1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Цел живот оставана...

Дискусија во 'Сингл' започната од black-angel, 25 јули 2010.

  1. Valerin

    Valerin Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    1.717
    Допаѓања:
    5.271
    Дејнџел не знам што се потресуваш толку. Да не пишеше ти немаше ни да ја забележам датата. Освен тоа кога ја отворив категоријата ''љубовни проблеми и совети'' беше со намера да помогнам некому. Темава беше меѓу првите, па махинално кликнав и отворив. Болна за внимание сигурно не сум, поготово не за виртуелно, со членови со кои можеби никогаш не би остварила контакт во приватниот живот. И следен пат размисли пред нешто да пишеш, и навредиш некого.
     
    На Daleron и elisabeta им се допаѓа ова.
  2. DAngel

    DAngel Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    11.211
    Допаѓања:
    56.925
    Валерин не си ти таа што копала по темите за да ја најде, ти излегла и си ја отворила. Зборев за девојката пред тебе.
    Тоа е прво, второ.
    Не знам како девојката со нејзините 13 години (ако има толку) се смета компетентна да дава совети на вакви теми.
     
    Последна измена: 12 јануари 2015
  3. crimson

    crimson Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 декември 2011
    Пораки:
    3.948
    Допаѓања:
    51.307
    Пол:
    Женски
    И јас се чудев зошто се даваат совети на проблем од 2010та година :D
    Може се омажила до сега девојката.
     
    На cresa-jagoda, Daleron, tessie и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  4. black-angel

    black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

    Се зачлени на:
    14 декември 2009
    Пораки:
    2.635
    Допаѓања:
    4.456
    Пол:
    Женски
    Нека си стои темава и нека биде активна , баш памтам и тогаш се појавија и неколку случаи како мојот и мислам дека може советите дадени тука да бидат од помош на некоја друга девојка :) Од тогаш навака да речам се среди малку ситуацијата имав долга врска која исто така заврши и неколку кратки кои завршија . Но живот иде даље не се стои во место :) Дај Боже сите да си ја најдат љубовта и да си се омажат @crimson :) Јас сметам дека нема ништо повредно од семејство :) Сега сум во чудна љубовна ситуација , ама мислам дека овој човек можеби е тој правиот :) чуда се случуваат кога веруваш во нив :)
     
    На cresa-jagoda, crimson и Valerin им се допаѓа ова.
  5. Valerin

    Valerin Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    1.717
    Допаѓања:
    5.271

    Koнечно приказна со среќен исход!
    Инаку Ејнџел, малку оф топик одам се надевам ќе ми се прости. Значи, те читам од кога си зачленета, башка јас и ти сме постари членови на форумов и многу ми е драго што сега бар на ова поле колку - толку стојат стабилно работите. Знам кога пишуваше околу тоа низ какви моменти си минувала во детството, и многу ми е мило што сега на некој начин си изнашла начин некако да го пребродиш тоа, бар за нијанса. Само храбро, ти стискам палци! ;)
     
    На Daleron и black-angel им се допаѓа ова.
  6. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Јас кога во видов насловот си реков оставана од мајка татко мислев сираче си. После ги отворив мислењата и цел живот оставана од дечковци??? Абе не се замарај, ти не си единствената што е твое ќе си дојде, сосема случајно.
     
    На Daleron, black-angel и tessie им се допаѓа ова.
  7. black-angel

    black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

    Се зачлени на:
    14 декември 2009
    Пораки:
    2.635
    Допаѓања:
    4.456
    Пол:
    Женски
    Не е сјајно никогаш нели ? Само тука е борбата да се успее во тоа што го сакаме да си го имаме поред себе :) Уште да ја официјализираме меѓу нас ќе можам комотно да кажам дека ако човек верува дека ќе биде добро ќе биде ! Еве во рок од 5 год , дипломирав , се вработив по струка , запознав прекрасен човек . Сакам да кажам никогаш да не се откажувате од ништо ! Се ќе си дојде на свое ! Срц потајно сакам да се сретнам со истите тие што ме тераа да бидам на дното , да видат дека сум на врвот ! И баш ќе ми биде драго да прочитам дека и ти сите твои цели и желби си ги остварила :*
     
    На Valerin и buba4e89 им се допаѓа ова.
  8. Lilik

    Lilik Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јули 2022
    Пораки:
    558
    Допаѓања:
    6.243
    Пол:
    Женски
    Ostavena cel zivot od kogo?
     
  9. The Winner

    The Winner Нов член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2024
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    6
    Вината е кај тебе во секој случај. Или не знаеш да бираш мажи или има причина зошто човек да бега од тебе.
     
    На Аргентина * му/ѝ се допаѓа ова.