1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Хулио Иглесиас (Julio Iglesias)

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од sesilija, 2 февруари 2012.

 1. sesilija

  sesilija Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  4.177
  Допаѓања:
  13.276
  Има тема за синот, а нема за таткото, ццц ]:)

  Хулио Иглесиас e шпански пејач кој што со децении ги освојува срцата на романтичните души ширум светот со неговите прекрасни мелодии.
  Што мислите за него?
  Го слушате ли?

  Јас си го слушам некогаш, кога си летам со мислите, неговиот глас ме опушта неверојатно.

  Имам повеќе омилени песни, ама дефинитивно најубава ми е
  http://www.youtube.com/watch?v=C6oD7xbaylw
   
  На BlackSwan5 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. BlackSwan5

  BlackSwan5 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  2.765
  Допаѓања:
  3.558
  Julio Iglesias (Хулио Иглесиас)

  Е :clap: за темата.
  Во последно време почнав повеќе да го слушам.Прекрасен глас и романтични шпански песни,има ли нешто поубаво?
  И мене ми е омилена Baila Morena

  Други негови поубави песни

  http://www.youtube.com/watch?v=BHkESxjl ... re=related

  http://www.youtube.com/watch?v=9OZtja97SsY

  http://www.youtube.com/watch?v=j_XAf59F ... re=related
   
 3. Pelikuna

  Pelikuna Популарен член

  Се зачлени на:
  15 април 2011
  Пораки:
  1.961
  Допаѓања:
  2.022
  Респект за пејачот...Омилена песна ми е Dos Corazonez dos Historias.

  Некој дури ми се чудат како можам да го слушам...Тоа се вика дете вкус на музика...Едно големо браво


  http://www.youtube.com/watch?v=jXaUQAsXZ8M
   
 4. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.481
  Тема посветена на Хулио не може никако да помине без
  http://www.youtube.com/watch?v=ReB1roliREE

  Не го слушам нешто многу често, туку во моменти кога ќе ми се присака, што е многу ретко.
  Има прекрасен глас, мелодиите комплетно ме опуштаат, можам да си заспијам и да не се замарам за ништо околу.
   
 5. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  13.250
  Допаѓања:
  77.104
  Пол:
  Женски
  Песните се да станеш и да играш кога ќе ги слушнеш :)