени, тегет, сиви, лилјакови.
  Иначе и во Санда ги има, а ги има и во Пенти.
  Тука се со понормални цени.
  Иако има и во други како Голден Поинт, само поскапички се, има и во една чорапара негде до Кара се наоѓа.
  Ќе побараш од михрофибер хулахопки, тие се тие дебели. Јас од Пенти носам :)

  Еве ја страната на Пенти, само не можат сликите да се ископираат.
  http://www.penti.com.tr/english/_tights/products.asp
  Јас утре ќе ги барам дебеливе чорапки со дедо мраз и еленчево :lol:
   
 4. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.648
  Допаѓања:
  9.679
  Пол:
  Женски
  Ухуу уште утре ќе одам да си купам.
  А видов дека има и од оние црните со срценца мали, што многу многу ги сакам па ако има може и со такви да се подновам. Пенти хир ај кам! :D

  Фала ти многу.
  А чорапкиве со дедо Мраз се срцкасти многу, уште главата да му ѕирка и ќе бидеш хит :lol:
   
 5. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.159
  Допаѓања:
  15.271
  Aбе срамота низ град да ги шетам :rofl:

  Јас по дома носам зимно време такви дебели.
  Ама немам вакви новогодишни, таман утре во Пенти карши Соравија ќе проверам.
  Ај може ќе се сретнеме :lol:
   
 6. girl1985

  girl1985 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  1.635
  Допаѓања:
  2.113
  Имаш вакви дебелки чорапи и во Jumbo. Јас си земав кафеаво-крем а има и розева комбинација со маче :)) Кафеавиве како моите немаат ништо ама се малце повисоки и доле има онакви гумирани точки за да не се лизгаат. Околу 120денари беа мислам.
   
 7. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.763
  ^ Ќе паднат тие гумчињата по првото перење :)
  ____________________________________________
  [​IMG][​IMG]
   
 8. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.159
  Допаѓања:
  15.271
  Имам над 10тина такви чорапи и има на некои по некое гумче чат пат им е извадено, ама сите се добри. И овие по перењето се супер :?:

  Иначе еве Пенти хулахопки. Си купив бели дебели, а планирам и оние исечените да ги купам.
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 9. viki85

  viki85 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2010
  Пораки:
  68
  Допаѓања:
  21
  Имам купишта хулахопки и месечно купувам по 5-6 пара. До лани Пенти ми беа хит, ама оваа година сум фан на Калцедониа, највеќе зашто паднав и си го напраив коленото партал, а хулахопката остана читава, и јас се чудам како :^) Обожавам и чорапи, ама секогаш ги закачувам на подвезици, зашто оние со силикон не ми се лепат, ниедни, имам пробано од сите брендови, и едноставно не се лепат :(
   
  На Draganax01 и Kolumbo им се допаѓа ова.
 10. thinkerbell

  thinkerbell Популарен член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2010
  Пораки:
  1.800
  Допаѓања:
  10.380
  Пол:
  Женски
  а каде може да најдам зебрести хеланки, нејќам хулахопки пошо ми е ладно само со нив зимно време :D . Барав во пенти ама некако не ми прават ќеиф. во голден поинт не сакам ни да влезам,имам 2-3 пати купено од таму и не се добар квалитет, а мн се скапи
   
 11. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.159
  Допаѓања:
  15.271
  Никогаш не сум отишла таму за хулахопки.
  Ако не е тајна која цена се отприлика подебелите? Тенки хулахопки не носам :$
   
 12. viki85

  viki85 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2010
  Пораки:
  68
  Допаѓања:
  21
  Тенки никако не носам ни јас :) , само микрофибер или над 80 дени. Во Калцедонија можеш да ги начекаш на попуст по 450 ден. тие со дезен, инаку се по 700, 900 и нагоре. Еднобојните се по 400, а на попуст по 200, или така нешто. Пред 2 недели кога бев имаше попуст.
   
 13. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.763
  [​IMG][​IMG]
   
  На Kolumbo му/ѝ се допаѓа ова.
 14. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.159
  Допаѓања:
  15.271
  350 ден во Санда. Дека се ланска колекција од 650 на 350 се намалени. Многу ми се убавки. На Росица Мршиќ се. И оваа година има од нејзе хулахопки.
  Оваа година се овие со машничка, во Санда исто се продаваат тука некаде беа 350 мислам, во 3 нијанси имаше.
  [​IMG]
   
  На Hipica му/ѝ се допаѓа ова.
 15. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.159
  Допаѓања:
  15.271
  Во последно време ме фати зависност од хулахопки :lol:
  Еве уште неколку :$

  [​IMG] [​IMG]
  [​IMG] [​IMG]
  [​IMG] [​IMG]
  [​IMG] [​IMG]
  [​IMG] [​IMG]
  [​IMG] [​IMG]
  [​IMG][​IMG]
   
  На Kolumbo, esperanca и slobodka им се допаѓа ова.
 16. slobodka

  slobodka Популарен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2010
  Пораки:
  2.106
  Допаѓања:
  2.677
  Пол:
  Женски
  Леле темава е вистински празник за очи!!!!!!!!!!Обожавам хулахопки!!!!!!!!!!!!!!!!!
   
  На Kolumbo и ivvy86 им се допаѓа ова.
 17. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.648
  Допаѓања:
  9.679
  Пол:
  Женски


  Да знаеш дека и јас се опседнав многу.
  Последнава нелдела јас само хулахопки купувам! Ја преполнив фиоката!


  Е сега прашање е каде да најдам вакви како на сликава? Или слични?
  :?:
  Тебе те прашувам зошто верувам во твоето познавање на Пенти и Санда. :lol:
  Друг кој знае нека ми помогне.
   
 18. lackygirl

  lackygirl Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  3.800
  Допаѓања:
  13.505
  Пол:
  Женски
  И јас сум голем обожавател на хулахопки неможам без нив :inlove:
   
  На Kolumbo и ivvy86 им се допаѓа ова.
 19. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.159
  Допаѓања:
  15.271
  Во Пенти имаш со срценца, ама мислам дека имаше и со точкици :?:
  [​IMG]
  Гледав негде и такви, ама кај немам појма :lol:

  [​IMG]
  Јас на искинативе им имам мерак, отидов да купам имаше само сиви.
  А сега се мислам, не знам дали да ги купам, моите ќе ме стрелаат само хулахопки купувам. :rock:
   
  На Kolumbo и starfish им се допаѓа ова.
 20. Lina24

  Lina24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  2.230
  Допаѓања:
  437
  ^^ Колку се овие искинативе?и јас обожавам хулахопки обавезно за на кафенце носам хулахопки со дезен, имам во сите бои!!
   
  На Kolumbo му/ѝ се допаѓа ова.