Царски рез

Дискусија во 'Бременост' започната од hrizantema007, 20 март 2012.

 1. Martka

  Martka Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 април 2017
  Пораки:
  1.472
  Допаѓања:
  3.283
  Пол:
  Женски
  Мила отиди на државно и ќе имаш природен пороѓај со сите салтанати.Извини на искреноста и лошиот збор.
   
 2. Linda23

  Linda23 Активен член

  Се зачлени на:
  5 септември 2019
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  31
  Пол:
  Женски
  Mila ja sum.od kic i sum so mn tesna karlica koga se porodiv na malata ni 1 cm ne bev otvorena i nemav ni bolki
   
 3. Martka

  Martka Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 април 2017
  Пораки:
  1.472
  Допаѓања:
  3.283
  Пол:
  Женски
  Епа тогаш доктор ќе оцени што и како.Со лесно.Поздравче
   
 4. marchi-cool

  marchi-cool Популарен член

  Се зачлени на:
  23 април 2017
  Пораки:
  5.163
  Допаѓања:
  10.351
  Пол:
  Женски
  охо ти убаво си одморила и си полежала. :lol: биди благодарна. Јас се породив пред 6 сатот приквечер другото сабајле ме станаа.
  познавам жена која има родено 3 пати и сите три со царски на разлика од 3 години. Едното е 7 годишно другото 4 а третото сега направи година.
  за природно треба да помине подолг период. Една колешка со првото се породи со царски и после 6 години се породи природно. Ама штом раната ти е уште здрвена многу тешко дека ќе те породат природно. Прво 3 ретко кој се нафаќа да породи природно после царски а друго 3 години е мал период. Најдобро консултирај се со лекар нека ја види раната каква е и општо состојбата на матката
   
  На Ann.loves.you му/ѝ се допаѓа ова.
 5. newring86

  newring86 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  674
  Допаѓања:
  849
  @marchi-cool , да, супер ми беше. лежев на скршен кревет , така да болката во кичма која ни со физикална не помина ми остана гратис....:emo:
   
  На Skorpija25 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. marchi-cool

  marchi-cool Популарен член

  Се зачлени на:
  23 април 2017
  Пораки:
  5.163
  Допаѓања:
  10.351
  Пол:
  Женски
  тоа е за welcome. Јас прецркав другата ден ко станав. Со првото поинаква болка со второво поинаква.
   
 7. Martka

  Martka Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 април 2017
  Пораки:
  1.472
  Допаѓања:
  3.283
  Пол:
  Женски
  Епа тогаш доктор ќе оцени што и како.Со лесно.Поздравче
   
 8. Mecence <3

  Mecence <3 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 декември 2017
  Пораки:
  44
  Допаѓања:
  66
  Пол:
  Женски
  Мамицки од раната ми тече гној ставам ацидиборици облоги. Некое ваше искуство ве молам за помош
   
 9. Happyinlove

  Happyinlove Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2011
  Пораки:
  1.624
  Допаѓања:
  5.508
  Пол:
  Женски
  Ацидиборици се за оток не за гној. Оди на лекар штом е гној. Ке мора антибиотик да ти дадат,но прво да ти ја исчистат раната
   
  На Girl-Rabbit, mariz, KuklickaSk и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 10. EvieBabe

  EvieBabe Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 април 2019
  Пораки:
  602
  Допаѓања:
  2.320
  Пол:
  Женски
  Девојчиња, прашање за исхраната во болница после царски. Вчера прв ден за ручек ми дадоа само бистра супа ама за вечера двопек и јогурт. Сабајле бисквити и млеко. Денес за ручек пире и двопек па вечера пак двопек и јогурт. Дали е ова океј, дали вака јадевте другите?

  Јас мислев дека после царски три дена само течна храна треба и сега откако изедов се ме фати шубе од запек :D Во веце уште не сум била вчера и денес иначе.
   
  На Sexybaby86 и tina2018 им се допаѓа ова.
 11. Martka

  Martka Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 април 2017
  Пораки:
  1.472
  Допаѓања:
  3.283
  Пол:
  Женски
  Да мила и јас јадев тоа,не се секирај знаат таму што да дадат.Ќе одиш во wc за некој ден,ако не они даваат за да појдеш.Ќе биде во ред,ти само гушка бебуш и накриви капа,во сигурни раце си.:*Честитки за бебуш:inlove:
   
  На EvieBabe му/ѝ се допаѓа ова.
 12. EvieBabe

  EvieBabe Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 април 2019
  Пораки:
  602
  Допаѓања:
  2.320
  Пол:
  Женски
  Фала, мила :hug:
   
  На Martka му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Sexybaby86

  Sexybaby86 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 март 2012
  Пораки:
  3.131
  Допаѓања:
  60.056
  Пол:
  Женски
  Да, тоа е “менито” после царски. Јас мртва гладна бев, тек дента кога ме пуштија дома ми дадоа вистински ручек :D Затоа шланк излегов од таму, со речиси иста килажа ко пред пораѓај :D
  Инаку нема да те пуштат додека не отидеш во вц, ама ќе дојде самото после два-три дена. Сигурно цревата ти работат, ги слушаш колку се гласни и тоа е супер, така треба да биде :) Пиј повеќе сок од јаболко и ќе се олесниш. Па пиши низ темите како сте со бебуш :l:
   
  На Girl-Rabbit, EvieBabe и Martka им се допаѓа ова.
 14. EvieBabe

  EvieBabe Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 април 2019
  Пораки:
  602
  Допаѓања:
  2.320
  Пол:
  Женски
  Љокам сок цело време ама да, мртва гладна сум, едвај чекам дома да се налапам :D Мислам дека никогаш во живот не ми бил толку вкусен двопек макнат во јогурт и несолено пире :rofl:
   
  На Someday и Sexybaby86 им се допаѓа ова.
 15. Sexybaby86

  Sexybaby86 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 март 2012
  Пораки:
  3.131
  Допаѓања:
  60.056
  Пол:
  Женски
  Леле, знам. Исто :D Ајде уште малку (fingers)
   
  На EvieBabe му/ѝ се допаѓа ова.
 16. The Unicorn

  The Unicorn Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јуни 2018
  Пораки:
  320
  Допаѓања:
  1.183
  Пол:
  Женски
  @EvieBabe Утре ке ти дадат прав ручек. Супа, салата, стек, лебче, овошје и десерт;):) Честитки:sun:
   
  На EvieBabe му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Minnie-e

  Minnie-e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 декември 2011
  Пораки:
  1.343
  Допаѓања:
  5.690
  Пол:
  Женски
  Јас сега со второто не можев да издржам, му се јавив на мм да ми донесе нешто и вечерта си се најадов кроасан ☺️
   
  На Sexybaby86 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. EvieBabe

  EvieBabe Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 април 2019
  Пораки:
  602
  Допаѓања:
  2.320
  Пол:
  Женски
  Денес гозби :D

  Сабајле проја со сирење и јогурт, моето омилено :inlove: Ручек стек, ориз, супа, колач. Вечера шпагети болоњезе без сол и вкус, супа, грозје и пудинг од ванила :pizza:

  А сега се мислам утре домче што да лапам :?:
   
  На Skorpija25, Kaetana и Sexybaby86 им се допаѓа ова.
 19. EvieBabe

  EvieBabe Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 април 2019
  Пораки:
  602
  Допаѓања:
  2.320
  Пол:
  Женски
  Се смеев за храната во Систина ама благодарение на двопеците и бисквитите и остали суви глупости, сега имам таков запек да ми течат солзи цел ден на шоља. Ем нејќам да се напнувам, ем ми се оди во веце ми се плаче. Нормален ли е запеков после царски и има ли чаре?
   
 20. marchi-cool

  marchi-cool Популарен член

  Се зачлени на:
  23 април 2017
  Пораки:
  5.163
  Допаѓања:
  10.351
  Пол:
  Женски
  јас знам дека непосредно после царски строго се внимава на исхраната и не смее да дојде до запек но се зависи од функцијата на цревата. Не би требало двопек со јогурт да ти направи таков проблем. Земај компоти посебно од сливи и бели пецива и леб исфрли барем месец дена.