1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Целулит

Дискусија во 'Тело' започната од Mimi, 19 ноември 2009.

  1. Darlingzz

    Darlingzz Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 мај 2018
    Пораки:
    895
    Допаѓања:
    665
    Пол:
    Женски
    Сакам стварно не знам каде да одам пиши ми
     
  2. LadyC

    LadyC Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 март 2016
    Пораки:
    12.137
    Допаѓања:
    147.307
    Пол:
    Женски
    Не можам ЛП да ти пратам. Пушти ми празна ќе ти пишам.
     
  3. Xhenia5*

    Xhenia5* Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2019
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    7
    Пол:
    Женски
    Sosema tocno vaseto telo treba da uziva vo masazata, se pritiska tolku kolku sto moze klientkata da izdrzi no da i bide prijatno. Skloni na modrinki mozat da bidat devojki so kapilari i izrazeni veni ( koi sto ne se preporaclivi za takov vid na masazi osobeno ne za madero terapija)
     
    На LadyC му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Miss666

    Miss666 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јули 2011
    Пораки:
    1.268
    Допаѓања:
    3.211
    Пол:
    Женски
    Да ми пишеш и мене мила или па овде пиши за да може да видат и другите кои би сакале да одат.
    Лето иде, морс фит да се биде :)
     
    На LadyC му/ѝ се допаѓа ова.
  5. angela.kostova

    angela.kostova Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2013
    Пораки:
    188
    Допаѓања:
    199
    Пол:
    Женски
    Kolku pari ja zema cetkata?
     
  6. malasimba

    malasimba Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2018
    Пораки:
    138
    Допаѓања:
    126
    Пол:
    Женски
    Okolu 250 den e
     
  7. NarCis@

    NarCis@ Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 март 2018
    Пораки:
    10.603
    Допаѓања:
    170.364
    Пол:
    Женски
    Штета немам слики од една анти-целулитна масажа да ти покажам како ми изгледаа нозете. Завршив на хепатромбин маст и никогаш не се вратив таму. Ако можеш и мене прати ми бројче :)
     
    На LadyC му/ѝ се допаѓа ова.
  8. bijonse

    bijonse Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 септември 2016
    Пораки:
    681
    Допаѓања:
    1.265
    Пол:
    Женски
    [​IMG][​IMG]

    SATTWA кремот за обликување и за затегнување на телото содржи растителен антицелулитен комплекс кој помага припроцесот на намалувањена целулитот и на поткожното масно ткиво...истовремено, го потпомага и затегнувањето на кожата, специјално дизајнираната туба има апликатор преку кој се нанесува кремот, трите кугли од апликаторот нежно ја масираат кожата подобрувајќи ја циркулацијата на тоа место, секоја хербална состојка дејствува целно на одреден дел од механизмот за справување со вишокот масни наслаги, го потпомага намалувањето на создавање на масни наслаги ја подобрува циркулацијата на местото каде што се аплицира и ја затегнува кожата:
    ...екстракт од спирулина, природен изофлавон, кофеин,нкарнитин, витамин Е, екстракт од див костен, екстракт од шимширика.
     
    На buba4e89 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Ciel

    Ciel Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јануари 2019
    Пораки:
    383
    Допаѓања:
    2.128
    Пол:
    Женски
    Јас имам премногу целулит имам одено на мадеро, на антицелулитни масажи на васкулум се е залудно фрлање пари ништо не ми помогна имам купувано и разни кремови за масажи. Е сега читав дека со јаже за скокање имало ефек дали некоја има испробано?
     
  10. LadyC

    LadyC Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 март 2016
    Пораки:
    12.137
    Допаѓања:
    147.307
    Пол:
    Женски
    Можеш да одиш на многу антицелулитни и на боди врапинг и се, но ако не држиш линија, не пазиш на исхрана и си пр. пополничка тешко мила.
     
  11. Ciel

    Ciel Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јануари 2019
    Пораки:
    383
    Допаѓања:
    2.128
    Пол:
    Женски
    Висока сум 173цм, а тежина 62кг. Внимавав и на исхраната и вежбав додека одев на масажите но немав никаков ефект.
     
  12. Amellie13

    Amellie13 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 јануари 2017
    Пораки:
    3.638
    Допаѓања:
    52.558
    Пол:
    Женски
    Нутриционистот ми препорача да одам на антицелулитна масажа, но не сум сигурна, имам уште 20кг. вишок (а досега исто 20кг ослабив) па како што читам погоре ми се чини дека џабе ќе фрлам пари и уште ми е рано за такви масажи. А на нозеве имам многу целулит. Размислувам засега да ја земам четката за сува масажа од ДМ.

    Што мислите вие?
     
  13. Ciel

    Ciel Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јануари 2019
    Пораки:
    383
    Допаѓања:
    2.128
    Пол:
    Женски
    Според мене воопшто да не одиш на тие масажи тоа е фрлање пари без потреба се е залудно во 10 салони сум била и џабе. Читав со јаже за скокање има ефект си купив па ќе пробам секој ден по 10мин. Јас не ти ги препорачувам тие масажи криво ќе ти е за парите што си ги потрошила ништо повеќе.
     
    На Amellie13 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Avery

    Avery Популарен член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2014
    Пораки:
    2.700
    Допаѓања:
    14.237
    Пол:
    Женски
    Со масажите се поттикнува циркулацијата и се прави линфна дренажа, со што побрзо се исфрлаат токсините. Штом си веќе на режим на исхрана, пиј многу вода и верувам дека ќе имаш ефект. Можеби нема да ти се исчисти целулитот, но мислам дека ќе имаш намалување во обем и затегање.
    Клучна и водата и ако можеш во тоа време да имаш некоја физичка активност.
     
    На Amellie13 му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Amellie13

    Amellie13 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 јануари 2017
    Пораки:
    3.638
    Допаѓања:
    52.558
    Пол:
    Женски
    Имам физичка активност и пијам секој ден многу вода, но целулитот си стои истиот од пред да почнам да слабеам (а нозете ми се намалени во обем). Затоа и ми препорача антицелулитна масажа но многу сум скептична.
     
  16. Avery

    Avery Популарен член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2014
    Пораки:
    2.700
    Допаѓања:
    14.237
    Пол:
    Женски
    Не би рекла дека масажите немаат ефект. Порано многу одев на антицелулитни, вакум терапии, боди врапинг, струи...а користев и Сатва во домашни услови. И дефинитивно кај мене имаше голем ефект. Само пиев многу вода, насабајле млака со лимон, во текот на денот ладна вода со лимон.
    @Amellie13 многу зависи и од метаболизмот и од стручноста на таа што ќе ти го прави третманот. Доколку можеш да си дозволиш, купи еден пакет антицелулитни и пробај. Има доста поволни. Така најдобро ќе знаеш како твојот организам реагира.
    Едит: сега гледам дека не сум објаснила добро во претходниот пост. Мислев на масажи, во комбинација со многу вода и физичка активност дека би дале резултат :)
     
    На LadyC и Amellie13 им се допаѓа ова.
  17. LadyC

    LadyC Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 март 2016
    Пораки:
    12.137
    Допаѓања:
    147.307
    Пол:
    Женски
    Девојчиња, значи одењето на антицелулитни не помага доколку и после тоа и за време на третманите не одржувате линија. Тие што имаат вишок килограми мора прво да ослабат па да одат да вадат вишок целулит. Кавитацијата пример помага за топење на мастите, радиофреквенцијата е за да се стегне кожата и да се произведе колаген, и боди врапингот е за топење и обликување. Значи прво и најважно е доколку лесно се лепи на вас храна било каква да се внимава. И да се исчисти целулитот мора да се пази да не се врати брзо, пак зависи од организам. А дека не помага мадерото ама баш не е вистина зашто на некои им треба 10 третмани, на некои што имаат страшно тврдо натапкан целулит може и 3-6 месеци . Вие сакате да одите "5 пати" и магично да снема се што се таложело со години. Тоа јок.
     
    На buba4e89, azelea, TeddyGrey и 2 други им се допаѓа ова.
  18. Докица

    Докица Нов член

    Се зачлени на:
    21 февруари 2019
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    5
    Пол:
    Женски
    Здраво девојки
    Може ли да препорачате каде да се оди на мадеро терапија или антицелулитни масажи?
     
    На Jessnow му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Berguzar

    Berguzar Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јули 2012
    Пораки:
    383
    Допаѓања:
    7.315
    Девојки да споделам со вас, следам една блогерка и зборуваше многу околу тоа на какви се третмани била подложена, колку скапи биле истите и дека ниту еден третман не дал брзо резултати како овие вендузи (не знам како правилно се транскрибира на македонски).
    Кажа дека на почетокот е болно може да се јави и синило но после 2-3 пати е без негативни ефекти. Го користи секој ден при туширање, неколку минути се сосема доволни. Јас решив да ги пробам, чинат некои 300-400 денари но се силиконски и може повеќе години да се користат.
     

    Прикачени фајлови:

    На Be positive му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Svetoslava

    Svetoslava Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 март 2016
    Пораки:
    121
    Допаѓања:
    127
    Jas koga se banjam prvo nozite so sapun gi miam ubavo gi masiram posle so topla voda gi miamI zemam suva krpa malku Po kruta I triam I kozata posle toa e mnogu mazna :) Dali nekoj go probably ova mi go kaza edna drugarka
     
    На didisi му/ѝ се допаѓа ова.