Цени за породување

Дискусија во 'Бременост' започната од love23, 16 февруари 2012.

 1. Minnie-e

  Minnie-e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 декември 2011
  Пораки:
  1.345
  Допаѓања:
  5.719
  Пол:
  Женски
  Сум скокнала некои коментари.
  Не е дека докторите поскапуваат, тие се само вработени.
  А голем дел од нас сепак би се одлучиле за приватно, без разлика на цената. Нормално, сите си имаме своја причина.

  @TeddyGrey Претходно не поскапеа во Систина, може нема ни сега.

  Мене само не ми е јасно што толку им се зголемуват трошоците во Ремедика. Баш ве читам за во Систина дека е посредено, нови спавачи, нови алиштата за бебињата...
   
  На TeddyGrey, eli25 и Happyinlove им се допаѓа ова.
 2. Happyinlove

  Happyinlove Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2011
  Пораки:
  1.640
  Допаѓања:
  5.596
  Пол:
  Женски
  Од синоќа истото го мислев како тебе. Јас лично одам ремедика ради докторите и пред бременост и сега во бременост. Не сум била во сиситина но читајќи тука е топ болница.
  Во ремедика сеуште со истите спавачи што викаш не е кречено од поодамна,е незнам бебината како ги облекуваат само.
  Како и да е не е политика на докторите според мене на менаџментот е. Докторите кој колку сработил толку ќе си земе.

  Жално е само со приватниве што го земаа квалитетниот персонал од клиники и болници каде што ни беа достапни бесплатно. Но виша сила тоа е. А тој што си има мака под дрво и камен ќе ги собери потребните пари. Само здрави и живи да сме
   
  На eta, TeddyGrey и Ive13 им се допаѓа ова.
 3. ocicka2014

  ocicka2014 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2014
  Пораки:
  3.679
  Допаѓања:
  12.008
  Пол:
  Женски
  Па за 2-3 дена и штала со сено да е ќе издржам ама толку пари не им давам :)
   
  На eta му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Nane26

  Nane26 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 август 2018
  Пораки:
  203
  Допаѓања:
  526
  Пол:
  Женски
  Во Ремедика од вчера се покачени сите цени, баш се јавив да прашам колку е за царски,ми рекоа 115.000 дека е,да си знам да си барам чаре,пошо со две,си знам дека со царски ќе се пораѓам.
  И во Систина им се качени цените од декемеври, е сега дали на сите услуги или на дел не знам.
   
 5. wannaBeMomma

  wannaBeMomma Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 декември 2013
  Пораки:
  6.469
  Допаѓања:
  34.249
  Не е точно дека им се качени цените на пораѓаите во систина. Бар на природното не е, што значи и на царскипт не е.
   
 6. Nane26

  Nane26 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 август 2018
  Пораки:
  203
  Допаѓања:
  526
  Пол:
  Женски
  Затоа реков не знам дали на се е качено или на некои од услугите. Другарка моја се оперираше хистерскопија,и она ми кажа дрка им се качени цените,така и рекле во Систина. Колку е царскиот во Систина?
   
 7. wannaBeMomma

  wannaBeMomma Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 декември 2013
  Пораки:
  6.469
  Допаѓања:
  34.249
  Царски не знам, сигурно пишува погоре. Природното е 72000
   
  На Nane26 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. SaNJaAaaAaa

  SaNJaAaaAaa Популарен член

  Се зачлени на:
  21 февруари 2010
  Пораки:
  781
  Допаѓања:
  1.459
  Јас се породив почеток на јануари, за царски платив 102.800 ден., што значи не се качени цените.
   
  На Lina92, wannaBeMomma и Nane26 им се допаѓа ова.
 9. 123baby

  123baby Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 мај 2014
  Пораки:
  135
  Допаѓања:
  126
  Пол:
  Женски
  Според брошурата што им е на страната 1150 евра природно, 1650 евра царски. Не ми се верува дека не е update- увано.
   
 10. wannaBeMomma

  wannaBeMomma Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 декември 2013
  Пораки:
  6.469
  Допаѓања:
  34.249
  Па толку е, што да биде апдејтувано???
   
 11. 123baby

  123baby Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 мај 2014
  Пораки:
  135
  Допаѓања:
  126
  Пол:
  Женски
  Дека погоре имаше пишано членка дека можно било да им се качени цените.
   
  На wannaBeMomma му/ѝ се допаѓа ова.
 12. mariz

  mariz Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 март 2014
  Пораки:
  13.016
  Допаѓања:
  64.034
  Пол:
  Женски
  Пријателка се породи скоро, природно, плати 72.000. Значи не е покачено.
   
 13. Трепетлика

  Трепетлика Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2015
  Пораки:
  74
  Допаѓања:
  29
  Пол:
  Женски
  Еве во Ремедика новите цени се 86 000ден за спонтано и 116 000 за царски.

  Искрено иако бременоста ја водам во Ремедика со оваа промена дефинитивно би отишла за породување во Систина.
  Верувам дека не нудат ништо подобра услуга од тоа што го нуди Систина.
   
  На LiliBoz му/ѝ се допаѓа ова.
 14. 123baby

  123baby Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 мај 2014
  Пораки:
  135
  Допаѓања:
  126
  Пол:
  Женски
  Според мене Систина дури се подобри, во ремедика правев некоја интервенција, а во Систина се пораѓав. Само и на нив да не им текнебда ги качат цените.
   
  На Трепетлика му/ѝ се допаѓа ова.
 15. NarCis@

  NarCis@ Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2018
  Пораки:
  3.358
  Допаѓања:
  67.617
  Пол:
  Женски
  Некој е на тешки дроги во Ремедика (facepalm)
   
  На Someday, Мариаа., mariz и 3 други им се допаѓа ова.
 16. wannaBeMomma

  wannaBeMomma Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 декември 2013
  Пораки:
  6.469
  Допаѓања:
  34.249
  Може дека власт се смени па им се скратиле приливите :rofl::rofl::rofl:
   
  На NarCis@, Emma2 и srekice им се допаѓа ова.
 17. srekice

  srekice Популарен член

  Се зачлени на:
  2 ноември 2013
  Пораки:
  2.858
  Допаѓања:
  6.165
  Пол:
  Женски
  Или дека Шилегов им се закани на Чаир дека ќе ја затвори па у тој регион на Скопје ќе останат единствена клиника:?:
  Па барем еден паркинг да асфалтираа да не се кршат коли кога одиме тамо кога веќе ги качуваат цените (facepalm)
   
  На Мариаа. и Emma2 им се допаѓа ова.
 18. LiliBoz

  LiliBoz Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јули 2017
  Пораки:
  8.287
  Допаѓања:
  132.504
  Пол:
  Женски
  Па цело косово дојде. Не работат веќе за нас тие...
   
  На Мариаа., NarCis@ и srekice им се допаѓа ова.
 19. Emma2

  Emma2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2018
  Пораки:
  2.214
  Допаѓања:
  5.452
  Пол:
  Женски
  Или па им дојде живот па баап нови цени, има се' може се' :rofl: (facepalm)
   
  На wannaBeMomma му/ѝ се допаѓа ова.
 20. NarCis@

  NarCis@ Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2018
  Пораки:
  3.358
  Допаѓања:
  67.617
  Пол:
  Женски
  Да си го отплатат новото крило што го изградија |( Ко ние да им го побаравме (facepalm) Нема везе, јас трето пак таму ќе раѓам :rofl:
   
  Последна измена: 5 февруари 2019
  На Coco31, Happyinlove, Emma2 и 2 други им се допаѓа ова.