Цени за породување

Дискусија во 'Бременост' започната од love23, 16 февруари 2012.

 1. Leo-nora

  Leo-nora Популарен член

  Се зачлени на:
  25 март 2013
  Пораки:
  1.668
  Допаѓања:
  1.011
  Пол:
  Женски
  Jas mila ako veruvas od napreganje povrakanje Mislam deka se pomocuvak nekogas.. plus talog belo pranje imam.. stomak me boli najmnogu od leva strana kako da me seci nesto.. baska so site organi me bolat..a drugo nes sega za sega ne osekam.. bebeto e okej..cat pat dole kaj matkatq kako grcevi da imam,kako da me kluka nesto.. no kratko trae. Najmaka imam so zeludnikot i grloto od povrakanje... sokinati mi se.. duri i krv povrakam cat pat. Ali toa e.. samo se molam sekoj den posleden da e.
   
 2. Emma2

  Emma2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2018
  Пораки:
  2.241
  Допаѓања:
  5.553
  Пол:
  Женски
  Те гушкам! :l: Издржи те молам!!!
   
 3. Leo-nora

  Leo-nora Популарен член

  Се зачлени на:
  25 март 2013
  Пораки:
  1.668
  Допаѓања:
  1.011
  Пол:
  Женски
  Daj boze mila... samo da pobrzo da mine ova.. oti loso e inaku ♡ :*
   
 4. sweety91

  sweety91 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 август 2011
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Женски дали има членка од Охрид или некоја што се пораѓала во државна болница Охрид? Какви се условите? Дали сте задоволни од докторите?
   
 5. Floresita7

  Floresita7 Активен член

  Се зачлени на:
  29 јули 2018
  Пораки:
  50
  Допаѓања:
  31
  Пол:
  Женски
  Здраво колку е скрининг во систина?
   
 6. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.811
  Допаѓања:
  2.100
  Вториот е 4300 ден
   
 7. Floresita7

  Floresita7 Активен член

  Се зачлени на:
  29 јули 2018
  Пораки:
  50
  Допаѓања:
  31
  Пол:
  Женски
  Prviot skrining?
   
 8. lizaname

  lizaname Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2014
  Пораки:
  83
  Допаѓања:
  182
  Пол:
  Женски
  Може ли да ми кажете колку е цтг во ремедика
   
 9. Lina92

  Lina92 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2011
  Пораки:
  199
  Допаѓања:
  30
  Кои се цените за породување во систина
   
 10. Martka

  Martka Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 април 2017
  Пораки:
  1.495
  Допаѓања:
  3.397
  Пол:
  Женски
  Ако не грешам 92.000 спонтано а 103.000 царски,поправете ме ако не.
   
 11. Ive13

  Ive13 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 декември 2018
  Пораки:
  602
  Допаѓања:
  1.532
  Пол:
  Женски
  Јас се породив во болницата во Охрид ама пред три години.за персоналот од доктори сестри до хигиеничарки немам никаква замерка прекрасни во секој поглед освен одредени исклучоци нормално мора да има и такви.болницата на ниво чисто топла вода 24 часа се под конец би рекла.сега треба да се породам во јуни.пред неколку дена лежев таму исто е како пред три години само некој од персоналот е сменет што е нормално доктори се Мимоза и Боро една недела а другата недела доаѓаат доктори од Скопје кои се препрофесионални и обучени.јас сум задоволна во секој случај за понатака ќе видиме во јуни
   
  На sweety91 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. LiliBoz

  LiliBoz Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јули 2017
  Пораки:
  8.431
  Допаѓања:
  136.597
  Пол:
  Женски
  Ајде вајда второ тромесечие ќе е подобро...
  Хаџи лега е солиден доктор. Имам мало искуство со него но солиден е. Докторите општо во ремедика се супер ама за гинеколози зборам. Јас од педијатрија не сум задоволна. Исто така прават друг вид на цигански работи. Пример сакав пред да си одам дента да се истуширам а тие од вечерта го собрале гелот за туширање. А ко ќе речеш велат ништо не носи се иаме тука. Пешкир исто така немаше. Кренале цена а немат ништо допрено со прст да сменат 7 год. Некречено посебно...
  Искрено сега да треба да раѓам би си фатила врски и би си зела апартман државно.
   
  На eta му/ѝ се допаѓа ова.
 13. sara555

  sara555 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јуни 2012
  Пораки:
  49
  Допаѓања:
  1
  И јас се породив систина ама не не сликаа при излегување, зошто? Дали ги сликаат тие во апартман што се само или?
   
 14. SaNJaAaaAaa

  SaNJaAaaAaa Популарен член

  Се зачлени на:
  21 февруари 2010
  Пораки:
  782
  Допаѓања:
  1.459
  @Martka

  Јас платив 101.800 на една фактура за породување и 1.000 на др фактура за крвна слика на малата што ја правеа сабајлето пред да не пуштат. Вкупно 102.800.

  Во baby катчето ги сликаат само тие што ја воделе цела бременост таму.
   
  На Lina92 и Martka им се допаѓа ова.
 15. wannaBeMomma

  wannaBeMomma Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 декември 2013
  Пораки:
  6.486
  Допаѓања:
  34.339
  Kaj ja iskopa cenava za spontano?
  72 000 e spontano.
   
  На Martka му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Kom.pot

  Kom.pot Популарен член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  367
  Допаѓања:
  1.342
  Ако ја интересира некоја, се породив во Плодност пред 1 месец, спонтан пораѓај со епидурал , платив 60000 денари , од кои 3000 за некои плус анализи на крв за мене и 1000 дека една вечер цела го сончаа бебето од жолтица.
   
  На Thallia му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Chanell*

  Chanell* Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2016
  Пораки:
  2.805
  Допаѓања:
  22.074
  Пол:
  Женски
  Не,нема врска апартман или соба. Мислам до 1 часот беше сликарот таму.
  Ние излеговме во 3часот и заради тоа не не сликаа.
  Ми спомнаа на наредната контрола кога ќе доаѓам да им кажам, ама заборавив. Жал ми е што немам,убав спомен ќе беше.
   
 18. AlicaInWonderland

  AlicaInWonderland Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  3.308
  Допаѓања:
  8.359

  Може веќе е касно, ама дури сега гледам.
  Јас се породив во Систина природно, предвремено, и бебе беше во инкубатор.
  72.000 плативме за мене за природно породување, епидуралот спаѓа во оваа цена. Се сликавме во бејби катче, и овде се сликаат само оние што од почеток ја водат бременоста таму.

  Е сега, цените за инкубатор. Еден ден лежење на бебе во инкубатор е од 13.000 до 37.000, во зависност од тоа на каков третман ќе биде бебето, дали ќе биде на апарти за дишење, ќе има проблеми и незнам што.
  НИе за среќа немавме потреба од дополнителна нега, бевме во обичен инкубатор па дневно за бебе беше 13.000 плус прегледите што му ги прават, 1800 ехо на мозок, 2200 скрининг на очи (за овие не ме фаќај за збор, одприлика).


  Како попусти што ги добив, првите 3 дена во инкубатор за бебе имав 50% попуст, значи по 6.500 дневно тие 3 дена бидејќи тие денови се рачунат како дел од пакетот за породување.
  И на крај 10% попуст на целата сметка бидејќи цела бременост и породувањето ми било таму.

  Ако сакаш дополнително ти да останеш некој ден плус додека бебе ти е во инкубатор, да бидеш и ти таму ти е 8.000 од ден.
   
  На Megika му/ѝ се допаѓа ова.
 19. AlicaInWonderland

  AlicaInWonderland Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  3.308
  Допаѓања:
  8.359
  Едит: уште нешто се сетив, ма секои 10 дена имаш 20.000 ден сестринска нега
   
  На Megika му/ѝ се допаѓа ова.
 20. LiliBoz

  LiliBoz Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јули 2017
  Пораки:
  8.431
  Допаѓања:
  136.597
  Пол:
  Женски
  Во Ремедика од денес има промена на цени. Пишале на инста. Ама не пишале точно за што се работи. Да беше за намалување ќе кажеа...