1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Цветен принт

Дискусија во 'Мода и стил' започната од SexyLady, 28 јуни 2011.

  1. Chocoholic

    Chocoholic Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 април 2011
    Пораки:
    747
    Допаѓања:
    987
    Кога се појави на почетокот на сезоната, на прв поглед воопшто не ми се допаѓаше и се нервирав што сите продавници беа преплавени со цветни дезени. Изгледа не бев навикната на такво шаренило. Ми се допаѓа тоа што може да се носи на повеќе начини бидејќи тој дезен може да се искомбинира со повеќе бои (поединечно :) ) Сепак немам многу вакви парчиња
     
  2. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.832
    Пол:
    Женски
    Како може бе цветно да ви е убаво... добро се е до вкусот... пример јас не сакам никој да навредам ама воопшто не сакам цветно .... не носам ... ме асоцира на селско нешто па ако има и плетенка девојката ах леле :puke:
     
  3. vlubena

    vlubena Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2011
    Пораки:
    767
    Допаѓања:
    627
    Го сакам цветниот принт и многу ми се убави парчињата со цветен принт , некако женствени ми се :wasntme: но јас сеуште неман нешто така цветно во мојот плакар , можеби затоа што секоја 2 девојка така е облечена и не сакам и јас да бидам иста како сите други :doh:
     
  4. savana

    savana Популарен член

    Се зачлени на:
    18 август 2010
    Пораки:
    1.770
    Допаѓања:
    9.567
    Пол:
    Женски
    Многу ми се допаѓа цветниот принт, :inlove: не само на облека туку и на други работи,кога го има ми изгледа многу поубаво. Едноставно привлекува внимание, делува пријатно, весело.
    Ова лето се подновив со неколку нови цветни парчиња :)
     
  5. slavica999

    slavica999 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 декември 2009
    Пораки:
    4.327
    Допаѓања:
    5.333
    Не го сакам. Во плакарот немам ниту еден цветиќ освен овој на фемина кој пожолте од мака :)
     
  6. belieber

    belieber Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    1.082
    Допаѓања:
    642
    Леле кога беа сите продавници полни со цветни парчиња ау! :puke:
    Не ми се свиѓа баш и немам ништо у плакар цветно :)
     
  7. Lux

    Lux Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    7.094
    Допаѓања:
    6.348
    Пол:
    Женски
    Обожавам, ама не она во сите бои цвеќенца, туку одредени бои да имат принтот, на пример цела основа на блузата една боја цветчињата друга, толерирам и трета боја ама ептен шарено не сакам, ако ептен ми се свиѓа и убаво ми стои парчето колку сака нека е цветно ако се заљубам во него би го носела зошто да не, цветниов принт ми е создаден како за во лето.
     
  8. Dulceee

    Dulceee Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2011
    Пораки:
    900
    Допаѓања:
    1.960
    Пол:
    Женски
    Пред неколку месеци, кога се уште не беше толку актуелно, многу ми се допаѓаше. Постојано на интернет налетував на интересни фустанчиња, маички и слично. Се уште ми е многу слатко кога во некој бутик ќе видам ваков дезен, најчесто за нив се залетувам прво, но и одбивно ми е кога ќе видам како целиот град шета во цветни фустанчиња. Имам неколку парчиња облека и се уште не ми е здодеано да ги носам.
     
  9. AzSxDc

    AzSxDc Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    100
    Допаѓања:
    24
    Коgа се појави на почетокот не ми се допаѓашее и дури не сакав да се опулам по излозитее поштоо сетоо бешее цретноо...но подоцна почнав да го засакувам и сегаа си го носам сталноо. :D
     
  10. Fallin-ForHisSmile

    Fallin-ForHisSmile Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 мај 2011
    Пораки:
    299
    Допаѓања:
    179
    Имам некои парчиња облека со цверен принт, и ми се многу убави, многу женствени :)
     
  11. Magnolija

    Magnolija Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    1.674
    Допаѓања:
    7.645
    Како што не треба да се претерува со анимал принтот, така треба да се внимава и со овој. Не сакам да гледам многу цветна девојка и тоа треба да се комбинира со вкус, едно парче цветен принт е доволно.
    Љубовта кон овој винтаџ дезен веднаш избледе кога се искомерцијализира и кога се претвори во униформа, така да сека нема шанси да купам нешто со цветен дезен и мн малку го носам.
     
  12. Emotional123

    Emotional123 Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 јули 2011
    Пораки:
    8.475
    Допаѓања:
    39.705
    Пол:
    Женски
    Не го сакам цветниот принт едноставно не е мој стил.
     
  13. angel4e121

    angel4e121 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 август 2010
    Пораки:
    687
    Допаѓања:
    291
    Ми се допаѓа,ми изгледа нежно како за женско,но јас не би го носела бидеќи секоја девојка го има,јас лично немам ништо против тоа,но немам ништо цветно во мојот плакар 8)
     
  14. Irreplaceable.xD

    Irreplaceable.xD Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 август 2011
    Пораки:
    341
    Допаѓања:
    67
    Ептеееееен ми се допаѓа цветниот принт, поготово сезонава преубави парчиња облека има со цветен принт. :)
     
  15. Tanny

    Tanny Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2010
    Пораки:
    564
    Допаѓања:
    401
    Баш ми се допаѓа цветниот принт. Летно,комотно,убаво, нежно. Имам неколку парчиња цветен принт во мојот плакар. :)
     
  16. agirl17

    agirl17 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 април 2011
    Пораки:
    526
    Допаѓања:
    165
    Пол:
    Женски
    Јас не го сакам цветниот принт, не можам да го поднесам, одвратен ми е, дали со мали или со големи цветови сеедно, не ми се допаѓа, ме потсеќа на мушамите баба ми што си ги поставува на масата :lol: .
     
  17. TS-310

    TS-310 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јуни 2011
    Пораки:
    146
    Допаѓања:
    37
    Го обожавам цветниот принт.Таков е весел и ме орасположува.Имам многу парчиња облека со цветен принт :D :D
     
  18. CIA

    CIA Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2011
    Пораки:
    1.525
    Допаѓања:
    3.029
    Ми се допаѓа и мене цветниот принт и имам неколку парчиња со оваков принт :)
     
  19. Chocolate.me

    Chocolate.me Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    2.728
    Допаѓања:
    7.642
    Цветен принт , хм.. Ми изгледа нежно, а сепак толку женствено. Многу ми се допаѓа, цветно, ме расположува. Имам неколку парчиња.Одлично се вклопува во стилот. :)
     

    Прикачени фајлови:

    • Flower sako.jpg
      Flower sako.jpg
      Големина на фајлот:
      43,4 KB
      Прегледи:
      151
  20. Lavinija

    Lavinija Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2011
    Пораки:
    55
    Допаѓања:
    33
    Го обожавам цветниот принт :inlove: сакам се што е со цветови, шарено, разиграно. Имам доста парчиња со цветен дезен.
    Дали големи или мали цветови сеедно ги обожавам сите, и ги преферирам светлите бои, ми се допаѓаат јаките бои, иако имам и облека со потемни бои и цветови.
    Се чувствувам баш весело, кога сум облечена вака со цветчиња, абе просто како најубаво цветче и јас си се чувствувам :$ :D :D :D