1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Цветен принт

Дискусија во 'Мода и стил' започната од SexyLady, 28 јуни 2011.

  1. mamma-mia

    mamma-mia Популарен член

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    1.024
    Допаѓања:
    2.253
    Пол:
    Женски
    Просто кажано вљубена сум во цветниот принт. Имам разни фустанчиња во цветен принт, марами, акцесоари..
     
    На HeartlySmile му/ѝ се допаѓа ова.
  2. HeartlySmile

    HeartlySmile Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2011
    Пораки:
    160
    Допаѓања:
    50
    и јас исто сум вљубена ... :) ,само што немам никакво парче облека со таков принт.! :(
     
  3. minne-mouse

    minne-mouse Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јули 2011
    Пораки:
    625
    Допаѓања:
    536
    Го сакам цветниот прин и имам неколку парчина облека со цветен принт и венче кое си го обожавам :inlove: :D
     
  4. simoncelicius

    simoncelicius Популарен член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2011
    Пораки:
    3.538
    Допаѓања:
    7.822
    Пол:
    Женски
    ми се допаѓа и искрено на почетокот не го свиѓав баш и јас ама откако видов неколку парчиња стана дел од мојата гардероба
     

    Прикачени фајлови:

  5. Mashnichka

    Mashnichka Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2011
    Пораки:
    168
    Допаѓања:
    26
    Да ми се допаѓа но немам некое парче со овој прин купено сеуште,
    а би сакала шорцеви или некое фустанче. :rofl:
     
  6. simoncelicius

    simoncelicius Популарен член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2011
    Пораки:
    3.538
    Допаѓања:
    7.822
    Пол:
    Женски
    еве уште неколку незз зошо ама не сака повеќе од 5 слики во еден пост па ајде нека каже сега некој дека не го сака? ;)
     

    Прикачени фајлови:

  7. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
  8. BoaVista

    BoaVista Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 август 2010
    Пораки:
    3.911
    Допаѓања:
    31.650
    Пол:
    Женски
    [​IMG][​IMG][​IMG]
     
    На crazylady му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Asterion

    Asterion Популарен член

    Се зачлени на:
    12 март 2011
    Пораки:
    392
    Допаѓања:
    5.622
    Ми се допаѓа овој принт и во мојот гардаробер можат да се пронајдат некои вакви парчиња.
    Кога добро ќе се искомбинира, овој принт може да се претвори во совршената комбинација. :clap:





    Парчиња што лично мене ми се допаѓаат. :up:
     

    Прикачени фајлови:

  10. Asterion

    Asterion Популарен член

    Се зачлени на:
    12 март 2011
    Пораки:
    392
    Допаѓања:
    5.622
    :wasntme:
     

    Прикачени фајлови:

    • 7125741146.png
      7125741146.png
      Големина на фајлот:
      499,8 KB
      Прегледи:
      206
  11. duffi

    duffi Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 април 2011
    Пораки:
    12.509
    Допаѓања:
    144.213
    Имам неколку парчиња во плакарот со цветен принт. 8)
    Но во последно време е како униформа, секоја втора девојка на улица мора да има некое парче со цветови и баш поради тоа почнав да го избегнувам.
    Инаку ако е добро искомбиниран и со вкус тогаш супер ми изгледа- женствено , романтично, а се друго ми изгледа премногу кич. :)
     
  12. Lepaaa

    Lepaaa Популарен член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2011
    Пораки:
    2.069
    Допаѓања:
    8.096
    Пол:
    Женски
    Ништо немам со цветен принт, замислете! ;) :rofl: Незнам некако, кога ќе излезам само цветови околу мене, па некако ептен нападно ми е ова со фустанчињата, сукњички, корсетите и се цветови во различни бои! :o Убаво стои и ми се допаѓа, ама ете сакам малце да разбијам монотонија ;) :lol: па не сум си купила ништо цветно сеуште! :rofl:
     
  13. Zoza

    Zoza Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2011
    Пораки:
    792
    Допаѓања:
    297
    имам неколку фустанчиња ама не се цели цветни него со две три цветчиња на нив...а инаку цело цветно ЈОК
     
  14. najubava2010

    najubava2010 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 април 2010
    Пораки:
    1.619
    Допаѓања:
    4.653
    Не сум помодарец, или барем јас така се чуствувам. Носам тоа што мислам дека ми стои, што ми се допаѓа или едноставно тоа се парчиња во кои се пронаѓам себеси.
    Да бидам искрена пред неколку години купував тоа што другите масовно го носат, но како созревам се повеќе и повеќе внимание посветувам на изборот на гардероба.

    Оваа сезона кога се актуелни цветичи на се, јас купив само две цветни парчиња, едни целосни панталонки кои се неверојатно лесни, удобни и опуштени и една маичка која ми се допадна штом ја видов на излог и толку.

    Не дека имам свој изграден стил туку ете несакам да се стопам и јас во масата која е „расцветана“.

    Ми се допаѓаат цветови но во умерени количини но дда бидеме искрени не одговараат на сечија фигура, затоа треба посебно да се внимава при нивно комбинирање.
     
  15. CharmedGirl

    CharmedGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    6 мај 2011
    Пораки:
    1.420
    Допаѓања:
    1.662
    Пол:
    Женски
    Нешто многу го форсираат цветниов принт по нашиве бутици, ама мене не ми се свиѓа ич.Стилот ми е по...спортски и повеќе сакам маички со принтови....Можеби и би пробала некое фустанче со цветен принт,колку да видам како ми стои... 8)
     
  16. Phyramide

    Phyramide Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    3.009
    Допаѓања:
    14.809
    Се расцветавме сите а? А што би рекла една скопска урбана машка препознатлива фаца, некои и буквално :D

    Цветен принт? Хм. Се што е многу, не е на арно. Го претераа со принтов. Година дена наназат од кога почнаа да ги спремаат пролетните колекции ништо друго не гледам освен цветен принт. Винтиииииџ! Цветичииии! Јуриш!
    Досаден е ама страшно многу!

    Имам цветичасти работи во мојот плакар, дури 2, но тие ми седат така веќе 2 и кусур години - што значи јас сум расцветана одамна :D

    Некни загледав во некое списание, мислам Јуник, цветни предлози за облека - цветно со цветно и на крај пак цветно. Тоа ти е ко некој да те тера да изедеш кило кадаиф и баклава и да залееш со боза.
    Па ти иде да повратиш.

    Не знам. Има убави парчиња не велам не, ама бидејќи јас сакам едноставност, цветно би избрала само едно парче а се друго да е еднобојно.
    Тоа е тоа. Премногу ливади предизвикуваат алергија, барем кај нас кои сме алергични на полен :)
     
  17. Saya

    Saya Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јануари 2011
    Пораки:
    1.190
    Допаѓања:
    5.551
    Мене замена за цветниот принт ми се индиските шари, кои со години ги имам во плакар. Цветен принт не сакам нешто посебно, освен ако не се пронајде некое убер прекрасно парче што ќе ми фати око.

    Ама и јас како Пирамитка, мислам дека во комбинацијата доволно е само едно цветно парче, а се друго еднобојно, не ми изгледа убаво кога ќе видам некоја девојка како подвижна икебана.
     
  18. Miss.Waldorf

    Miss.Waldorf Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2011
    Пораки:
    207
    Допаѓања:
    16
    Цветен принт мојот омилен како и блузичките со линии. Мислам дека оваа година претерав 90 % од плакарот ми е во овие два принта!!! =)
     
  19. MilanoGirl

    MilanoGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2011
    Пораки:
    417
    Допаѓања:
    152
    Немам многу парчиња со цветен принт (една сукња и фустанче) ама обожавам да ги носам. Ми изгледаат многу нежно и женствено (зборам општо)
     

    Прикачени фајлови:

    На Hipica му/ѝ се допаѓа ова.
  20. meruska

    meruska Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2010
    Пораки:
    472
    Допаѓања:
    103
    разбудете ја природата во вас :D :D :D цветај расцветај :D :D