Хулахопки

Дискусија во 'Мода и стил' започната од viki44e, 26 јуни 2010.

 1. x.Daisy.x

  x.Daisy.x Популарен член

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  3.342
  Допаѓања:
  12.044
  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
   
  На Kolumbo му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.068
  Допаѓања:
  6.341
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На Kolumbo му/ѝ се допаѓа ова.
 3. SexyLady

  SexyLady Популарен член

  Се зачлени на:
  5 септември 2010
  Пораки:
  2.789
  Допаѓања:
  3.256
  Пол:
  Женски
  Penti се најубави и најквалитетни дефинитивно! Од боите сите ми се убави и од шарите повеќето. Никогаш не би облекла искинати хулахопки! :puke:

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  Овие многу ми се допаѓаат!
   
  На Kolumbo и pamelche им се допаѓа ова.
 4. Gerberce

  Gerberce Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2011
  Пораки:
  83
  Допаѓања:
  51
  Нова сум на форумов, здраво на сите, па еве првиот мој пост си реков да биде токму на оваа тема бидејќи јас сум баш луда по хулахопки...
  Чудно ми е што на повеќе девојки овде на темава омилени им се Penti. Несакам никого да навредам или пак да омаловажувам некоја фирма... ама Penti, не само што не се најдобри, туку јас би рекла дека се меѓу најлошите. Работава е по се изгледа - тоа го има кај нас на пазар, па од тоа што има, ајде тие се најдобри.
  Ама има и Wolford во ГТЦ, па се чудам како не се тие спомнати, а тие се наоѓаат на самиот врв на квалитетни хулахопки. Во ред, изгор скапи се, ама која ги носела знае колку е голема разликата од вообичаен нискоквалитетен бренд како Penti или Polzela. Која не носела Wolford или бренд рамен на него, топло препорачувам да проба. Уште при моментот на навлекување уште на прстињата ќе сватите за што зборам. Материјалот, плетката, контактот со кожата на нозете, чувството додека одите, ќе ви бидат нешто сосема ново верувајте. Ако се одлучите да ги пробате Wolford Neon 40 (40 денажни) јас мислам дека се топ, а можеби и најтоп од нивната понуда.
  Алтернативи кои не се толку скапи (четири пати поефтини), а се приближуваат до Wolford се Kunert. Kunert порано ги имаше во Скопје, ама изгледа тие што ги увезуваа незнаеја доволно добро да ги пласираат и веќе ги нема (ги продаваа во една продавница во близина на Мавровка и на ниедно друго место). Јас Kunert нарачувам преку интернет.
  Уствари, сите хулахопки ги нарачувам преку интернет, испораката е брза и многу ефтина, освен ако не одберете испорака со DHL или Royal Mail.
  Ако ве интересира кои хулахопки се најдобри, тогаш без двоумење ќе ви кажам Fogal, ама тие се навистина прескапи. На пример меѓу најскапите им се Fogal Goldenline со кристали од Swarovski се околу 120 евра, Fogal Kaschmir со вистиниски кашмир и природна свила се околу 300 евра. Но тоа е надвор од сите нормални граници... :)
  И на крај би резимирала со Gerbe - кои се број 1 за мене, идеален баланс на цена и квалитет. Но за жал, исто само преку интернет... ама нема да зажалите.
  Многу дрдорам... па затоа ќе престанам иначе за хулахопки можам да зборам бесконечно :D

  Еве една слика - од Fogal Goldenline со кристали од Swarovski
  [​IMG]
   
  На jasmin му/ѝ се допаѓа ова.
 5. mims-89

  mims-89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 мај 2010
  Пораки:
  6.488
  Допаѓања:
  24.017
  Искрено побитен ми е дезенот, затоа што хулахопки ко хулахопки малце фали да се скинат, затоа не би џитнала незнам колку пари за едни хулахопки.
  Обичните во боја се одколу 150 денари што е прифатливо, овие дезенираните со чипка по 300 денари, тоа е например прифатливо со оглед на тоа што ќе ги облечам 5-6 пати во сезона без да ги скинам, а ова сваровски кристали и хулахопки по 150 евра молааам? Никад не би купила.
   
 6. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.811
  Допаѓања:
  2.091
  Се согласувам со мимс. Не би дала многу пари захулахопки затоа што се нешто што лесно се кине. Инаку кога сме кај квалитет, мене Санда ми се доста квалитетни. Оние најтенките хулахопки најиздржливи ми се на Санда
   
 7. Miss-Independent

  Miss-Independent Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2010
  Пораки:
  2.292
  Допаѓања:
  5.645
  Леле луѓе денес ме фатија хулахопкоманија :D Отидов по купачи во Калзедонија ама при бидејќи немаше , решив хулахопки да си купам ама овие дека нели попуст имаат па све некои грдосии избациле :| И така отидов во Пенти и си купив 3 пара ама на уште еден им го фрлив меракот :!: :lol: Иначе во Акцерорајз има интересни понекогаш да си знаете :)
  Е сега сакав да ве прашам дали сте виделе негде цели чипкани,ама апла цели? :^) Ја имам видено еднаш одамна во Калзедонија ама ги немаше сега :worried:
  Вака нешто барам :?:
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На Kolumbo и rossonerka им се допаѓа ова.
 8. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.648
  Допаѓања:
  9.677
  Пол:
  Женски
  Мисс, пошто си од Аеродром, мое чедо, оди кај Тобако 2. Таму има Пенти, и одма позади Пенти има Санда.
  Јас кога купував таму , баш видов цели чипкани!! А и продавачката е срце, ќе ти помогне! :*
   
  На Miss-Independent му/ѝ се допаѓа ова.
 9. firequeenn

  firequeenn Популарен член

  Се зачлени на:
  15 декември 2010
  Пораки:
  1.176
  Допаѓања:
  1.825
  си зедов оригинал хулахопки од Пенти и си ги изгорев на каминот ..мака ми е :/
   
 10. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.159
  Допаѓања:
  15.268
  Ова е јако ОРИГИНАЛ Пенти :D
  А постои неоригинал на 200 денари хулахопка?
  Пенти е турска фирма која Сара фешн ја увезува, а воедно ја има и на пазари и други продавници. Едно исто е.
  Ама јас си ги обожавам, прихладни за мојот џеб се, убави дезени, голем избор.

  Gerberce го спомна Волфдор. Аххх ја 2000-3000 за хулахопка не да не давам. Знам еднаш влегов од радозналост, кога видов цени пред онесвестување бев. Па и не дај боже да ги скинам, аааууу ќе плачам 1 месец :lol:
  Вака купи пенти и скини ги сеедно ќе си купиш нови може да си го дозволиш и да си дозволиш кинење на истите.


  Иначе Мис Независна преубави се чипканите хулахопки :inlove:
  Ако најдеш извести ме од кај и цена. Многу се секси! :wasntme:
   
  На Kolumbo, Draganax01 и girl1985 им се допаѓа ова.
 11. pink4ever

  pink4ever Популарен член

  Се зачлени на:
  23 октомври 2010
  Пораки:
  1.042
  Допаѓања:
  1.006
  [​IMG]
  :inlove:
   
  На Kolumbo и pamelche им се допаѓа ова.
 12. firequeenn

  firequeenn Популарен член

  Се зачлени на:
  15 декември 2010
  Пораки:
  1.176
  Допаѓања:
  1.825
  хулахопките гледам да бидат поедноставни дури и да се дизајнирани , за да можам да правам разни комбинации со облеката .. како белите имам исти (пенти) и си ги пазам :) :
  како овие на сликава видов со иста шарка само повеќе виолетово имаше во теранова ..но не сум нешто инспирирана
  последниве 2 најмногу ми се допаѓаат :P
   

  Прикачени фајлови:

  На Kolumbo му/ѝ се допаѓа ова.
 13. sweet-cherry

  sweet-cherry Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2011
  Пораки:
  2.129
  Допаѓања:
  14.948
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На Kolumbo му/ѝ се допаѓа ова.
 14. maca99

  maca99 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  1.819
  Допаѓања:
  1.667
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На Kolumbo му/ѝ се допаѓа ова.
 15. spellbound

  spellbound Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2010
  Пораки:
  916
  Допаѓања:
  1.479
  :P
   

  Прикачени фајлови:

 16. sweet-cherry

  sweet-cherry Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2011
  Пораки:
  2.129
  Допаѓања:
  14.948
  Пол:
  Женски
  Некогаш, во минатото, жените биле многу ограничени во однос на тоа што можат да го носат на себе. Но, денес времињата се сменија. Затоа, погледнете ја оваа серија на откачени дизајнирани хулахопки, кои верувам ќе го привлечат вниманието на секоја девојка. :)
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  превземено од iLike.mk
   
  На Kolumbo и pamelche им се допаѓа ова.
 17. Avril.09

  Avril.09 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2011
  Пораки:
  737
  Допаѓања:
  891
  Со цветен дезен :inlove:
   

  Прикачени фајлови:

  • Picnik collage (2).jpg
   Picnik collage (2).jpg
   Големина на фајлот:
   207,3 KB
   Прегледи:
   392
  • fhe.jpg
   fhe.jpg
   Големина на фајлот:
   111,9 KB
   Прегледи:
   392
  • Picnik collage.jpg
   Picnik collage.jpg
   Големина на фајлот:
   132,9 KB
   Прегледи:
   392
 18. marina.baby

  marina.baby Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2011
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  44
  Низ цела страна, преплавена е со ружни модели :lol:
   
 19. Zaboravena

  Zaboravena Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 април 2011
  Пораки:
  32
  Допаѓања:
  64
  Девојки, гледам темава е доста активна па да не отварам нова, иначе ја сум нова феминка па сакам сите тука да ве прашам дали некоја од вас знае каде има да се купат кај нас хулахопки со прсти и пета? Вакви на пример како на сликава ве молам кажете ми навистина ми требаат.

  [​IMG]

  [​IMG]
   
 20. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.811
  Допаѓања:
  2.091
  ^ прв пат гледам и слушам за вакви хулахопки со пета. Незнам каде и дали има, но во случај да не најдеш ( а ако ептен ти требаат) има една продавница за хулахопки Фор лејди мислам дека се викаше, се наоѓа до Космо Тинекс (кај беко), и таму прават хулахопки по нарачка, па можеби ќе можат да ти помогнат :)