1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Целулит

Дискусија во 'Тело' започната од Mimi, 19 ноември 2009.

 1. Mimi

  Mimi Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2009
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  75
  До сега никогаш не сум имала целулит сега започна да ми се појавува на задникот. Не е многу но не изгледа убаво. сум слушнала дена најефективно се отстранува со масажа но не можам да си дозволам толку скапи масажи. Некој друг начин за отстранување постои ли?
   
 2. kiki-riki

  kiki-riki Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2009
  Пораки:
  228
  Допаѓања:
  113
  постојат креми за намалување на целулитио и ако некој ги користел нека препорача која е ефикасна (јас користев од бршлен ама не ме воодушеви)
   
  На ivona-94 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. bibe2

  bibe2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2009
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  2
  jas ja koristam kremata protiv celulit od avon anew clinical i za sega sum zadovolna
  ima vidlivi rezultati.
  pozz
   
  На Moonshine19 и the.child им се допаѓа ова.
 4. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  10.978
  Допаѓања:
  142.195
  Мојот вечен непријател!Пробав од авон солушнс,беше ефикасна одреден период,пробав гарние,така,така,ништо особено,пробав виши,опрчив пари...ефект...брада,ништо!Сега земав најефтината можна варијанта 900мл Сатва на Алкалоид...и има ефект!Ама има убаво да ве испече,да ве вцрви,зачеша,ама бар се исплати.
  Проблемот е што целулитот е упорен и досаден и постојано се враќа и постојано бара грижа...
   
  На БиЧос, Dikinzi, buba4e89 и 7 други им се допаѓа ова.
 5. nikolina

  nikolina Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  celulitot kako celulit najubavo e da go nema,jas koristev krem
  anticeluliten od gala farm mislam deka bese ama bese dobar koristev i krem so helanki od afrodita i od toa imase nesto ama ne e toa so treba masazata e najefikasna no skapa a najubavo e pesacejne so nekoja krema :lol:
   
 6. elanor

  elanor Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  464
  Допаѓања:
  875
  Пол:
  Женски
  физичка активност во комбинација со масажа. е сега можеш да се масираш и самата по бањање на зафатените зони - гел од бршлен од меифарм (нешто така слично беше), во зегин, околу 170 денари. нема подобар. масерките го купуваат и го мешаат со уште 2,3 други состојки и со тоа масираат антицелулит масажа.
   
  На Fancy_Nency 22, Bezobrazna01 и CrazyGirl96 им се допаѓа ова.
 7. Magnolija

  Magnolija Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  1.674
  Допаѓања:
  7.638
  Можеш да ставаш секакви креми и да си на секакви диети, но без физичка активност, се е џабе.
   
  На Dikinzi, cresa-jagoda, aleks_EmA и 6 други им се допаѓа ова.
 8. Hana

  Hana Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  8
  Здраво девојки,

  целулитот бара редовно вежбање, правилна исхрана, многу вода и бла бла бла, али летово користев крема против целулит и резултатите се фантастични, без никакво масирање и замарање. Секоја вечер пред спиење се мачкав, недела дена. Кремата е од Vichy- Lipometric, може да се најде по аптеките :)
   
  На cresa-jagoda, aleks_EmA, blackangel22 и 5 други им се допаѓа ова.
 9. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  10.978
  Допаѓања:
  142.195
  Ne e samo do fizickata aktivnost.Otkako znam za sebe sum fizicki aktivna,zboruvam za aktivno zanimavanje so sport i otsekogas sum imala problemi so celulitot,a od kako mi se nametna i tiroidata kako problem stana uste ponaglaseno.Eve dva meseci se ostavam na orbtirekot i plus druga fizicka aktivnost i jadam samo varena ili pecena hrana bez trovce maslo upotrebeno,bez gazirani pijalaci,bez nisto apsolutno nedozvoleno i sepak nema osobeni rezultati.Poentata e da se naucis da zivees so ovaa grda pojava,kremite se samo so minliv efekt i go izmaznuvaat samo povrsinskiot sloj so toa sto kozata ja pravat samo poelasticna,nisto drugo.Koga sme kaj vichy samo da vi kazam deka otkako ke go potrosite od nego najbrzo se vraka celulitot,pa vie odberete si.
   
  На tessie и m.grkova им се допаѓа ова.
 10. Vega

  Vega Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2010
  Пораки:
  108
  Допаѓања:
  25
  mene mi skros na skros mi pomogna sapunot od bozen za celulit koj e dosta eftin vo kombinacija so losionot od avon soft&firm...
  za nekolku meseci pomina zamina i sega e kako nikogas i da sum nemala...
  hmm sega vo temata potkozni vlakna procitav za eksfolijacija so talog od kafe...i ete ke zaboravev deka i toj deluva za celulit i toa mnogu ama na leto e najdobro da se oblozi so folija i da posedi 20-30 min...potoa se tusiras, pa krema...itn...
  za ova so kafevo isprobano deluva :))
   
  На optimistka23 и equip им се допаѓа ова.
 11. mysterious

  mysterious Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2010
  Пораки:
  1.491
  Допаѓања:
  2.658
  а колку чини кремава???????????????????
   
 12. Minuska

  Minuska Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2010
  Пораки:
  41
  Допаѓања:
  11
  Скоро сите креми се ефикасни.. али само коа ке ги користиш редовно.. ако престанеш одма се појавува :) Јас го иам овој проблем.. иам малце.. али коа доаѓа лето одма користам креми и таман за на одмор ке неам мн :) аа ми имаат и кажано имало некој сапун.. ефикасен бил.. :/ али незнам каков..
   
 13. Neytiri

  Neytiri Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  1.289
  Допаѓања:
  2.455
  Mojata doktorka koja e specijaliziran nutricionsit dolgo mi zboruvase za celulitot vo kratki crti kremite ne pomagat ne se zalazuvajte vi se cini deka pomagaat samo poradi masazata koja ja pravite dodeka ja nanesuvate kremata !! Znaci smao masaza poradi cirkulacija i istovremeno topenje na masnite naslagi i sekako fizicka aktivnost tri meseci vo fitnes klubot izgubiv polovina od celulitot koj go imam prilicno mnogu :( E sega dokolku sakate da koristite anticelulitni kremi togas progajte otkako ke ja nanesite kremata da gi zavitkate kriticnite delovi so prozirna folija i taka da sedite 20 min sum sllusnala deka ova pomaga za kratko vreme
   
 14. BlueEye

  BlueEye Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2010
  Пораки:
  322
  Допаѓања:
  29
  dali mozis da kazis podetalno sto se pravi so talogot se masira ili sto...?
   
 15. Neytiri

  Neytiri Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  1.289
  Допаѓања:
  2.455
  se masira so talogot od kafe sum lsusnala deka pomaga i deka kofein ima skoro vo site anticelulitni kremi taka da...mozebi pomaga
   
 16. Vega

  Vega Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2010
  Пораки:
  108
  Допаѓања:
  25
  се масираш а потоа ги виткаш нозете во фолија и ке си поседиш така 20-30 мин или повеќе...
  и да до ккофеинот е зошто целулитот е всушност вода и маснотии кои се насобрани во клетките...затоа не чини да пиеш газирано итн..а зелениот чај како антиоксидант помага...
  кофеинот од талогот на кафето ја трга водата надвор од клетките..но има краток ефект...
  всушност само целосна промена на начинот на живот помага за нокогаш повеќе да не се појави... :? :? :? :?
  но вреди да се проба сапунот од божен (од алги тој за целулит што е)зошто навистина има ефект а е многу ефтин и кожата е прекрасна
   
 17. svetlana-74

  svetlana-74 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  5
  kaj moze da se nabavi toj sapunot od bozen i tocno kolku kosta
   
 18. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.515
  Вака девојки, овде читав секакви препарати (масла, креми).. појдов во аптека и зедов Масло од Бршлен од Меилаб. 1-2 пати во денот треба ууубаво да се масираат деловите зафатени со целулит. И аптекарката ми препорача: Биди упорна. Значи без откажување. :up: Чинеше 220 денари, 200мл. Имаше од истово и крем, 180 ден.
   
  На cresa-jagoda и legallyblondee им се допаѓа ова.
 19. LaRagazza

  LaRagazza Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2009
  Пораки:
  203
  Допаѓања:
  119
  Леле вреди да се проба затоа што мене од авон препаратите ич не ми помагаа
   
 20. Ripka

  Ripka Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  1
  mene mnogu mi pomaga protiv celulitot posle tusiranje od topla direkno na ladna voda ,na mestata kade sto imam celulit,a efikasno e i za gradite gi zacvrstuva i isto taka pomaga navecer pred spienje so najlonska folija da se opfatat mestata kade sto ima celulit :)