1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Целулит

Дискусија во 'Тело' започната од Mimi, 19 ноември 2009.

  1. En4e_21

    En4e_21 Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2017
    Пораки:
    45
    Допаѓања:
    14
    Пол:
    Женски
    Предложете салон од кој сте задоволни за мадеротерапија.
    Благодарам
     
    На coolgirl123 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. LadyC

    LadyC Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 март 2016
    Пораки:
    12.138
    Допаѓања:
    147.333
    Пол:
    Женски
    Значи вака да се разбереме, целулитот од боди врапинг нема да ви се исчисти целосно, тој "мазни " и слабее во обем. Не може никој да каже дека се глупости кога јас лично гледам пред и потоа кога ги мерам моите клиентки.
    Некои луѓе едноставно не се за совет зашто се сезналици. Пошто се знаете не прашувајте на форум луѓе со искуство, терајте сами .
     
    На ludamaja10, Espadrila, Ariel и 5 други им се допаѓа ова.
  3. Herrera

    Herrera Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2012
    Пораки:
    967
    Допаѓања:
    10.364

    Во Мај бев во Мк и цел месец одев во салон за слабеење во обем и погоди што ? Немаше ефект :|

    Јас цел живот сум на 40 - 42 величина на панталони и фармерки , и од ко се здебелив во стомакот , истата величина ми се фаќаат само што стомакот ми е подуван долниот дел.

    Кај мене ќе да е друг проблемот , сабајле кога се будам , стомакот ми е навлечен, таман седнам да јадам , одма ми се дува ко балон

    Бев и на испитувања, се е во ред, изгледа ќе треба да правам тест за интолеранција на храна. Друго чаре нема

    Или имаш некој совет да дадеш ? :^)
     
    На aceee99, buba4e89 и IamSexyAndIKnowIt им се допаѓа ова.
  4. kukidi

    kukidi Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јули 2015
    Пораки:
    214
    Допаѓања:
    173
    Пол:
    Женски
    Ne veruvajte na site "soveti" sto ke GI procitate na forum. Nekoi lugje se zlonamerni I sakaat da se poigraat so vas. Otidete direct kaj lugje sto Im e rabota da se zanimavaat so problemot sto ve maci. Eve jas dzabe I pari dadov za krema I ne mi go resi problemot mi se javi drug problem.
     
    На hristinss му/ѝ се допаѓа ова.
  5. IamSexyAndIKnowIt

    IamSexyAndIKnowIt Популарен член

    Се зачлени на:
    18 април 2012
    Пораки:
    1.556
    Допаѓања:
    2.785
    Пол:
    Женски
    И јас го имам истиот проблем. Кога се будам, рамен стомак, а се напијам вода или јадам нешто ситно одма ми е поддуен, таков ни е организмот и градбата, нема чаре, дури и кога ослабев истото ми се случуваше.
    Инаку веќе 10дена го користам гелот против целулит на НИВЕА, нема некои wow резултати, ама колку толку ја затегнува кожата. Јас 5 дена пазам строго на исхраната и после 2 дена јадам све како бишка и се така во круг. Затоа и не очекувам некои максимални резултати. Е сега земав и талог од кафе, ќе пробам и со него некои маски против целулит. Мене искрено само многу вода пиење и кардио вежби ми помогнаа најмногу. Иако неможе на цело да го снема, генетски цела фамилија жени го имаме, дури и оние нај физички активните што пазат на исхрана. Сепак се трудам шо помалку видлив да е. 15637238332538995158422434108225.jpg
     
    На Herrera му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Minka

    Minka Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    17
    Допаѓања:
    13
    Зачленета сум и можам да ти го набавам по цена од 761 денар. Но искрено, немам време за доставување на производи, и секогаш препорачувам лично зачленување, и потоа си ги набавувате не само антицелулитот, туку сите производи по членски цени. Бесплатно е членството, само се регистрираш и купуваш што ти треба.
     
  7. En4e_21

    En4e_21 Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2017
    Пораки:
    45
    Допаѓања:
    14
    Пол:
    Женски
    Девојки дали некоја има правено мадеро заедно со кавитација, па да сподели искуство.
     
    На IamSexyAndIKnowIt му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Queen8

    Queen8 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2018
    Пораки:
    4.279
    Допаѓања:
    20.711
    Пол:
    Женски
    Антицелулитните рачни масажи имаат супер-ефекти.
     
    На KuklickaMoja, Lovelybaby<3, Soncence3 и 3 други им се допаѓа ова.
  9. bubicko88

    bubicko88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 март 2016
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    5
    Пол:
    Женски
    Jas se pooraviv 13kg. od togas mi se pojavi celulit koj prethodno sum go imala mn malku. Jas vekje 3 meseci koristam 2do 3 pati vo nedelata aloe vera gel no direktno liestot go secam vo blender go stavam i se mackam i potoa stavam folija i sedam takaa saat vreme. Se mijam so malka voda i potoa domasno si napraviv krema od aloe vera i kokosovo maslo i se mackam so kruzni dvizenja. Od rezultatot sum pre zadovolna. probajte i vie
     
    На resenska му/ѝ се допаѓа ова.
  10. lindsaaaay

    lindsaaaay Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 август 2019
    Пораки:
    31
    Допаѓања:
    11
    Пол:
    Женски
    Користи некој од Авон антицелулитни гелови?
     
  11. Nigredo Odor

    Nigredo Odor Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2016
    Пораки:
    3.549
    Допаѓања:
    19.459
    Другарка лани купи цел сет антицелулитни кремови од истата фирма, редовноно се мачкаше, плус редуцира исхрана, вежбаше и немаше никаков ефект. Само кожата и беше хидрирана дваесет минути после ставањето и толку.

    Пробај измешај три лажици алое вера, изрендај цела кора од портокал, испасирај краставица во блендер, стави талог од турско кафе, или ѓумбир во прав, измешај се заедно дур не стане хомогена смеса, обвиткај се со фолија и спиј со сето тоа. За две недели ќе има ефект. Не фрлајте пари попусто на колекции и компании чии производи се базирани на екстакт и вода.

    Три пати неделно мачкајте се и дојдете да пишете резултати.
     
    На joy1, La.loca и lindsaaaay им се допаѓа ова.
  12. Стефанни27

    Стефанни27 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 април 2019
    Пораки:
    94
    Допаѓања:
    104
    Пол:
    Женски
    Значи целулит има кај секоја жена и дебела и слаба.:)
    Но,ако не се испотите со вежбање и не пазите на исхрана џабе е сè,верувајте од искуство ви кажувам.
    Има на Јутјуб видеа колку сакате за вежбање,затегнување на нозе и редуцирање на целулитот.
    Со креми и мачкање ништо не правите,мора се вежба.:whew::):muscle:
     
    На Bubish26, La.loca, nadelinka и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  13. Anaouou

    Anaouou Популарен член

    Се зачлени на:
    21 октомври 2014
    Пораки:
    665
    Допаѓања:
    2.247
    Изинете јас да прашам ако може некој предлог за која масажа би ме советувале за целулит баш на задник високо, моментално ја правам бамус, мадеро ја правев долго време ама на тој дел ми остана?
     
  14. LadyC

    LadyC Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 март 2016
    Пораки:
    12.138
    Допаѓања:
    147.333
    Пол:
    Женски
    Мора да се внимава на исхрана што и да правиш тоа е најосновни, ако одиш на масажа со бамбус напомени им да го работат тој дел каде има фиброзен целулит повеќе, зашто и тој прави дренажа и чисти целулит, ако е тврд и натапкан ќе одземе повеќе време за да се исчисти што е и нормално, но мора да го работат. Ако си одела на мадеро подолго време значи не го фаќале тој дел за да се искрши прво, да се разреди и да се исчисти. Кажувај си слободно за твои пари сепак треба доколку они не фаќаат, да си обрнат внимание мила. И пак ќе кажам, не си фрлај пари за џабе ако не планираш да ја регулираш исхраната. Тоа иде заедно во пакет: бар 2 литри вода на ден, без благо, без многу внесување на маснотии, поприродно и поздраво јадење. :)

    @Herrera извини мила касно враќам. Дали стомакот ти го работеа?
    Искрено не значи дека секаде кај што идете знаат што прават. :shake:
    Јас во студиото кај што се обучавав за масажи, кое постои повеќе од 26 години на пазарот, воведе мадеро без никаква обука , па така и со апаратите за лице е, па и со сите други. А убаво е да се провери и со доктор зашто има дуење на стомакот, можеби гастро? Не сум доктор, сепак не навлагам подлабоко во ова што не е моја бранша, и јас учам не знам се нормално, ама се што не знам прашувам стручни лица. За кожа со доктори кожни имам обуки, за стерилизација со стручни лица исто така, за масажи исто ... Извини што не можам подлабоко да дадам одговор. :)
     
    Последна измена: 16 октомври 2019
  15. Anaouou

    Anaouou Популарен член

    Се зачлени на:
    21 октомври 2014
    Пораки:
    665
    Допаѓања:
    2.247
    Не за исхрана немам проблем со години веќе имам некој режим на исхрана што дури ми велат не јадам ништо.. но сепак работа ми е седечка по цел ден и тоа многу влијание има нормално а вода пијам да доста и искрено многу промена имам откако почнав со масажи но уште задник сакам да го средам не е нешто многу страшно но кога го соберам и се гледам на огледало го гледам аа ја сум многу и перфекциониста]:)
     
    На LadyC му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Ketrin21

    Ketrin21 Активен член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2019
    Пораки:
    77
    Допаѓања:
    18
    Пол:
    Женски
    Здраво, совет за целулит на бутовите и задникот?
     
    На TeonaZ му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Kimberly11

    Kimberly11 Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 септември 2015
    Пораки:
    6.670
    Допаѓања:
    25.216
    Пол:
    Женски
    Имаш 148 страни за читање
     
    На Desi1991k и Minci13 им се допаѓа ова.
  18. Mell11

    Mell11 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 ноември 2019
    Пораки:
    184
    Допаѓања:
    135
    Пол:
    Женски
    За целулит единствено што помага е масирањето, а кремата нема толку голема улога. Не можат да се добијат резултати само од најобично нанесување на некој гел/крем или што и да се користи. Целулитот е всушност вода и токсини кои што се формираат во вид на масно ткиво. Вежбањето помага но најефикасно е масирањето со раце во тупаници и се масира нагоре да се подобри циркулацијата и да се разгради целулитот. Јас се масирам со антицелулитното масло од зиаја, и за ефектот од тоа не можам да коментирам ама во комбимација со масажа е топ. Најпрво е тешко да се створи навика ама после 1 недела автоматски ви доаѓа да се масирате на тој начин.
    Што се однесува до мадеро не сум пробала, но не е препорачливо да се оди во било кој салон, бидејки ако не се професионално обучени вработените можат да се предизвикаат проблеми од сериозни размери, пр хематоми и сл. А за масажа со раце имам одено и во салон, може побрзо ќе се добие ефектот, но ова треба да биде рутина не само нешто што ќе го правите 1/2 месеци, затоа одлучив да го споделам моето искуство. Ова доаѓа од некој што пробал секакви третмани(освен хируршки). Поздрав
     
    На coolgirl123, Ketrin21 и Svetoslava им се допаѓа ова.
  19. Herrera

    Herrera Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2012
    Пораки:
    967
    Допаѓања:
    10.364

    Леле , ако не ми ставеше @aceee99 лајк , немаше да ја отворам темава, воопшто не сум добила известување дека ме имаш тагирано.

    Да ти одговорам на прашањето- ДА , тоа беа третмани за слабеење на стомакот и џабе потрошени пари.


    Да те апдејтувам после 7 месеци со закаснување.


    Последниве 3 недели, видно ми е намален обемот и стомакот. Лекот бил за без пари.

    Пиење вода што е можно повеќе во текот на денот.


    Џабе фрлање пари за масажи, ма какви диети и глупости. :puke:


    Вода си е вода. (y)

    Се осеќам ко пердув , видно ослабена, вратена во топ форма - зборувам за физички изглед (hollest)
     
    На simoncelicius, CarrieBradshow, buba4e89 и 4 други им се допаѓа ова.
  20. Bubish26

    Bubish26 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 март 2019
    Пораки:
    4.143
    Допаѓања:
    21.955
    Пол:
    Женски
    Здрава исхрана, тренинг и јак карактер сето тоа да го издржиш додека не ја постигниш целта, а одкако ќе ја постигнеш веќе ќе си навлезена во тој ритам и начин на живот па така да нема ништо да ти е тешко.
    Со креми не си го лажи умот, а масажите се ефикасни ама очекувај после пауза и седење дома пак целолитот да ти се врати.
     
    На IamSexyAndIKnowIt му/ѝ се допаѓа ова.