1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Целосно виткање или пеглање на косата

Дискусија во 'Канта' започната од Angiie, 20 мај 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Angiie

  Angiie Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2011
  Пораки:
  65
  Допаѓања:
  50
  Сум слушнала за долготрајно виткање//пеглање на косата. Се работи за да ти ја пр. извиткаат на фризер и таква да ти остане 6 месеци. Познавам една која тоа го проба и е задоволна. Ми кажа дека и ако ја испеглаш и избањаш и чешлаш нема да ти се исправи.
  Поделете ги мислењата и да образложиме за ова. :D :D
   
 2. Zaljubena111

  Zaljubena111 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2010
  Пораки:
  2.085
  Допаѓања:
  1.647
  Целосното виткање се вика андулирање, имаш ваква тема па прочитај што феминките мислат и имаат искуство со тоа http://forum.femina.mk/kosa/anduliranje-na-kosa-t3141/
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.