Цени за породување

Дискусија во 'Бременост' започната од love23, 16 февруари 2012.

 1. orhidea242

  orhidea242 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 март 2013
  Пораки:
  169
  Допаѓања:
  174
  Цената во систина си ја пишува на флаер и таа е за се дополнително те прашуваат ако одбиеш не се прават прегледи. Искрено секој денар сто ке го дадеш вреди и алал да им е ке влезеш и излезеш како човек. А тоа дека од систина носат во држацна ако има компликација не е точно.
   
  На Lina92 и Lepoticata им се допаѓа ова.
 2. orhidea242

  orhidea242 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 март 2013
  Пораки:
  169
  Допаѓања:
  174
  Ист
  Истото искуство.
   
  На Lina92 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. anastasijaki

  anastasijaki Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2011
  Пораки:
  4.012
  Допаѓања:
  27.552
  Пол:
  Женски
  Мислењево не ни памтам кога сум го пишала, веројатно ни мажена не сум била :D ама еве ме, родив во систина пред скоро три години и платив многу повеќе отколку во ценичките на флаер они што сметале дека треба за син ми провериле не се ни консултираа со мене, во секој случај не жалам ни денар. А за тоа дека праќаат, да праќаат на барање на пациентите оти е прескапо, а дека клиника е поспремна и постручна од систина како што викаат некои тоа само во приказна.:)
   
  На wannaBeMomma му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Mrs. Lazarova

  Mrs. Lazarova Активен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  39
  Допаѓања:
  55
  Пол:
  Женски
  Исто и јас само што во ноември се породив. Д-р Петровска незаменлива ❤ персоналот душа од луѓе ❤ заборави да напишеш само дрка и прегледот после 40 дена и за мајката е бесплатен
   
  На Lina92 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. lattie

  lattie Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јуни 2011
  Пораки:
  498
  Допаѓања:
  199
  Пол:
  Женски
  Здраво, ме интересира за породување во систина како е процедурата што се има во тој пакет дали е само пораѓањето или во таа цена влегува водењето на целата бременост.
   
 6. Fani80

  Fani80 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2016
  Пораки:
  200
  Допаѓања:
  143
  Пол:
  Женски
  https://acibademsistinababy.mk/imag...5ZoA8WJORhCmG4S5R7Ud9rP3e0NYCPr3dB6Yy0S9FAgvc

  еве што се има во пакетот
   
 7. orhidea242

  orhidea242 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 март 2013
  Пораки:
  169
  Допаѓања:
  174
  Тоа е само порагај. Водење бременост секој преглед посебно се наплака
   
 8. Fani80

  Fani80 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2016
  Пораки:
  200
  Допаѓања:
  143
  Пол:
  Женски
  доколку се пораѓаш во Систина во последниот месец не ти се наплатува ЦТГ
   
 9. orhidea242

  orhidea242 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 март 2013
  Пораки:
  169
  Допаѓања:
  174
  Водњње бременост и две три цтг не е исто
   
 10. Fani80

  Fani80 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2016
  Пораки:
  200
  Допаѓања:
  143
  Пол:
  Женски
  Па не знам каде има водење бременост, скринизни, ехокардиографија, лабораториски анализи и уште во цена за породување....
   
 11. orhidea242

  orhidea242 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 март 2013
  Пораки:
  169
  Допаѓања:
  174
  Незнам ни јас само појаснив што има во пакетот.
   
 12. maticka

  maticka Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 мај 2014
  Пораки:
  183
  Допаѓања:
  198
  Има ли некоја женичка скоро што се породила во 'Санте плус"?Искуства ме интересираат.
   
  На Aleksandra997 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Aleksandra997

  Aleksandra997 Активен член

  Се зачлени на:
  11 ноември 2018
  Пораки:
  45
  Допаѓања:
  49
  Пол:
  Женски
  Zdravo devojki i jas sum zainteresirana za cenite i uslovite vo Sante
   
 14. ana89

  ana89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2013
  Пораки:
  37
  Допаѓања:
  13
  Zdravo,me interesira za onie koi se porodile vo Sistina, vo paketot vklucuva ortopedski pregled na novorodence pa me interesira dali se naplakja bidejki bev na site pregledi kaj neonatolog koi se vkluceni vo paketot i koga dokde red ortoped ,mi naplatija so obrazlozuvanje deka bilo pregledano bebeto koga se rodilo i toa e besplaniot pregled an e ovoj
   
 15. Dina911

  Dina911 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2015
  Пораки:
  588
  Допаѓања:
  1.006
  Пол:
  Женски
  Да, така беше и кај нас, вклучен е тој кога ке се роди и првите три кај неонатолог. Позз
   
 16. wannaBeMomma

  wannaBeMomma Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 декември 2013
  Пораки:
  6.487
  Допаѓања:
  34.344
  Pa vkluceno ti e koga e rodeno, ima i izvestaj a i oetopedot te ima poseteno sigurno
   
 17. Floresita7

  Floresita7 Активен член

  Се зачлени на:
  29 јули 2018
  Пораки:
  50
  Допаѓања:
  31
  Пол:
  Женски
  Kolku e ortopedski pregled i pregled kaj pedijatar ?
   
 18. Ana-sk

  Ana-sk Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2014
  Пораки:
  58
  Допаѓања:
  54
  Zdravo me interesira kade e podobro za poragaj Sistina ili Remedika i kaj koj doktor? I cenite kako se...znam deka vo Sistina za carski e 115000 dali ima nekoi plus dodatni trosoci koi na pocetokot ne gi kazuvaat?
   
  На newring86 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Martka

  Martka Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 април 2017
  Пораки:
  1.495
  Допаѓања:
  3.397
  Пол:
  Женски
  Мила цените се до плафон но вреди за тие очиња и да го памтиш најубавиот момент во животот и да ја прераскажуваш најубавата приказна во животот.Јас лично и позитивно искуство имам од систина и др.Ивановски и Темелковски(но кои и да одбереш нема да згрешиш),исто и неонатолошкиот дел е супер.За ремедика сум чула исто позитивни коментари,еве кој има искуство нека сподели.Иначе со цените се скоро исти.Јас плус доплатив околу 2.000 денари,за мои вредности,зошто со царскиот остранував и миоми.Секое добро мила:*
   
  На Ana-sk му/ѝ се допаѓа ова.
 20. kremceemce

  kremceemce Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2015
  Пораки:
  36
  Допаѓања:
  67
  Пол:
  Женски
  Јас треба во април да се породам и многу се мислам помеѓу ремедика и санте плус многу би ми помогнало ваши мислења