1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Цветен принт

Дискусија во 'Мода и стил' започната од SexyLady, 28 јуни 2011.

 1. SexyLady

  SexyLady Популарен член

  Се зачлени на:
  5 септември 2010
  Пораки:
  2.792
  Допаѓања:
  3.261
  Пол:
  Женски
  Видов дека има тема за анимал принт, а не најдов за ова а сепак забележав дека поголемиот број од феминките го обожаваат, сакаат или понекогаш го носат.
  (доколку има тема, се извинувам)
  Дали ви се допаѓа цветниот принт?
  Колку често носите, дали имате многу парчиња со цветен принт и дали сте зависничка од него? :D
  Дали поддржувате мешање на повеќе цветни принтови и сакате да биде упадлив, или исто како и за анимал принтот претпочитувате само некои делови од вашата облека да се со цветен принт, скромно?
  Што мислите за оние принтови што на момент потсетуваат на марамите и ноќниците од вашите баби?
  Дали сакате цветен принт со големи или мали цветови, многу или малку, јаки или бледи бои, светли или темни бои, впечатливо или нежно? :)


  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На Berguzar, Mashnichka и Angiie им се допаѓа ова.
 2. LilMissBossy

  LilMissBossy Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2010
  Пораки:
  517
  Допаѓања:
  203
  Flower print или цветен принт

  Заљубена сум во цветниот принт.Пролетва стартував со пополнување на мојот плакар со цветни работи:алки,шнолички,марами,топ,шалвари,сукњичка... :) :inlove:
   
  На dolly.doll и SexyLady им се допаѓа ова.
 3. Avril.09

  Avril.09 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2011
  Пораки:
  737
  Допаѓања:
  892
  Да, го носам и многу ми се допаѓа.
  Се изначудив како преку ноќ сите продавници, цветен дезен имаат на излог и како сите го засакаа.
  Ама нема врска. Нивно нека си е! :lol:

  Мене ме потсеќа на нешто весело, на позитивна личност. Потсеќа на 80ите, на 90ите.
  Сум се изјаснила за овој принт, па еве уште еднаш кои комбинации/парчиња облека ми се бендисуваат.

   

  Прикачени фајлови:

  На SexyLady му/ѝ се допаѓа ова.
 4. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.679
  Допаѓања:
  64.974
  Пол:
  Женски
  Flower print или цветен принт

  Јас имам фобија од принтов и многу ме нервира што е актуелен. Ме потсеќа на баба ми и нејзините фустани и шамии :^) Просто не можам да го смислам, и никогаш не би облекла нешто вакво.
   
  На SexyLady му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Plavusa.17

  Plavusa.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  4.133
  Допаѓања:
  6.033
  Flower print или цветен принт

  Си го сакам, имам доста парчиња облека вакви и убави се.Секако не натрупана девојка цела во цвеќиња ко некоја цветна градина ТУКУ комбинирано со еднобојни парчиња облека, како и секој друг принт сеедно, како што е грдо цела тигресто облечена или зебресто така и ова.
   
  На SexyLady му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.697
  Flower print или цветен принт

  Не го носам и не ми се допаѓа.
  Некогаш ми изгледа слатко кај други, но на себе не би носела цветен принт никогаш. Имам единствено едни обетки со цветен принт кои никогаш ги немам ставено на себе.
   
  На SexyLady му/ѝ се допаѓа ова.
 7. MissSpark

  MissSpark Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2011
  Пораки:
  695
  Допаѓања:
  1.287
  Пол:
  Женски
  Flower print или цветен принт

  Симпатично ми изгледа, ама па и многу го претераа :) Јас би носела цветен принт на чевли или фустанче/здолниште и машна, марама.. секако со некоја неутрална боја.. цветни хулахопки во никој случај, ептен кичесто ми е :)
   
  На SexyLady му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Isabel

  Isabel Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јуни 2011
  Пораки:
  1.466
  Допаѓања:
  1.972
  Многу ми се допаѓаат
  еве од сликиве овде овие би сакала да ги имам
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  и нешто др
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На SexyLady му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Anely

  Anely Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 април 2011
  Пораки:
  788
  Допаѓања:
  225
  Flower print или цветен принт

  Интересен ми е не викам не...но само на некои маички и фустанчиња, а не на балетанки, патики, штикли, хеланки...едноставно мене тоа не ми се допаѓа!!
  А и веќе девојкиве по скопје ко униформи да носат....секоја втора ја гледаш со такво нешто на себе.
   
  На SexyLady му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.516
  Flower print или цветен принт

  Сите сме поплавени од овој цветен принт!
  Убав е, нежен, шармантен... ама кога се гледа на секое - здосадува, и сите изгледаат исто.

  Да, јас имам една туника, цветна - горниот дел е чипкан и е пренежно! Си го купив од Охрид (само 2 имаше во бутикот)... одам Скопје... и се разочарав кога го видов скоро во сите бутици... Ама тоа е. |(

  Исто - зависи каков е принтот!

  Овие не ми се допаѓаат
  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]


  А овие ми се допаѓаат

  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
   
  На Angiie и SexyLady им се допаѓа ова.
 11. Neytiri

  Neytiri Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  1.289
  Допаѓања:
  2.456
  Flower print или цветен принт

  Да, да, ДА за цветниот принт !! Го сакам и ми се допаѓа. Секако не се, но повеќето работи да. Имам блузички, фустанчиња и последно си купив цветни сандалки и сите си ги обожавам :)
   
  На SexyLady му/ѝ се допаѓа ова.
 12. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.753
  Допаѓања:
  3.729
  Flower print или цветен принт

  Ми се допаѓа, но само ако не е претерано. Интересен е во секој случај, но јас лично не го носам многу често. Некако не е мој стил. :)
   
  На SexyLady му/ѝ се допаѓа ова.
 13. lattie

  lattie Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јуни 2011
  Пораки:
  504
  Допаѓања:
  203
  Пол:
  Женски
  Flower print или цветен принт

  Ми се допаѓаат најмногу ги носам пролет и лето некако ми се весели разиграни
   
 14. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.923
  Flower print или цветен принт

  Имам од лани еден убав цветен фустан , ама летово многу е актуелен принтов/трендов и не купив мислам ништо цветно летово :)
   
 15. innablood

  innablood Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2011
  Пораки:
  788
  Допаѓања:
  1.324
  Flower print или цветен принт

  Ми се допаѓа цветниот принт, ме потсетува на пролет.
  Би носела, но мали додатоци како алки, марами, обетки, каиши, а додека блузи и панталони не сакам да носам и мене ми изгледаат како од баба ми земени. И по можност овие мали додатоци да бидат бледи бои, светли и нежни. Не сакам нападно да изгледам.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
 16. AlicaInWonderland

  AlicaInWonderland Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  3.622
  Допаѓања:
  9.761
  Flower print или цветен принт

  Цветниот принт е сега она што беше чипката во зима. Нежно, убаво, женствено, преубаво.....ама ужасно досадно кога цел град е унифромиран. Имам вакви паричиња, а најверојатно и уште ќе купам, неизбежни ми се периодов и сакам да ги имам. Лани се убив од барање цветна сукна и ништо :) па сега е моментот за залихи
   
 17. FlameFairy

  FlameFairy Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2011
  Пораки:
  283
  Допаѓања:
  197
  Flower print или цветен принт

  Мене баш ми се допаѓа цветниот дезен. Имам неколку парчиња, и често си ги носам. Единствено што не ми се допаѓа се чевли со цветен дезен, особено оние како патики што се. И да, да не е претерано со тоа што цела облека со цветови е, се знае како се комбинира секој дезен.
   
 18. butterfly.93

  butterfly.93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 декември 2010
  Пораки:
  1.099
  Допаѓања:
  655
  Mи се допаѓа но се додека не е нападно. Во тоа се подразбира или блуза или суќна во цветен принт, никако и двете. Ми се допаѓаат и цветните штикли, патики, балетанки, римјанки, блузи, корсети, суќни и аксесорис
  Ама хулахопки или панталони неможам да смислам а не пак да облечам. Тоа ми е веќе ептен кич.
   

  Прикачени фајлови:

  На Bright му/ѝ се допаѓа ова.
 19. kankus

  kankus Популарен член

  Се зачлени на:
  31 декември 2010
  Пораки:
  1.472
  Допаѓања:
  870
  ми се допаѓа посебно кога цветовите се ситни :$ :$
   
 20. The-Queen

  The-Queen Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  2.139
  Допаѓања:
  2.424
  Мене многу ми се допаѓа цветниот принт, особено парчињата со помали цветови.
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  И сакам цветни чевли а никаде не можам да најдам :(
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На Angiie и Isabel им се допаѓа ова.