Цени за породување

Дискусија во 'Бременост' започната од love23, 16 февруари 2012.

 1. Minnie-e

  Minnie-e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 декември 2011
  Пораки:
  1.364
  Допаѓања:
  5.894
  Пол:
  Женски
  На здравје :D.
  Барем и нешто ново нека воведат, нека реновираат... да има смисла барем.
   
  На Happyinlove и LiliBoz им се допаѓа ова.
 2. ocicka2014

  ocicka2014 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2014
  Пораки:
  3.760
  Допаѓања:
  12.283
  Пол:
  Женски
  Наводно поскапено е за 20,000ден.
  Нема смисла ако не понудат барем нешто плус од тоа до сега што нуделе.
   
  На Happyinlove му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Emma2

  Emma2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2018
  Пораки:
  2.243
  Допаѓања:
  5.559
  Пол:
  Женски
  Ајдееее :doh:
   
  На Happyinlove му/ѝ се допаѓа ова.
 4. lisice

  lisice Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 мај 2010
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  9
  Мајкички сакам да се породам во систина. Првото дете го родив во државна во Штип пред 6 години, сега за второто сакаме на приватно. Ми рекоа во систина имеле пакети за породување 103 000 денари ама треба да одберам доктор. Имате ли препорака или било каков совет е добредојден?
   
 5. srekice

  srekice Популарен член

  Се зачлени на:
  2 ноември 2013
  Пораки:
  2.897
  Допаѓања:
  6.276
  Пол:
  Женски
  :drunk::whew: Што зборите за цениве:shake: ова не е нормално.Па приватно породување,колицки,креветче и цел пропратен материјал со се прегледи и терапии едно бебе кошта 4000 евра најмалце:o
  Какво време дојде ние постоиме за приватниве клиники а не они за нас (facepalm)
   
  На Emma2 и Happyinlove им се допаѓа ова.
 6. Happyinlove

  Happyinlove Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2011
  Пораки:
  1.819
  Допаѓања:
  6.334
  Пол:
  Женски
  Како имаше Миле Паника напишано,жено уште две рати и ќе си го земеме бебето од болница,наше ќе биде:D(facepalm)
   
  На crazylady, Minnie-e, Thallia и 7 други им се допаѓа ова.
 7. Emma2

  Emma2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2018
  Пораки:
  2.243
  Допаѓања:
  5.559
  Пол:
  Женски
  А што е најстрашно, најлошите случаеви пак на ГАК ги носат т.е не превземаат одговорност за нишо... и после се нешо од ГАК се наоѓа за објавување на вести, епа нормално кога преку ден 100 души им поминуваат, пороѓаите како на лента им се.. тоа е..
   
  На eta му/ѝ се допаѓа ова.
 8. srekice

  srekice Популарен член

  Се зачлени на:
  2 ноември 2013
  Пораки:
  2.897
  Допаѓања:
  6.276
  Пол:
  Женски
  Знам за жал така е.Море ќе стиснам заби за 100.000 ќе издржам.А кога ќе видиш како ти е пишано така ќе биде дал приватно дал државно.:?:
   
  На Emma2 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Ive13

  Ive13 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 декември 2018
  Пораки:
  602
  Допаѓања:
  1.532
  Пол:
  Женски
  Не знам како ќе ме сватите лепотици ама што е многу многу е.знам дека се работи за нашите деца за нас ама 103 000 денари па тоа се пари бре луѓе во оваа тешко време во оваа сиромаштија.а тоа е само пороѓајот каде се другите работи количка креветче алиштенца па не му е доволно нашето млеко ајде формула памперс влажни козметика и што ли уште не.
   
  На Beautymom, Someday, cinderella5 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 10. Emma2

  Emma2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2018
  Пораки:
  2.243
  Допаѓања:
  5.559
  Пол:
  Женски
  Тоа да секако, само Господ да не пази, највише од човечки фактор :|
   
  На srekice и Ive13 им се допаѓа ова.
 11. Emma2

  Emma2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2018
  Пораки:
  2.243
  Допаѓања:
  5.559
  Пол:
  Женски
  Бебе е инвестиција. А мила што да кажат тие што и пред да го добијат се имаат изнафрлано купишта пари за воопшто да го имаат. Ехххх...
  Ама вреди!
   
  На eta, Nane26 и Ive13 им се допаѓа ова.
 12. Ive13

  Ive13 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 декември 2018
  Пораки:
  602
  Допаѓања:
  1.532
  Пол:
  Женски
  Да и тоа затоа ме иритира уште повеќе кога знаат докторите колку многу се мачат луѓето и трошат пари за да имаат дете а тие уште и ги зголемуваат цените наместо да им се најдат во пресрет да им помогнат тие им одмаагат и ги задолжуваат по банки итн.
   
  На eta му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Emma2

  Emma2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2018
  Пораки:
  2.243
  Допаѓања:
  5.559
  Пол:
  Женски
  Страшнооооо!
  Место се да иде за добробит на детето во секој смисол, комплетна негова издршка , ваму парите за некој бизниси што си тераат...ама тоа е, животот е таков.
   
  На eta и Ive13 им се допаѓа ова.
 14. TeddyGrey

  TeddyGrey Форумски идол

  Се зачлени на:
  13 октомври 2010
  Пораки:
  5.199
  Допаѓања:
  43.269
  Пол:
  Женски
  Ја не ве разбирам.
  Цената е таа.
  Сакаш одиш, сакаш не.
  Ваљда си направиле истражување пред да покачат.
  Све поскапе, та за луксузиве.
  Ова бар не е задолжително.
   
  На crazylady, Rebecca_R, Chanell* и 6 други им се допаѓа ова.
 15. Emma2

  Emma2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2018
  Пораки:
  2.243
  Допаѓања:
  5.559
  Пол:
  Женски
  Е добро де, си праиме муабет. Знаеме дека се е скапо. Иако на крај па си плаќаме...тоа е..
   
  На eta, Happyinlove и srekice им се допаѓа ова.
 16. TeddyGrey

  TeddyGrey Форумски идол

  Се зачлени на:
  13 октомври 2010
  Пораки:
  5.199
  Допаѓања:
  43.269
  Пол:
  Женски
  Епа затоа и поскапуваат.
  Јас баш реков, и 100 000 да беше природно, пак ќе платев.
  И они си го знаат тоа.
   
  На Coco31, NarCis@, Happyinlove и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 17. Emma2

  Emma2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2018
  Пораки:
  2.243
  Допаѓања:
  5.559
  Пол:
  Женски
  Значи ти си крива за се, од тебе почнало :^):rofl:
  Ајде бе пари се, ќе се заработат пак! Само здравје да не служи!
   
  На eta, TeddyGrey и srekice им се допаѓа ова.
 18. Minnie-e

  Minnie-e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 декември 2011
  Пораки:
  1.364
  Допаѓања:
  5.894
  Пол:
  Женски
  Хормони Теди :D
  Јас од прееска дрдорам низ дома. Ајде мајка ми ми истрпе, мм веќе вториот пат кога коментирав ми вика “Дај бе Мини гледај филм, доста веќе. Колку е толку е. Нема да поефтинат ради муабетов” :rofl:.

  Ти кај се породи? Не памтам :$
   
  На Happyinlove му/ѝ се допаѓа ова.
 19. TeddyGrey

  TeddyGrey Форумски идол

  Се зачлени на:
  13 октомври 2010
  Пораки:
  5.199
  Допаѓања:
  43.269
  Пол:
  Женски
  Во Систина се породив јас. Али и таму сигурно ќе поскапи.
   
 20. eli25

  eli25 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  8.799
  Допаѓања:
  75.341
  Никој не не тера. Затоа има и приватно и државно.
   
  На Coco31, TeddyGrey, wannaBeMomma и 5 други им се допаѓа ова.