1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Целулит

Дискусија во 'Тело' започната од Mimi, 19 ноември 2009.

  1. MarchelineAmaru

    MarchelineAmaru Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    2.255
    Допаѓања:
    1.343
    Јас работам мадеротерапија вече 3 години и со сигурност ти тврдам дека НЕ СМЕЕ да се појават модринки ни под разно.
     
    На Снегулк@23 и Oscar Lady им се допаѓа ова.
  2. Anaouou

    Anaouou Популарен член

    Се зачлени на:
    21 октомври 2014
    Пораки:
    665
    Допаѓања:
    2.247
    Здраво има ли некоја да оди на вакум слим 48 да ми каже дали навистина има резултати и од колку минимум третмани? Во салон ми велат дури од еден па се слабее ? Мене повеќе ми е за целулит претходно имам правено мадеро и сум презадоволна од резултати сега после пораѓај имам пак па би сакала да го решам.
     
    На IamSexyAndIKnowIt, Снегулк@23 и ludamaja10 им се допаѓа ова.
  3. Kimberly11

    Kimberly11 Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 септември 2015
    Пораки:
    6.670
    Допаѓања:
    25.216
    Пол:
    Женски
    A zasto ne vezbas i smenis ishrana?
     
    На Снегулк@23 и Anaouou им се допаѓа ова.
  4. busybee

    busybee Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 септември 2020
    Пораки:
    418
    Допаѓања:
    1.853
    Пол:
    Женски
    Од салон се ќе ти кажат, само за да легнеш на масата. Не се разбирам доволно во тоа, мислам дека ако смениш исхрана и вежбаш, подобро е. Ама чим викаш сега после пораѓај, сигурно немаш време за сето тоа. Пешачи, пиј многу вода, масирај се со креми (не мора да трошиш пари на креми против целуит, масажата јас мислам дека многу повеќе помага отколку самата крема ).

    https://www.glamourmagazine.co.uk/g... like cheese,fat, including that of cellulite.
    https://www.smudailycampus.com/sponsoredcontent/promoted/5-foods-that-cause-cellulite
    https://www.healthline.com/health/how-to-get-rid-of-cellulite-on-thighs#Home-remedies-for-cellulite
     
    На Anaouou му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Anaouou

    Anaouou Популарен член

    Се зачлени на:
    21 октомври 2014
    Пораки:
    665
    Допаѓања:
    2.247
    Тоа ми е што немам време инаку најубаво се осеќам додека вежбам ама никако немам време.
     
    На busybee му/ѝ се допаѓа ова.
  6. mariavlads

    mariavlads Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2017
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    8
    Пол:
    Женски
    @LadyC како да ја најдеме Снешка, дали има свој салон?
     
    На LadyC му/ѝ се допаѓа ова.
  7. babygirl15

    babygirl15 Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2016
    Пораки:
    112
    Допаѓања:
    185
    Пол:
    Женски
    Јас ги користев антицелулитните креми на Avon, и можам со задоволство да кажам дека воопшто нема никаков ефект :))))) само ме натераа повеќе да си го засакам телото.
     
    На busybee му/ѝ се допаѓа ова.
  8. ivani30

    ivani30 Популарен член

    Се зачлени на:
    4 декември 2014
    Пораки:
    1.598
    Допаѓања:
    2.631
    Пол:
    Женски
    Ја подолго време користам природни средства од билна аптека стојанови и после 2 потрошени креми веднаш имаше резултат.
     
    На simoncelicius му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Ciel

    Ciel Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јануари 2019
    Пораки:
    383
    Допаѓања:
    2.128
    Пол:
    Женски
    Епа ајде кажи кои се тие средства?
     
    На Lollipop_123 и simoncelicius им се допаѓа ова.
  10. Anaouou

    Anaouou Популарен член

    Се зачлени на:
    21 октомври 2014
    Пораки:
    665
    Допаѓања:
    2.247
    @LadyC Ако може вие да ми одговорите веќе кога имате познавање, претходно сум имала ефекти од мадеро и тоа ептен, вакум слим несум пробала, дали би имала ефекти за време на доење или пак да не фрлам оари уште? Фала однапред
     
    На ludamaja10 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. LadyC

    LadyC Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 март 2016
    Пораки:
    12.144
    Допаѓања:
    147.399
    Пол:
    Женски
    Додека доите и година дена после пари не си фрлајте. Хормоните се сите несредени и им треба отприлика година да се средат бар малку од малку. Инаку резултати особени ќе нема. :)
     
    На ludamaja10 и Anaouou им се допаѓа ова.
  12. vericka

    vericka Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2010
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    0
    Gi prekinav.Posle vtoriot bev ushte polosho...:/
     
  13. simoncelicius

    simoncelicius Популарен член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2011
    Пораки:
    3.538
    Допаѓања:
    7.835
    Пол:
    Женски
    Колку сакам вака коа некој ќе се пофали дека си го решил проблемот многу лесно ама нема да сподели како.

    И не разбирам како тоа подолго време а после само две креми.......?
     
  14. MarchelineAmaru

    MarchelineAmaru Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    2.255
    Допаѓања:
    1.343
    Пред да се почне со третмани, најважно е да се испита кој терапевт како работи. Нормално, преку искуства од други и слично. Приказни од типот " нормално е да се појават модринки " и слично е аларм за опасност. Во моето искуство сум видела девојка модра од задникот до глуждовите, правела некојси вакуум третман и терапевтката и рекла дека тоа е сосема океј. Девојката дојде за консултација кај мене ,бидејќи сакаше да продолжи со мадеротерапија. Глетката беше страшна, буквално не постоеше еден сантиметар квадратен без модринки, па заврши на трансфузиологија, со Хепатромбин и антикоагулантна терапија. Три месеци потоа, состојбата беше сосем стабилна, изведовме 10 мадеротерапии и ниту една модрина не се појави.
    Пред да се преземе било што, најважно е да имате сигурни информации.
    И друго, состојби со нарушена венска циркулација се апсолутна контраиндикација за мадеро и други антицелулитни терапии.
    Многу ми е жал за твоето искуство, се надевам дека во иднина нештата ќе се подобрат :angel:
     
    На ludamaja10 му/ѝ се допаѓа ова.
  15. ludamaja10

    ludamaja10 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2017
    Пораки:
    1.165
    Допаѓања:
    892
    Јас одев на мадеротерапии,и малечки модринки се појавуваа. Во приказни како- “не треба ниту една не смее да се појави” не верувам. Најдобрата терапевтка која мадерото го донела во СРБИЈА а тек потоа се пренесе во МАКЕДОНИЈА е всушност Снеки Убица Целулита ( има свои оклагии + масло ) самата во 2 интервјуа изјави дека нормално е да се појават модрици. Бев кај една терапевтка која пренежно ме работеше и без модрици, и 5% резултат после 5 третмани, и кај друга до малку модринки и резултати 80% до 10 третмани. можеби е и индвидуално, НЕ ЗНАМ. :)
     
    На citiesinflames и MarchelineAmaru им се допаѓа ова.
  16. MarchelineAmaru

    MarchelineAmaru Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    2.255
    Допаѓања:
    1.343
    Мадерптерапија и нежност ,за жал ,не одат заедно И со модринки еден тон исто така
     
    На Elence93 и ludamaja10 им се допаѓа ова.
  17. ludamaja10

    ludamaja10 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2017
    Пораки:
    1.165
    Допаѓања:
    892
    Се согласувам
     
    На MarchelineAmaru му/ѝ се допаѓа ова.
  18. BelieberYeahh

    BelieberYeahh Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2013
    Пораки:
    1.443
    Допаѓања:
    2.205
    Пол:
    Женски
    Некој да ми каже дали body wrapping и електрично ќебе имаат ист ефект, а ако не кое е подобро? Исто така колку може да се ослабе и во кој временски период? Ако имате искуство со некој салон да ми препорачате и да ми кажете како се движат цените и дали на пример од 10 третмани би имало ефект или мора повеќе.
     
    На ludamaja10 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. LadyC

    LadyC Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 март 2016
    Пораки:
    12.144
    Допаѓања:
    147.399
    Пол:
    Женски
    Не одат заедно, ама тој што ја знае техниката знае дека не треба тој модринки, не треба модри, хематоми ич, може некоја што за ден, два да минуваат ептен кај тенка кожа...
     
    На MNoris и MarchelineAmaru им се допаѓа ова.
  20. MarchelineAmaru

    MarchelineAmaru Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    2.255
    Допаѓања:
    1.343
    Се согласувам во целост ,сепак е најважно кому го поверуваме нашето здравје ,затоа што на денешницава постојат еден куп самоуки "професионалци" кои прават сериозни штети и шират невистини околу текот и исходот на третманите.
    Не би сакала да го пропуштам летниот одмор поради кој сум одела на мадеро од срам и страв од хематомите, кои се појавиле поради нестручна манипулација. Иронично..
     
    На LadyC му/ѝ се допаѓа ова.