Цени за породување

Дискусија во 'Бременост' започната од love23, 16 февруари 2012.

 1. Мариаа.

  Мариаа. Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2016
  Пораки:
  1.750
  Допаѓања:
  10.736
  Пол:
  Женски
  Пак таму ќе идеме на крај,што...:P:lol:
   
  На Emma2 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Emma2

  Emma2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2018
  Пораки:
  2.214
  Допаѓања:
  5.452
  Пол:
  Женски
  И ја за таму се токмам :rofl:
   
  На Santaa и NarCis@ им се допаѓа ова.
 3. Emma2

  Emma2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2018
  Пораки:
  2.214
  Допаѓања:
  5.452
  Пол:
  Женски
  Мариче ме бендисува новиов аватар :inlove: Сакав и претходно да ти сугерирам ама викам ај да не ми сржиш ]:) Иначе, Коко цртаниот многу си го сакам :D
   
  На Мариаа. му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Мариаа.

  Мариаа. Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2016
  Пораки:
  1.750
  Допаѓања:
  10.736
  Пол:
  Женски
  :lol::lol: срце си:*
   
 5. Fani80

  Fani80 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2016
  Пораки:
  198
  Допаѓања:
  143
  Пол:
  Женски
  https://acibademsistinababy.mk/images/novosti/poroduvanje-paket.pdf
  Еве ги цените за породување во систина, одат како пакет а плус има и беслпатни прегледи во првите неколку месеци
   
  На slimy му/ѝ се допаѓа ова.
 6. wannaBeMomma

  wannaBeMomma Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 декември 2013
  Пораки:
  6.469
  Допаѓања:
  34.249
  *првиот месец
  Иначе фала на инфо :rofl::rofl::rofl:
   
 7. Emma2

  Emma2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2018
  Пораки:
  2.214
  Допаѓања:
  5.452
  Пол:
  Женски
  Хм, чудно, излегува дека во Ремедика е поскапо породувањето :?:
   
 8. wannaBeMomma

  wannaBeMomma Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 декември 2013
  Пораки:
  6.469
  Допаѓања:
  34.249
  Одамна е поскапо, а услови неспоредливи
   
 9. Marija$$$$

  Marija$$$$ Активен член

  Се зачлени на:
  30 јули 2018
  Пораки:
  31
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Женски
  Цена за природно и царски рез во Плодност Битола ако некој има скоро искуство?
   
 10. Emma2

  Emma2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2018
  Пораки:
  2.214
  Допаѓања:
  5.452
  Пол:
  Женски
  Најнови искуства за цени за царски во Ремедика и Систина, чув давале попуст во Ремедика ако таму водиш цела бременост...знае некоја колку е тој попуст?
   
  На Nane26 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Minnie-e

  Minnie-e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 декември 2011
  Пораки:
  1.345
  Допаѓања:
  5.719
  Пол:
  Женски
  Ремедика 115000 рекоа, ама мене по телефон ми кажаа други (поскапени цени) и за скрининг, брисеви, торч... па ми наплатија по стара цена. Не знам до што е.
  Иначе лани кога се породив јас немаше никаков попуст за тоа што ја водев таму бременоста. Бесплатно цтг и пред пораѓај плаќаш 6000 кои потоа ти ги одбиваат.
  Ова со попустот е ново нешто?
   
  Последна измена: 6 април 2019
 12. Happyinlove

  Happyinlove Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2011
  Пораки:
  1.640
  Допаѓања:
  5.596
  Пол:
  Женски

  Не ми спомнаа никаков попуст за порајѓај бидејќи ја водам цела бременост. 1300 ден платив брисевите и 6000ден како капар кој го одбиваат од цената и цтг што прават. Дали ќе биде 115000 финална сума ќе ти пишам за скоро здравје
   
  На Emma2 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Emma2

  Emma2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2018
  Пораки:
  2.214
  Допаѓања:
  5.452
  Пол:
  Женски
  фала срце :*
   
  На Happyinlove му/ѝ се допаѓа ова.
 14. marchi-cool

  marchi-cool Популарен член

  Се зачлени на:
  23 април 2017
  Пораки:
  5.180
  Допаѓања:
  10.373
  Пол:
  Женски
  Нели за бремени жени се е бесплатно? Јас не платив првиот пораѓај.
   
 15. mssuniquee

  mssuniquee Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 февруари 2015
  Пораки:
  1.134
  Допаѓања:
  22.735
  Пол:
  Женски
  Бесплатно е во државните болници, во приватните не е ниту било некогаш :).
   
  На bibiiii и marchi-cool им се допаѓа ова.
 16. wannaBeMomma

  wannaBeMomma Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 декември 2013
  Пораки:
  6.469
  Допаѓања:
  34.249
  Зар било тогаш приватното бесплатно?
   
 17. NarCis@

  NarCis@ Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2018
  Пораки:
  3.358
  Допаѓања:
  67.617
  Пол:
  Женски
  Не знае дека за приватни клиники се збори. Мисли на државни.
  Инаку на времето фзо рефундираше дел од парите на оние кои се пораѓаа приватно.
   
  На wannaBeMomma му/ѝ се допаѓа ова.
 18. wannaBeMomma

  wannaBeMomma Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 декември 2013
  Пораки:
  6.469
  Допаѓања:
  34.249
  Пише ма како не знае.
  Не сум знаела за ова
   
  На NarCis@ му/ѝ се допаѓа ова.
 19. NarCis@

  NarCis@ Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2018
  Пораки:
  3.358
  Допаѓања:
  67.617
  Пол:
  Женски
  Па пишува само цени за породување, мош затоа :D
  Да бе, враќаа, некаде 2009-10-та најкасно. Ама почнаа сѐ повеќе приватно да се пораѓаат и нормално не им се исплатеше. Требаше јас на факс да раѓам, ама мојот ме чекаше да пораснам голема :rofl:
   
  На TeddyGrey му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Lina92

  Lina92 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2011
  Пораки:
  199
  Допаѓања:
  30
  Јас во февруари се породив во систина прекрасно поминав со царски 5 дена предходно кога одев ма гонеколог само првио преглед го платив 2500 ден а потоа се спагаше во пакетот 103000 со 3 бесплатни прегледи за бебето и кога ме испуштија дпјде фризерка да ми ја среди косата и од сестрите презадоволна и др даниела јованова премногу задоволна о од болничарките нежа да згрешите ако се породите таму
   
  На SunnyGirl2 и orhidea242 им се допаѓа ова.