1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Цветен венец

Дискусија во 'Мода и стил' започната од Veki4kaa, 26 мај 2013.

 1. Veki4kaa

  Veki4kaa Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јануари 2012
  Пораки:
  5.067
  Допаѓања:
  17.208
  Пол:
  Женски
  Дали би носеле цветни венци? И како би ги комбинирале ако би носеле? Мене ми изгледаат баш интересно па сакам да слушнам мислења од ваша страна ;)
  ако има ваква тема или слична нека се избрише
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  [​IMG]
  мене баш ми изгледаат слатко ;)
   

  Прикачени фајлови:

  • Hair Wreaths1.jpg
   Hair Wreaths1.jpg
   Големина на фајлот:
   172,6 KB
   Прегледи:
   376
 2. sparklegirl

  sparklegirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 декември 2012
  Пораки:
  154
  Допаѓања:
  29
  Неее за во град никако но може на некоја журка знам да ставам од оние цветни ѓердани на главата :D
   
  На Veki4kaa му/ѝ се допаѓа ова.
 3. tea4e

  tea4e Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2012
  Пораки:
  3.410
  Допаѓања:
  3.148
  За да шетам во град со ова НЕ . :x
  Сега најчесто прават славниве фотосесии со вакви. :D
   
 4. Irrepleceable

  Irrepleceable Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2013
  Пораки:
  1.068
  Допаѓања:
  1.359
  Убави се,но не стојат на секого.
  Јас би носела,но ќе гледам да ја погодам приликата ако веќе се нафатам за тоа.
  Нормално,на излегување не би ставила.
  Но пример,на плажа да,но некој нежен венец,не многу нападен.
  Интересни се,но како што кажав,треба да се погоди личноста на која ќе и стои,и приликата во која ќе се носи :)
   
 5. tinka-mace

  tinka-mace Популарен член

  Се зачлени на:
  5 мај 2013
  Пораки:
  3.451
  Допаѓања:
  16.463
  A може ли од некаде да се купат цветниве венци? Мајка ми знае да плете ваков венец ама неможе да најде некој убав цвет, а и да најде некој цвет веднаш ќе овене зошто е без вода... :(
   
 6. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.900
  Вака никогаш нема да шетам...
   
 7. Nati.P

  Nati.P Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2011
  Пораки:
  2.013
  Допаѓања:
  854
  Јас би носела единствено на венчавка. Многу сакам да се венчам со венче од природно цвеќе :)
   
 8. levely

  levely Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јуни 2011
  Пораки:
  914
  Допаѓања:
  902
  Носев и тоа пред 2-3 дена , во Охрид кога бев излезена вечерта, заедно со другарка ми ги купивме од едно дуќанче. Чувството е прекрасно , каде и да поминеш сите во главата те гледаат :rofl: .
   
 9. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  18.497
  Допаѓања:
  80.523
  Пол:
  Женски
  Mене баш ми е интересно, посебно ако се работи за некое суптилно венче, мислам дека би било полн погодок.
  На лелеава коса и долг фустан или сукњичка - фантазија.
  Ако си најдам онаков каков што си замислив, ќе си купам. Секако дека венецот од природните цветови е поубав, но јас сакам нешто трајно, па овие купечкиве (вештачки) би биле идеални за ваквите киткољупци како мене. :)
   
 10. Girl-50

  Girl-50 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2013
  Пораки:
  542
  Допаѓања:
  842
  Убаво изгледаат ама не би носела. :)
   
 11. Milky.Way

  Milky.Way Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2013
  Пораки:
  233
  Допаѓања:
  72
  Пол:
  Женски
  Би носела, за на плажа или прошетка во природа.
   
 12. CinnamonBambi

  CinnamonBambi Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2013
  Пораки:
  415
  Допаѓања:
  465
  Пол:
  Женски
  A таман ќе отварав тема за ова :D Сакав да прашам дали некоја од вас знае каде можам да најдам вештачки цвеќенца и цвеќарска жица за да си направам вакво по свој мерак? Верувам во цвеќари, ама не знам со цени како е, па чисто информативно да прашам :)
   
 13. the-dark-angel

  the-dark-angel Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 март 2012
  Пораки:
  227
  Допаѓања:
  37
  јас би носела ама ако сме друштво..мислам повеќе девојки па само јас да носам..ако ме сфаќате..на брат ми девојката е многу луда имаше еднаш дојдено кај нас со цветен венец...ама треба да си филмска фаца .
   
 14. eliesaab

  eliesaab Популарен член

  Се зачлени на:
  27 април 2013
  Пораки:
  2.820
  Допаѓања:
  8.188
  Пол:
  Женски
  исто :)
   
 15. sara3

  sara3 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 септември 2012
  Пораки:
  505
  Допаѓања:
  383
  ^^ исто