Царска мешавина

Дискусија во 'Рецепти' започната од anastasija18, 20 јануари 2018.

 1. anastasija18

  anastasija18 Активен член

  Се зачлени на:
  6 април 2017
  Пораки:
  71
  Допаѓања:
  206
  Пол:
  Женски
  Девојки ајде ве молам рецепт за царска мешавина?
  Имам таква купена од маркет сакам да ја спремам за утре само не сум сигурна како, може сигурен испробан рецепт?
   
 2. feminista

  feminista Активен член

  Се зачлени на:
  24 март 2018
  Пораки:
  34
  Допаѓања:
  48
  Пол:
  Женски
  јас ја готвам со ориз
   
 3. bebaa

  bebaa Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јануари 2011
  Пораки:
  2.472
  Допаѓања:
  4.271
  Пол:
  Женски
  Јас ја готвам со мелено месо.Запржувам кромид,додавам мелено месо,зачини сол,црн бибер,некогаш и црвен пипер и ја истурам мешавината.Сето тоанекое време се пржи па додавам вода и го ставам во рерна околу час или часиопол на тивко ако е.
   
 4. ane.bella

  ane.bella Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2011
  Пораки:
  2.334
  Допаѓања:
  19.606
  Пол:
  Женски
  А што е тоа царска мешавина? јас ко од марс падната :sweat:
   
 5. bebaa

  bebaa Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јануари 2011
  Пораки:
  2.472
  Допаѓања:
  4.271
  Пол:
  Женски
  Carska-mjesavina-ok-660x870.jpg
   
 6. feminista

  feminista Активен член

  Се зачлени на:
  24 март 2018
  Пораки:
  34
  Допаѓања:
  48
  Пол:
  Женски
  јас ја користам од цермат
   
 7. bebaa

  bebaa Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јануари 2011
  Пораки:
  2.472
  Допаѓања:
  4.271
  Пол:
  Женски
  Каква наоѓам таква