1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Хуманитарна помош за Србија и Босна

Дискусија во 'Хуманитарни акции' започната од Snow-Queen, 17 мај 2014.

 1. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.998
  Пол:
  Женски
  ПОМОШ ЗА СРБИЈА
  Утре на плоштад Македонија во 12 часот, ќе има акција за собирање на млеко во прав, пелени, облека, вода, ќебиња .... се оноа што мислите дека на соседите од Србија ќе им е од помош.
  Бидете хумани, и воедно споделете го овој пост на вашиот ФБ профил, за што повеќе луѓе да бидат инфомирани за утрешната хуманитарна акција.
   
  На Kiska, gangstergirl и Sky-butterfly им се допаѓа ова.
 2. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.998
  Пол:
  Женски
  Хуманитарна помош за Србија
   

  Прикачени фајлови:

  На LittlePinky му/ѝ се допаѓа ова.
 3. irena.1

  irena.1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 ноември 2012
  Пораки:
  4.293
  Допаѓања:
  21.071
  Пол:
  Женски
  Донираме средства за оние на кои им се потребни

  Да ги оставиме на страна глупостите на феминката за пари за да се двои од свекрвата (уствари ако веќе играме така ај некој нека ми плати некоја рата од кредитов, и јас го земав за мирен живот башка од свекрвата)
  Шала на страна туку кажете ми доколку имате информација дали некаде се собираат средства и продукти за настраданите од поплавите во Србија и Босна. И како и кој организира. Каде можам да донирам.
   
 4. Umbrella22

  Umbrella22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 август 2012
  Пораки:
  3.951
  Допаѓања:
  33.909
  Пол:
  Женски
  Донираме средства за оние на кои им се потребни

  Ирена еве што најдов јас :)

  http://donate.org.mk/index.php/mk/donat ... 7-06-15-31
  http://www.donacii.mk/humanitarni-nasta ... za-srbija/

  Еве и ова
  Vo nedela vo 12 saat ke ima sobirna akcija na plostad vo skopje za pomos na naselenieto vo srbija pa koj e vo moznost moze da donira obleka postelnina hrana sto i da mozete

  и страна на фб

  https://www.facebook.com/pages/Хуманитарна-акција-за-помош-на-настраданите-од-поплавите-во-Србија/786790871332523
   
  На Kiska му/ѝ се допаѓа ова.
 5. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.956
  Допаѓања:
  6.940
  Пол:
  Женски
  Донираме средства за оние на кои им се потребни

  Јас мислам дека ова заслужува посебна тема и повеќе внимание :(
   
 6. Sky-butterfly

  Sky-butterfly Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 декември 2013
  Пораки:
  3.079
  Допаѓања:
  56.380
  Хуманитарна помош за Србија

  Со повик на број 143 400 од сите македонски моб. оператори, донирате 100 ден. за настраданите во поплавите во Србија и БиХ.
   
  На ColoursOfTheRainbow, mime87 и Gordana10 им се допаѓа ова.
 7. SweetChild

  SweetChild Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2012
  Пораки:
  1.597
  Допаѓања:
  2.988
  Пол:
  Женски
  Хуманитарна помош за Србија

  Освен тоа,утре во Скопје ќе бидат достапни неколку места за донации.

  Општина Аеродром – 10 часот, на ширинката кај Мајчин дом, до малата црква

  Плоштад Македонија – 12 часот

  Куманово – 11 часот – 14 часот, плоштад

  Населба Автокоманда – 11 часот, пред Римес (на коцката)

  Велес – 15 часот, фондација „Фокус“ (зграда на НВО, наспроти градинката во Дворови)

  Битола – 12 часот, плоштад Магнолија

  Тетово – од 9 до 11.30 часот, пред центарот за култура „Иљо Антески – Смок“

  Исто така,мислам дека има штандови и во Штип,ама не знам кога,кого го интересира,кажете,ќе побарам по детално :)

  Да помогнеме колку можеме,сите заедно сме посилни!
   
 8. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.998
  Пол:
  Женски
  Хуманитарна помош за Србија

  [​IMG]
   
 9. Dvolicen

  Dvolicen Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2012
  Пораки:
  1.431
  Допаѓања:
  3.485
  Хуманитарна помош за Србија

  [​IMG]
   
  На Snow-Queen му/ѝ се допаѓа ова.
 10. savana

  savana Популарен член

  Се зачлени на:
  18 август 2010
  Пораки:
  1.770
  Допаѓања:
  9.560
  Пол:
  Женски
  Хуманитарна помош за Србија

  [​IMG]
   
 11. AnaKarenina

  AnaKarenina Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  5.801
  Допаѓања:
  54.995
  Пол:
  Женски
  Хуманитарна помош за Србија

  За од ВИП, донирате преку 077 или 078? Затоа што на различни места, различен префикс најдов :?:
  На сликата кај Савана е со 078, а на оваа со 077
  [​IMG]
   
 12. Kitten

  Kitten Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  9.374
  Допаѓања:
  42.151
  Пол:
  Женски
  Хуманитарна помош за Србија

  ^^
  Не ти треба префикс, врти само 143 400 без разлика на кој оператор и да си.
   
  На AnaKarenina му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Nausicaa

  Nausicaa Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2013
  Пораки:
  3.405
  Допаѓања:
  19.648
 14. Waka-waka

  Waka-waka Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  2.256
  Допаѓања:
  8.641
  Хуманитарна помош за Србија

  Не знаев во која тема да го поставам и овој апел за помош,мислам дека тука му е вистинско место. Секој живот е важен,дали на човек или животно.

  Сите љубители на животни утре на плоштадот Македонија во 12 часот можат да донесат сува храна, конзерви, поводници и кебиња за да се спасат што повеќе животни од поплавените подрачја во Србија и Босна и Херцеговина. Настанот го организира Асоцијацијата на активисти за права на животните (ААПЖ).
   
  На SV1911, Lella, cresa-jagoda и 6 други им се допаѓа ова.
 15. Dee

  Dee Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2013
  Пораки:
  289
  Допаѓања:
  334
  Хуманитарна помош за Србија

  Знае ли некој што точно е приоритетно утре да се однесе? Различни работи секаде прочитав.
   
 16. Umbrella22

  Umbrella22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 август 2012
  Пораки:
  3.951
  Допаѓања:
  33.909
  Пол:
  Женски
  Хуманитарна помош за Србија

  [​IMG]

  Црвениот крст на Македонија информира дека парична помош може да се уплати на
  Жиро сметка – Фонд на солидарност 300000001327966 ДБ 4030984271620 – Комерцијална банка.
  Отворени се и посебни телефонски линии 075/070/077 143 400 на кои граѓаните со секој повик можат да донираат по 100 денари.

  Собирен пункт, пак, за хуманитарна помош во Скопје е магацинот на Црвениот крст во Момин Поток, на адреса ул.Момин Поток бб,
  тел. 3096227.

  На локално ниво помошта може да се донира и во општинските организации на Црвениот крст надвор од Скопје.

  Црвениот крст ги повикува компаниите и хуманите граѓани да се вклучат во апелот за помош на настраданото население.
  Хуманитарната акција започнува од денеска и ќе трае до 31 мај.
  За текот и резултатите од акцијата јавноста ќе биде навремено и соодветно информирана.
   
  На Nausicaa му/ѝ се допаѓа ова.
 17. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.956
  Допаѓања:
  6.940
  Пол:
  Женски
 18. savana

  savana Популарен член

  Се зачлени на:
  18 август 2010
  Пораки:
  1.770
  Допаѓања:
  9.560
  Пол:
  Женски
  Хуманитарна помош за Србија

  Во еден српски медиум пишуваше дека највеке им се потребни средства за хигиена, алати за помош... Но секако се е добредојдено.
  Барем секој по нешто нека донира, тоа што може и колку што може, важно е да помогнеме на некој начин !
   
 19. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  23.771
  Допаѓања:
  155.893
  Пол:
  Женски
  Хуманитарна помош за Србија

  Јас имам некои работи што ми стојат дома така. Ќе ги спакувам се, и додатно ќе купам влажни марамици.
  Сакав да прашам во кутија да се спакуваат или?
   
 20. BI-44

  BI-44 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 декември 2011
  Пораки:
  867
  Допаѓања:
  340
  Хуманитарна помош за Србија

  Дали некој знае каде во Охрид каде да се донираат работите?
  [​IMG] :( :( :(
   
  На Lella му/ѝ се допаѓа ова.